TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ван Нистелрој поднесе оставка, играч на ПСВ се заклучи во автомобилот и направи драма

Gol.mk - 26.05.2023

Поранешниот холандски репрезентативец Руд ван Нистелрој одлучи да поднесе оставка од функцијата тренер на ПСВ Ајндховен, соопшти од клубот. ПСВ го освои Купот на Холандија и со натпревар помалку е втор во првенството.

Шок во ПСВ: Ван Нистелрој си замина на коло пред крајот

Gol.mk - 24.05.2023

Екипата на ПСВ Ајндховен остана без тренер затоа што Руд ван Нистелрој реши да си замине пред крајот на сезоната во Ередивизие. Некогашниот напаѓач, а сегашен тренер, му соопштил на клубот дека сака да си замине и управата на гигантот од Ајндховен ...

Официјално: Руд Ван Нистерлој изненадувачки си замина од ПСВ

Слободен Печат - 24.05.2023

Легендарниот Руд Ван Нистерлој од денес повеќе не е тренер на ПСВ, потврди клубот од Холандија. Поранешниот напаѓач на холандската репрезентација изненадувачки си замина од кормилото на ПСВ на едно коло пред крајот на првенството.

Ван Нистелрој како џентлмен реши да си замине од ПСВ

Спортманија - 24.05.2023

Руд ван Нистелрој одлучи да си замине од клупата на ПСВ Ајндховен. Во холандското првенство има само уште едно коло до крајот, а Ван Нистелрој заедно со челниците на клубот имале разговори за плановите за новата сезона.

Шок за ПСВ: Ван Нистелрој си се спакувал и си заминал!

Екипа - 24.05.2023

Легендата на холандскиот фудбал, Руд Ван Нистелрој неочекувано денеска заминал од клупата на ПСВ Ајндховен која ја презеде на почетокот на оваа сезона. Ван Нистелрој имаше навистина добри резултати со тимот освојувајќи го Купот и Суперкупот на ...

Ван Нистелрој си замина од ПСВ на едно коло пред крајот на сезоната

Sport 1 - 24.05.2023

Легендарниот Руд Ван Нистелрој реши да го напушти тренерското столче во ПСВ на едно коло пред крајот на сезоната затоа што почувствувал дека раководството не му дава доволно поддршка. Ван Нистелрој синоќа имал состанок со управата на клубот и притоа ...

Изненадувачка вест од Холандија: Ван Нистелрој се спакувал и си заминал од ПСВ!

Дерби - 24.05.2023

Легендарниот, Руд Ван Нистелрој пред почетокот на оваа сезона седна на клупата на холандскиот великан ПСВ Ајндховен и имаше добри резултати со екипата со оглед на тоа што беше освоен Купот и Супер Купот на Холандија, а тимот е блиску и до ...

Шок во ПСВ: Легендата си замина на едно коло пред крајот!

Спортски - 24.05.2023

Легендарниот Руд Ван Нистерлој повеќе не е тренер на ПСВ, потврди холандскиот клуб. Поранешниот репрезентативец на Холандија си заминува на едно коло пред крајот на шампионот. „Главниот тренер Руд Ван Нистерлој не извести дека си заминува.

Шок во ПСВ – Ван Нистелрој поднесе оставка

TopSport - 24.05.2023

Легендарниот Руд ван Нистелрој повеќе не е тренер на ПСВ Ајндховен, потврди холандскиот клуб. Поранешниот репрезентативец на Холандија се повлече на коло пред крајот на првенството. „Главниот тренер Руд ван Нистелрој утринава објави дека го напушта ...

Тежок е животот тренерски, две легенди во ист ден останаа без работа!

Sport M - 24.05.2023

Легендата на Манчестер Јунајтед, Руд ван Нистелрој поднесе оставка како менаџер на ПСВ Ајндховен. Одлуката е донесена веднаш, и покрај освоената двојна круна, титулата и Купот. Превирањата зад сцената доведоа до шокантно заминување.

Руд ван Нистелрој замина од ПСВ Ајндховен на коло пред крајот во Холандија

МакФудбал - 24.05.2023

Руд ван Нистелрој одлучи да го напушти ПСВ Ајндховен. Иако го освои Купот и Суперкупот на Холандија и има големи шанси од второто место да стигне до Лигата на шампионите, Ван Нистелрој ја напушти клупата на клубот од Ајндховен.

Руд Ван Нистелрој и официјално не е повеќе тренер на ПСВ

SportMedia - 24.05.2023

И покрај тоа што ги освои холандскиот куп односно Супер куп со тимот сезонава, Руд Ван Нистелрој повеќе не е тренер на тимот на ПСВ Ајндховен. Легендата на холандскиот фудбал го презема клубот, направи многу за кратко време, но медиумите јавуваат ...

Шок во ПСВ – Ван Нистелрој поднесе оставка

Макфакс - 24.05.2023

Легендарниот Руд ван Нистелрој повеќе не е тренер на ПСВ Ајндховен, потврди холандскиот клуб. Поранешниот репрезентативец на Холандија се повлече на коло пред крајот на првенството. „Главниот тренер Руд ван Нистелрој утринава објави дека го напушта ...

Шок – Ван Нистерлој го напушти ПСВ пред последното коло!

Sport M - 24.05.2023

Руд ван Нистелрој одлучи да го напушти ПСВ! Иако го освои Купот и Суперкупот на Холандија и има големи шанси од второто место да стигне до Лигата на шампионите, Ван Нистелрој ја напушти клупата на клубот од Ајндховен.