TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новак е потешко повреден - го чека нова операција?

Точка - 11.09.2019

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ беше повреден во натпреварот против Вавринка и поради тоа мораше да го заврши овогодишното учество на УС Опен, а како што стојат работите можеби и сезоната.

Ѓоковиќ може да го оперира рамото

Локално - 11.09.2019

Освојувачот на 16 Гренд слем титули и светски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ може да биде подложен на операција на рамото подоцна оваа година. Во моментов, Србинот е во Швајцарија на процедури за рехабилитација, но доколку не ја ублажат неговата ...

Поради повредата, Ѓоковиќ ќе треба да оди на операција

Кајгана - 11.09.2019

Новинарот на New York Times, Кристофер Клареј, објави информација дека првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, поради повреда на рамото можеби ќе оди на операција и дека оваа повреда е многу посериозна отколку што изгледа.

Познат американски новинар со загрижувачки вести за рамото на Ѓоковиќ

Дерби - 10.09.2019

Новак Ѓоковиќ важеше за главен фаворит за титулата на Ју-Ес Опен пред стартот на последниот грен слем турнир во годината, но сепак работите драстично се закомпликуваа за светскиот рекет број еден, не само поради повредата која ја заработи, туку и ...

Њујорк Тајмс: Новак е тешко повреден , можеби ќе му треба операција

Канал5 - 10.09.2019

Најдобриот тенисер на светот , Новак Ѓоковиќ го предаде мешот против Вавринка и така го заврши настапот на УС Опен. Незадоволните српски навивачи тогаш го испратија со свиркање , но состојбата не е толку едноставна.

Ѓоковиќ ќе мора на нова операција?!

Екипа - 10.09.2019

Новак Ѓоковиќ би можел повторно подолго да паузира од тениските терени бидејќи повредата што српскиот тенисер ја влечеше за време на УС Опен е од посериозен карактер. Ова прв го изјави Џон Мекинро неполни два дена по откажувањето на првиот носител ...

Ѓоковиќ ќе мора на операција, го чека подолга пауза?

МКД - 10.09.2019

Новак Ѓоковиќ го чека подолга пауза, ова го пренесе Њујорк тајмс, весникот вели дека повредата на Србинот не е наивна и тој ќе мора на операција. Најдобриот светски тенисер се мачеше со повреда на УС Опен, и мораше да го предаде мечот со Вавринка во ...

Лош момент за повреда, Ѓоковиќ мора на нова операција!?

Слободен Печат - 10.09.2019

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ во текот на УС Опен се мачеше со повредата на левото рамо. Да потсетиме, српскиот ас го предаде мечот од осминафиналето на четвртиот грен слем турнир во сезоната против Станислас Вавринка во третиот сет.

Новак Ѓоковиќ ќе мора на отсуство?

Спортклуб - 10.09.2019

Првиот тенисер во светот би можел повторно да замине на операција и дополнително да падне на АТП табелата. Тој на последниот турнир имаше константни болки во рамото, што сигнализира дека ќе биде потребна операција која треба да го реши неговиот ...

Сафин: Медведев лошо момче? Па тој е најголемиот шармер во тенисот

TopSport - 10.09.2019

Руската тениска легенда, Марат Сафин вели дека новата тениска ѕвезда Данил Медведев има блескава иднина пред него, но дека му е потребно искуство како да се однесува со навивачите во текот на мечот.

Ѓоковиќ е сериозно повреден – го очекува операција и нова пауза? (ФОТО)

СуперСпорт - 10.09.2019

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ мораше да го предаде својот меч против Станислав Вавринка на Ју-Ес Опен поради повреда, а првите информации воопшто не се добри по деталните прегледи неколку дена подоцна.

Ѓоковиќ е тешко повреден, го чека операција?! (ФОТО)

Sport 1 - 10.09.2019

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, би можел да биде отсутен од теренот подолго отколку што се очекуваше, објави новинарот на „Њујорк тајмс“, Кристофер Клери. Клeри напиша дека повредата на левото рамо на Новак е потешка од првично утврдената ...

Ѓоковиќ потешко повреден, го чека нова операција и долга пауза?

Спортски - 10.09.2019

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ со предавањето на мечот против Вавринка го заврши овогодинешниот настап на УС Опен, а како што стојат работите можеби и сезоната. Имено, новинарот на „Њукорк Тајмс“ Кристофер Клери пишува дека Ѓоковиќ ...

ЊУЈОРК ТАЈМС: Ѓоковиќ ќе мора на операција

SportMedia - 10.09.2019

Новинарот на Њујорк Тајмс, Кристофер Клири, вели дека повредата на рамото на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не изгледа добро и тој најверојатно ќе мора да оди на операција. „Имам информации дека рамото на Ѓоковиќ е доста проблематично и може да бара ...

Шок за Ѓоковиќ: Мора на операција, нема да игра до крајот на годината?

Gol.mk - 10.09.2019

Американскиот весник „Њујорк Тајмс“ објави дека светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ веројатно ќе подлегне на оперативен зафат, за да ги реши проблемите со рамото кои го мачеа за време на американската турнеа.

Новак Ѓоковиќ ќе оди „под нож“!?

TopSport - 10.09.2019

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ би моѓело повторно да оди на операција, објавуваат американските медиуми. Угледниот новинар на „Њујорк Тајмс“, Кристофер Клери пишува за проблемите на Федерер и Ѓоковиќ што ги имаа на САД опен.

ФОТО: 54х54х54 – големата тениска тројка изедначена како никогаш досега!

Gol.mk - 10.09.2019

Најдобриот шпански тенисер во историјата, Рафел Надал пред два дена го совлада младиот Русин, Денил Медведев и по четврти пат во својата кариера триумфираше на УС Опен и своите витрини ги збогати со 19. Грен слем трофеј.

Надал: Играм за да бидам среќен, а не да го „бркам“ Федерер

SportMedia - 10.09.2019

Откако стигна до својата 19-та грен слем титула, Рафаел Надал е на само еден трофеј зад Роџер Федерер. „Сакам да освојам повеќе грен слем титули од Роџер, но сега не размислувам за тоа. Не тренирам и не играм тенис поради тоа, туку затоа што го ...

Триумф на Надал во една од најемотивните ноќи во неговата кариера

Н.Македонија - 10.09.2019

Шпанецот Рафаел Надал (33) ја освои 19-та тениска гранслем-титула совладувајќи го Русинот Данил Медведев во пет сета со 7-5 6-3 5-7 4-6 6-4, во едно од највозбудливите финалиња на САД опен во Њујорк, кое се одолжи на 4,5 часа.

По неверојатното финале на УС ОПЕН: Свој коментар понуди и Ѓоковиќ

Спортклуб - 10.09.2019

Пред повеќе од 24 часа, заврши финалето на УС ОПЕН, меч кој воодушеви многумина, пред се поради жестината на ударите од двајцата актери во финалето, но и истрајноста на финалистите. Данил Медведев беше поразен од големиот фаворит Рафа Надал, кој го ...

Надал ги стигна Ѓоковиќ и Федерер

TopSport - 10.09.2019

Рафаел Надал во неделата победи на Ју-Ес опен, освојувајќи ја 19 гренд-слем титула во кариерата. До титулата тој стигна во епското финале против Данил Медвдев, во пет сета и речиси пет часа голема борба.

„Големата тројка“ со ист број на „големи“ титули (ФОТО)

SportMedia - 10.09.2019

Рафаел Надал ја освои четвртата титула на УС Опен во својата кариера и истовремено се изедначи со Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ по бројот на „големи“ титули. „Големата тројка“ сега е изедначена, односно и Федерер и Ѓоковиќ и Надал имаат по 54 титули ...

Ѓоковиќ поради повреда ќе треба да оди на операција

Нетпрес - 11.09.2019

Новинарот на New York Times, Кристофер Клареј, објави информација дека првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, поради повреда на рамото можеби ќе оди на операција и дека оваа повреда е многу посериозна отколку што изгледа.

Кирјос во свој стил го одбележа финалето на Ју-Ес Опен (Фото)

Дерби - 09.09.2019

Рафаел Надал по голема борба успеа да го победи Данил Медведев и да ја подигне 19 грен слем титула во својата кариера. Дуелот во Њујорк траеше пет часа во кои видовме пет сега во кои двајцата тенисери дадоа се од себе за да триумфираат, но овојпат ...

Новак не остана рамнодушен: Ѓоковиќ со прва реакција по фантастичното финале на Ју-Ес Опен (Фото)

Дерби - 09.09.2019

Рафаел Надал стигна до својата 19-та грен слем титула во кариерата откако во неверојатната битка на „Артур Еш“ стадионот излезе како подобар во пресметката со Данил Медведев, меч во кој Шпанецот уште еднаш ни ја демонстрираше својата фасцинантна ...

ФОТО: Модни икони, пејачки ѕвезди, спортисти... елитата се собра на финалето на УС Опен

Gol.mk - 09.09.2019

Финалниот меч на УС Опен меѓу Рафаел Надал и Данил Медведев привлече многу внимание. Голем број познати личности се појавија на трибините Њујорк и беа дел од историската победа на шпанскиот тенисер.

Ѓоковиќ му честиташе на Надал за „борбениот дух“, а на Медведев за „неверојатната американска турнеја“

TopSport - 09.09.2019

Новак Ѓоковиќ се огласи на социјалните мрежи со честитки до Рафа Надал и Данил Медведев за епското финале што го одиграа овие двајца на Ју-Ес Опен. Финалето на најголемиот тениски стадион во светот „Артур Еш“ траеше речиси пет часа, а победи Надал ...

Надал по четврти пат го освои УС опен

MakPress - 09.09.2019

Шпанецот Рафаел Надал е победник на годинашното издание од Грен слемот УС опен. Тој ноќеска во финалето, по речиси пет часа борба го совлада Русинот Данил Медведев со 3-2, по сетови 7:5, 6:3, 5:7, 4:6 и 6:4.

Реал Мадрид: Горди сме што Надал е почесен член на нашиот клуб

MakPress - 09.09.2019

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид му го честиташе големиот успех на Рафаел Надал кој ноќеска го освои трофејот на УС опен. – Легенда без граници. Честитки за вашата голема победа на УС опен.

Сафин: Медведев лошо момче? Па тој е најголемиот шармер во тенисот

Макфакс - 10.09.2019

Руската тениска легенда, Марат Сафин вели дека новата тениска ѕвезда Данил Медведев има блескава иднина пред него, но дека му е потребно искуство како да се однесува со навивачите во текот на мечот.

Повредата на Ѓоковиќ е сериозна, ќе мора на операција!

Вечер - 11.09.2019

Првиот рекет на АТП листата, Србинот Новак Ѓоковиќ, би можел да биде отсутен од теренот подолго отколку што се очекуваше, објави новинарот на „Њујорк тајмс“, Кристофер Клери. Клери напиша дека повредата на левото рамо на Новак е потешка од првично ...

Новак Ѓоковиќ ќе оди под нож!?

Макфакс - 10.09.2019

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ би моѓело повторно да оди на операција, објавуваат американските медиуми. Угледниот новинар на „Њујорк Тајмс“, Кристофер Клери пишува за проблемите на Федерер и Ѓоковиќ што ги имаа на САД опен.

Надал по четврти пат го освои УС Опен

Независен - 10.09.2019

САД – Шпанецот Рафаел Надал е победник на годинашното издание од Грен слемот УС опен. Тој во недела вечер, во финалето, по речиси пет часа борба го совлада Русинот Данил Медведев со 3-2, по сетови 7:5, 6:3, 5:7, 4:6 и 6:4.