TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бектеши: И се извинувам на новинарката на Канал 5 Катерина Капкоска

Канал5 - 03.02.2023

Писмено лично извинување до новинарката на Канал 5, Катерина Капкоска испрати министерот Крешник Бектеши, по острите реакции во јавноста за вчерашното недолично однесување. Писмено лично извинување до новинарката на Канал 5, Катерина Капкоска ...

Извинување за Канал 5, нови квалификации за Телма

Телма - 03.02.2023

Министерот за економија, Крешник Бектеши ѝ се извини на новинарката од Канал 5 дополнувајки дека немал намера да ја навреди но, за Телма имаше големо „НО“ и нови квалификации Бектеши вчера наместо да одговори на новинарско зошто државата плаќа ...

Најчевска бара разрешување на Бектеши: Што си замислуваат функционерите, дека новинарите служат да ги рекламираат?

Макфакс - 03.02.2023

Професорката по право, Мирјана Најчевска, смета дека министерот за економија Крешник Бектеши треба да биде веднаш разрешен. Според неа, неговиот однос кон новинарите е кршење на Конвенцијата за правата на човекот.

Професорката Најчевска повика на разрешување на министерот Бектеши

Телма - 03.02.2023

За вчерашниот однос на министерот за економија, Крешник Бектеши кон новинарите, се огласи професорката Мирјана Најчевска која на Фејсбук побара негово разрешување од функцијата. „Ова не е просто вербален напад на новинар/и.

ЗНМ и СЕММ: Функционери повторно во напад кон новинарите – ваквото однесување мора да престане

Радио МОФ - 03.02.2023

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) преку соопштение до јавноста го осудуваат односот на министерот за економија Крешник Бектеши кој според информациите во медиумите, вчера за време на ...

Бектеши им се извини на новинарите

Макфакс - 03.02.2023

„Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции. Но, при нашата транспарентност, при секојдневното соочување со ...

Бектеши со извинување до Капкоска и Канал 5 ТВ

Канал5 - 03.02.2023

-Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции. Министерот Крешник Бектеши кој вчера со неговото однесување на ...

Бектеши: Ѝ се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

А1 On - 03.02.2023

Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции. Но, при нашата транспарентност, при секојдневното соочување со ...

Бектеши им се извини на новинарите

Фокус - 03.02.2023

Извинување до новинарите, горд што во земјата нема повеќе монопол во енергетскиот сектор, напиша министерот за економија Крешник Бектеши на фејсбук. -Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е ...

Бектеши им се извини на новинарите, но вели дека е горд што веќе нема монопол во енергетскиот сектор

360 степени - 03.02.2023

Министерот вели дека вчера дошло до неразбирање, па затоа ѝ се извини на новинарката од Канал 5, додека за Телма ТВ вели оти ги почитува нејзините професионални новинари, но нема да дозволи преку конфликт на интереси да се потпадне под притисок на ...

Бектеши ѝ се извини на новинарката Капковска: Се извинувам доколку без намера ја навредив

МКД - 03.02.2023

Министерот за економија, Крешник Бектеши и се извини на новинарката на Канал 5, Катерина Капковска, на која за време на вчерашната прес-конференција, наместо да ѝ одговори на прашањето за зделката на ЕСМ за цените на гасот, неоправдано ја нападна ...

Бектеши: Извинување до новинарите, горд што во земјата нема повеќе монопол во енергетскиот сектор

ТВ21 - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши им се извини на новинарите. Тој вели дека несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, а нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на ...

Бектеши: Им се извинувам на новинарите, но горд сум што повеќе нема монопол за гасот

Фактор - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши упати извинување до новинарите, откако на вчерашната прес-конференција неговите одговори алудираа на тоа дека прашањата за снабдувањето со природен гас се нарачани од една енергетска компанија.

Бектеши им се извини на новинарите, но вели дека е горд што веќе нема монопол во енергетскиот сектор

Алсат-М - 03.02.2023

По вчерашниот однос кон новинарите на прес-конференција откако доби прашања за цената на природниот гас што ја плаќа државата, министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска ѝ преку соопштение упати извинување и вели дека немал намера ја навреди ...

НЕКА МИ ПРОСТИ НОВИНАРКАТА АКО СУМ ЈА НАВРЕДИЛ Бектеши вчера ги нападна новинарите кои му поставуваа прашања, а денеска ...

+инфо - 03.02.2023

Во пишана изјава до медиумите, Бектеши посочува дека при секојдневното соочување со новинарите, може да дојде и до недоразбирања. Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ѝ се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по ...

Бектеши им се извини на новинарите и е горд што го разбиле монополот со пазарот на енергенси

Либертас - 03.02.2023

Извинување до новинарите, горд што во земјата нема повеќе монопол во енергетскиот сектор, напиша министерот за економија Крешник Бектеши на фејсбук. -Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е ...

Бектеши се извини за скандалозниот однос кон новинарите, јавноста бара одговорност

Алфа - 03.02.2023

Иако ова не му е првпат да влегува во конфликт со новинари сепак денеска министерот Кресник Бектеши одлучи да им се извини за вчерашниот инцидент околу прашањата за цената и начин на набавка на природен гас.

Бектеши: Ѝ се извинувам на новинарката Капкоска доколку без намера ја навредив

Бриф - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ѝ се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капкоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конференција во Владата.

Најчевска бара разрешување на Бектеши: Што си замислуваат функционерите, дека новинарите служат да ги рекламираат?

MTM - 03.02.2023

Професорката по право, Мирјана Најчевска, смета дека министерот за економија Крешник Бектеши треба да биде веднаш разрешен. Според неа, неговиот однос кон новинарите е кршење на Конвенцијата за правата на човекот.

Бектеши: Извинување до новинарите, нивната улога е клучна во нашето општество

Press24 - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши преку својот фејсбук профил им се извини на новинарите. „Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното ...

Бектеши: И се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

Скопје инфо - 03.02.2023

Министерот Крешник Бектеши кој вчера со неговото однесување на владиниот прес ги навреди навинарите денеска се извини и порача: -Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во ...

Бектеши: Извинување до новинарите, горд што во земјата нема повеќе монопол во енергетскиот сектор

Centar - 03.02.2023

Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции, вели Бектеши.

Бектеши: Извинување до новинарите, горд што во земјата нема повеќе монопол во енергетскиот сектор

24Инфо - 03.02.2023

Министеротза економија, Крешник Бектеши по барање на новинарските здруженија испрати соопштение со извинување, откако на вчерашната прес конференција се случи расправија со новинари на Телма и Канал 5.

Бектеши: И се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

Н.Македонија - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска и се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конференција во Владата.

Бектеши им се извини на новинарите

MTM - 03.02.2023

„Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции. Но, при нашата транспарентност, при секојдневното соочување со ...

Бектеши им се извини на новинарите

Курир - 03.02.2023

Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции. Вака министерот за економија Крешник Бектеши го започнува ...

БЕКТЕШИ: Лично и се извинувам на Капковска од ТВ Канал 5, а за ТВ Телма нема да дозволиме да потпаднеме под притисок на ...

Денешен - 03.02.2023

Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции, вели министерот Крешник Бектеши, објави Центар.

Професорката Мирјана Најчевска повика на разрешување на министерот Бектеши

Нетпрес - 03.02.2023

За вчерашниот однос на министерот за економија, Крешник Бектеши кон новинарите, се огласи професорката Мирјана Најчевска која на Фејсбук побара негово разрешување од функцијата. „Ова не е просто вербален напад на новинар/и.

Левица: Продолжува тоталитарниот однос на власта кон медиумските работници

Антропол - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. Откако новинарите изреагираа и му посочија на Бектеши дека изнесува дрски и безобразни ...

Левица: Продолжува тоталитарниот однос на власта кон медиумските работници

24Инфо - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. Откако новинарите изреагираа и му посочија на Бектеши дека изнесува дрски и безобразни ...

Бектеши им се извини на новинарите за скандалозното однесување

еМагазин - 03.02.2023

Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции, стои во соопштението на Министерството за економија, а кое се ...

Бектеши се извини на новинарите

Денар - 03.02.2023

Подоле во целост ви го пренесуваме соопштението на министерот за економија Крешник Бектеши. “Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното ...

Бектеши: Ѝ се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

Кајгана - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ѝ се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конференција во Владата.

Најчевска бара разрешување на Бектеши: Што си замислуваат функционерите, дека новинарите служат да ги рекламираат?

Точка - 03.02.2023

Професорката по право, Мирјана Најчевска, смета дека министерот за економија Крешник Бектеши треба да биде веднаш разрешен. Според неа, неговиот однос кон новинарите е кршење на Конвенцијата за правата на човекот.

Бектеши им се извини на новинарите

Точка - 03.02.2023

„Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции. Но, при нашата транспарентност, при секојдневното соочување со ...

Професорката Најчевска повика на разрешување на министерот Бектеши

4NEWS - 03.02.2023

Професорката Мирјана Најчевска на Фејсбук побара разрешување од функцијата за министерот за економија, Крешник Бектеши. „Ова не е просто вербален напад на новинар/и. Ова е флагрантно кршење на Конвенцијата за правата на човекот, односно правото на ...

Бектеши: И се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

Zoom - 03.02.2023

инистерот за економија Крешник Бектеши денеска и се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конференција во Владата.

Бектеши: И се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

Бизнис Вести - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска и се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конференција во Владата.

Бектеши: Ѝ се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

Frontline - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ѝ се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конференција во Владата.

Најчевска бара Бектеши да биде разрешен: Што си замислуваат високите функционери, новинарите служат да им прават ...

Скопје1 - 03.02.2023

Професорката по право, Мирјана Најчевска, смета дека министерот за економија Крешник Бектеши треба да биде веднаш разрешен. Според неа, неговиот однос кон новинарите е кршење на Конвенцијата за правата на човекот.

Бектеши треба веднаш да биде разрешен од функцијата, вели професорката Најчевска

Локално - 03.02.2023

На својот Фејсбук профил, професорката Мирјана Најчевска, побара разрешување од функцијата за министерот за економија, Крешник Бектеши. „Ова не е просто вербален напад на новинар/и, ова е флагрантно кршење на Конвенцијата за правата на човекот ...

Бектеши им се извини на новинарите – вели при секојдневното соочување, можно е да дојде и до недоразбирање

4NEWS - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши им се извини на новинарите. Тој вели дека несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, а нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на ...

Бектеши со извинување до новинарите

Локално - 03.02.2023

Несомнено е дека новинарите имаат клучна улога во нашето општество, нивниот придонес и работа е многу важен во најефикасното и најтранспарентното функционирање на државните институции, вели министерот за економија Крешник Бектеши во извинувањето до ...

Бектеши: Ѝ се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

CivilMedia - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ѝ се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конференција во Владата.

ММА бара извинување од министерот Бектеши

MakPress - 03.02.2023

Македонската медиумска асоцијација (ММА) на националните терестријални телевизии реагира на повторните, како што наведуваат, политички етикетирања на две нивни членки Канал 5 и Телма. ММА очекува извинување од министерот Крешник Бектеши или како што ...

Бектеши: Ѝ се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

Опсервер - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ѝ се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конференција во Владата.

Левица: Продолжува тоталитарниот однос на власта кон медиумските работници

MakPress - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. Откако новинарите изреагираа и му посочија на Бектеши дека изнесува дрски и безобразни ...

Бектеши и се извини на новинарката од Канал 5, со Телма ја продолжува „војната“

MakPress - 03.02.2023

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ѝ се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конференција во Владата.

„Не сте тука да поставувате прашања И да давате коментари“, одговор на министерот Бектеши Зошто плаќаме поскап гас од ...

Сакам да кажам - 02.02.2023

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) најостро го осудија односот на министерот за економија Крешник Бектеши, кој на ...

(ВИДЕО) Бектеши од прес вербално ги нападна новинарите: Вие не сте тука да поставувате прашања!

Фокус - 02.02.2023

Новинарите од телевизиските куќи ТВ Канал 5 и Тв Телма денеска на прес конференција во Владата беа нападнати вербално од министерот Крешник Бектеши. Тој не даваше конкретни одговори на поставени новинарски прашања на двата медиуми за зделката на ЕСМ ...