TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карлеуша ја прозва Лепа Брена: „Пријовиќ е нехаризматична, а свекрва ѝ е зачетник на примитивизмот“

Еспресо - 02.10.2023

Јелена Карлеуша објави пост на Инстаграм во кој направи низа прозивки против Лепа Брена и Александра Пријовиќ. Неодамна, Карлеуша јавно во емисија ја „поткачи“ Пријовиќ и истакна дека нејзината музика ја смета за „дамнешно минато“ и ја нарече ...

Карлеуша ја нападна и Брена: „Таа е зачетник на трешот и примитивизмот“! (видео)

Во Центар - 01.10.2023

Пејачката Александра Пријовиќ одржа три успешни концерти во белградска арена. По тој повод, на својот Инстаграм профил се огласи и Јелена Карлеуша со жесток коментар во кој индиректно ја нападна Лепа Брена.

Прија занеме кога од публиката ѝ го покажаа ова! Веднаш повикала обезбедување, следел шок (фото)

Во Центар - 01.10.2023

Александра Пријовиќ одржа три спектакуларни концерти во преполната Арена. Таа ја развесели публиката со своето пеење и хитови, а тие ја наградија со подарок што не го очекуваше. Александра ја забележала сликата во публиката, која еден од фановите ја ...

Марија Шерифовиќ со два збора и се обрати на Александра Пријовиќ на вчерашниот концерт! (ВИДЕО)

Курир - 01.10.2023

Марија Шерифовиќ присуствуваше на првиот од трите концерти на Александра Пријовиќ во белградската арена „Штарк“. Таа ја поддржа својата помлада колешка со своето присуство, а за време на концертот почуствувала потреба да и се обрати.

Гестот на Филип Живојиновиќ ја расплака Александра Пријовиќ кога се симнала од бина по концертот! (ВИДЕО)

Курир - 01.10.2023

Музичката ѕвезда Александра Пријовиќ ја отворила својата регионална турнеја „Од исток до запад“ со концерт во белградска арена. Првиот концерт се одржа вчера во Белград, каде присуствуваа 20.000 луѓе.

Цеца ја „стисна“ Маја Беровиќ за половината, па замешаа на познатиот хит на Пријовиќ: „Јас сум одлично“ (ВИДЕО)

Курир - 01.10.2023

Пејачката Цеца Ражнатовиќ и Маја Беровиќ вчера биле на концертот кај помладата колешка Александра Пријовиќ и одлично си поминале. Во „Штарк арената“ атмосферата била одлична, а Цеца и Маја потполно се опуштиле, па заедно играле на бројните хитови на ...

ИМАЛ И 163 КГ, БРЕНА ПОРАДИ ТОА ПЛАЧЕЛА СО МЕСЕЦИ! Беше симпатичен БУЦКО, а сега е ПРИЈАТЕЛ со стомачните, еве што ЈАДЕ

Во Центар - 01.10.2023

Виктор Живојиновиќ уште од мали нозе уживал во гастрономските специјалитети, па затоа во годините што следеле се борел со вишокот килограми . Сега тој се појави на концертот на снаата Александра Пријовиќ и се чини дека проблемите со килограмите ...

Астрономска сума: Александра Пријовиќ потроши цело богатство на гардероба за концертите

Еспресо - 01.10.2023

Александра Пријовиќ, според пресметките, за вкупно три концерти во белградска „Штарк Арена“ ќе заработи речиси еден милион евра, но очигледно веќе многу потрошила за самата организација, но и за својот изглед.

ПРИЈОВИЌ САМО ВЧЕРА ЗА ОВИЕ КРЕАЦИИ ДАЛА БРДО ПАРИ: Особено кога ќе прочитате колку пари чини овој фустан ќе ви се ...

Курир - 30.09.2023

Младата српска пејачка Александра Пријовиќ одржа два концерта, а вечерва и третиот последен во „Штарк Арената“ во Белград. Таа во овие два дена се соблече по три пати, а вчерашниот стајлинг особено го привлече целото медиумско внимание.

ДВЕТЕ ПЛАЧЕА НА СЦЕНАТА, А ЌЕ ПЛАЧЕТЕ И ВИЕ ПО ОВА ВИДЕО: Еве што и порача Лепа Брена на снаата Александра Пријовиќ по ...

Курир - 30.09.2023

Пејачката Александра Пријовиќ вчера го одржа својот втор концерт во „Белградската Арена“, а вечерва и последниот трет пред публика од 20 илјади луѓе. По вчерашниот концерт таа сподели видео на Инстаграм на кое напиша дека оваа ноќ не може да се ...

(Фото) Александра Пријовиќ на концерт во моден избор од над 5.000 евра

Еспресо - 30.09.2023

Александра Пријовиќ уште еднаш докажа дека е најдобра концертна изведувачка на Балканот и пошироко, но и кралица на изненадувањата, пишуваат српските медиуми. На вториот концерт во Штарк Арена во рамки на нејзината регионална турнеја „Од исток до ...

ВИДЕО Оваа сцена ќе се памети засекогаш: ВУЛКАНСКА ЕМОЦИЈА помеѓу Александра Пријовиќ и Лепа Брена во Арена, која го ...

4NEWS - 30.09.2023

Дури и да не сте љубител на популарни пејачи, невозможно е да останете рамнодушни на оваа сцена Александра Пријовиќ синоќа го одржа својот втор концерт во Старк Арена, а пејачката како и првата вечер настапи во преполна сала.

Оваа сцена ќе се памети засекогаш: Вулкан од емоции помеѓу снаата Александра Пријовиќ и свекрвата Лепа Брена, поради ...

Женски магазин - 30.09.2023

Дури и ако не сте фанови на овие популарни пејачки, невозможно е да останете рамнодушни на оваа сцена Александра Пријовиќ синоќа го одржа својот втор концерт во Штарк Арена, а пејачката како и првата вечер настапи во преполна сала.

(ФОТО) Александра Пријовиќ на концерт во моден избор од над 5.000 евра

Убавина и Здравје - 01.10.2023

Александра Пријовиќ уште еднаш докажа дека е најдобра концертна изведувачка на Балканот и пошироко, но и кралица на изненадувањата, пишуваат српските медиуми. На вториот концерт во Штарк Арена во рамки на нејзината регионална турнеја „Од исток до ...

ВИДЕО: Александра Пријовиќ на концерт во моден избор од над 5.000 евра

Курир - 01.10.2023

Александра Пријовиќ уште еднаш докажа дека е најдобра концертна изведувачка на Балканот и пошироко, но и кралица на изненадувањата, пишуваат српските медиуми. На вториот концерт во Штарк Арена во рамки на нејзината регионална турнеја „Од исток до ...

Александра Пријовиќ потроши цело богатство на гардероба за концертите

Убавина и Здравје - 01.10.2023

Александра Пријовиќ , според пресметките, за вкупно три концерти во белградска „Штарк Арена“ ќе заработи речиси еден милион евра, но очигледно веќе многу потрошила за самата организација, но и за својот изглед.