TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТРАМП ДОАЃА ВО СРБИЈА, се бара само датум прифатлив за американскиот претседател

Вечер - 16.09.2020

Американскиот претседател може наскоро да ја посети Србија , најави Гренел . Тоа би било историски настан, бидејќи Џ ими Картер е последниот американски лидер кој ја посети земјата во 1980 година.

Трамп ќе го посети Косово

Слободен Печат - 15.09.2020

Белата куќа официјално се согласува Американскиот специјален пратеник Ричард Гренел изјави дека претседателот Доналд Трамп набргу ќе ги посети Косово и регионот. Сепак, Гренел додава дека сè уште не е одреден ...

Гренел: Евреите, муслиманите и христијаните се добредојдени на Косово

Локално - 15.09.2020

Специјалниот пратеник на Белата куќа за преговорите меѓу Србија и Косово, Ричард Гренел, им рекол на учесниците на прославата на еврејската Нова година во Приштина дека дојде историскиот момент на воспоставување дипломатски односи меѓу Израел и ...

Гренел: На Трамповата администрација и се допаѓа идејата за „мини Шенген“ и сака сите да учествуваат во неа

А1 On - 15.09.2020

„Претседателот на САД, Доналд Трамп, на 20-годишниот конфликт меѓу Србија и Косово гледа како нешто што беше лошо управувано, а ние се прашувавме како можеме поинаку да работиме“, изјави Ричард Гренел, специјален пратеник на американскиот ...

ГРЕНЕЛ ЗА ВУЧИЌ: Тој е тежок преговарач, се бори за српскиот народ!

Магазин - 15.09.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, беше многу тежок преговарач, изјави специјалниот советник на американскиот претседател Ричард Гренел. По повод претстојното отворање на канцеларијата на Американскиот фонд за развој во Белград, прва и ...

Гренел: На Трамповата администрација и се допаѓа идејата за „мини Шенген“ и сака сите да учествуваат во неа

Опсервер - 15.09.2020

Белград, 15 септември 2020 () – „Претседателот на САД, Доналд Трамп, на 20-годишниот конфликт меѓу Србија и Косово гледа како нешто што беше лошо управувано, а ние се прашувавме како можеме поинаку да работиме“, изјави Ричард Гренел, специјален ...

Гренел: На Трамповата администрација и се допаѓа идејата за „мини Шенген” и сака сите да учествуваат во неа

24Инфо - 15.09.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на 20-годишниот конфликт меѓу Србија и Косово гледа како нешто што беше лошо управувано, а ние се прашувавме како можеме поинаку да работиме, изјави Ричард Гренел, специјален пратеник на американскиот претседател ...

Гренел: На Трамповата администрација и се допаѓа идејата за „мини Шенген“ и сака сите да учествуваат во неа

Либертас - 15.09.2020

– „Претседателот на САД, Доналд Трамп, на 20-годишниот конфликт меѓу Србија и Косово гледа како нешто што беше лошо управувано, а ние се прашувавме како можеме поинаку да работиме“, изјави Ричард Гренел, специјален пратеник на американскиот ...

Гренел: На Трамп му се допаѓа идејата за „мини Шенген” и сака сите да учествува во неа

Слободен Печат - 15.09.2020

„Претседателот на САД, Доналд Трамп, на 20-годишниот конфликт меѓу Србија и Косово гледа како нешто што беше лошо управувано, а ние се прашувавме како можеме поинаку да работиме”, изјави Ричард Гренел, специјален пратеник на американскиот ...

Гренел: На Трамповата администрација и се допаѓа идејата за „мини Шенген“ и сака сите да учествуваат во неа

MakPress - 15.09.2020

„Претседателот на САД, Доналд Трамп, на 20-годишниот конфликт меѓу Србија и Косово гледа како нешто што беше лошо управувано, а ние се прашувавме како можеме поинаку да работиме“, изјави Ричард Гренел, специјален пратеник на американскиот ...

Гренел: Трамп смета дека косовскиот процес 20 години е лошо управуван (ВИДЕО)

Локално - 15.09.2020

Медијаторот во преговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, за српското радио во Чикаго изјави дека неодамнешните преговори меѓу двете страни во Вашингтон биле жестоки и дека двете страни сакаат повеќе.

Гренел: Вучиќ е тежок преговарач и СЕ БОРИ ЗА СРПСКИОТ НАРОД

Вечер - 15.09.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, беше многу тежок преговарач, изјави специјалниот советник на американскиот претседател Ричард Гренел. - Тој навистина се бори за својот српски народ, рече Гренел, во врска со впечатоци те од средбите во ...

Што мисли Трамп за „мини Шенген“

Вечер - 15.09.2020

С пецијалниот советник на американскиот претседател Ричард Гренел изјави дека администрацијата на претседателот Трамп ја сака идејата за „мини Шенген“ и сака сите да учествуваат во неа и токму затоа тоа било ставено во преговорите помеѓу Белград и ...