TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Фред е херојот во дебито на Рангник со Манчестер јунајтед

Слободен Печат - 05.12.2021

Манчестер јунајтед повторно се враќа на победничките патеки, денеска во 15. коло од Премиер лигата триумфираше на „Олд Трафорд“ стадионот над Кристал Палас со 1:0. На клупата на „црвените ѓаволи“ дебитираше привремениот менаџер до крајот на оваа ...

Навивачите на Манчестер јунајтед не го сакаат, Фред со еврогол го спаси дебито на Ралф Рангник (Видео)

Спортманија - 05.12.2021

Бразилецот Фред често беше критикуван за лошите настапи за Манчестер јунајтед, но вечерва со еврогол за победа од 1:0 против Кристал Палас го спаси дебито на новиот тренер Ралф Рангник. Фред во 77.

Рангник со победа ја започна авантурата на „Олд Трафорд“🎥

Спортски - 05.12.2021

Ралф Рангник со минимална победа против Кристал Палас ја започна авантурата в о Манчестер Јунајтед. Стрелец на победничкиот гол беше Бразилецот Фред со фантастичен удар од дваесетина метри, на асистенција на Гринвуд.

(Видео) Ова беше честење за Црвените ѓаволи, како Ају успеа да промаши од ваква ситуација?

Спортманија - 05.12.2021

Џордан Ају е вистински трагичар на Кристал Палас, а ја утна шансата на мечот против Манчестер јунајтед во 75. минута и само 120 секунди потоа немоќно го следеше победничкиот гол на Фред за домаќините.

ВИДЕО: Победничко деби за Рангник, Фред обезбеди тежок триумф за Јунајтед

Gol.mk - 05.12.2021

Ерата на Ралф Рангник во Манчестер Јунајтед започна со минимална победа против Кристал Палас (1-0) во 15. коло од Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ доминираа и на крај заслужено стигнаа до трите бода и тоа на дебито на новиот тренер.

Фред мајсторски погоди, Рангник дебитираше со победа на клупата на Јунајтед (ВИДЕО)

Дерби - 05.12.2021

Германскиот стратег Ралф Рангник имаше победнички старт на неговата епизода како предводник на англискиот великан Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ ова попладне се избори за три бода против Кристал Палас, пресметка која ја доби со 1-0.

Рангник со победа дебитираше на кормилото на Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.12.2021

Манчестер јунајтед со минимални 1-0 го победи Кристал Палас во дебито на Ралф Рангник, Тотнем со убедливи 3-0 славеше над Норич. Манчестер јунајтед се мачеше во првиот меч под водство на Рангник но успеа да ги освои трите бода.

Деби на Рангник со победа: Фред му донесе триумф на Јунајтед (ВИДЕО)

Екипа - 05.12.2021

Новиот тренер на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник дебитираше со победа на клупата на „црвените ѓаволи“. Избраниците на германскиот тренер денеска го совладаа тимот на Кристал Палас со 1:0. Стрелец на голот вреден три бода беше Фред во 77.

Рангник дебитираше со триумф: Манчестер јунајтед го реши Кристал Палас (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2021

Манчестер јунајтед долго време се мачеше против Кристал Палас во денешниот натпревар, но сепак на крајот славеше со 1-0 и така новиот тренер Ралф Рангник дебитираше со победа на кормилото на неговиот нов тим.

Рангник со победа дебитираше на клупата на Јунајтед! (видео)

SportMedia - 05.12.2021

Ралф Рангник, германскиот стратег, со победа дебитираше на клупата на Манчестер Јунајтед. Дали со ова започна “германската револуција“ во тимот од “Олд Трафорд“? Секако останува да се види во блиска иднина.

Прво па машко: Фред донесе насмевка на лицата на навивачите на Јунајтед и на Рангник

Спортклуб - 05.12.2021

Од 15 часот се одиграа три натпревари од 15. коло во англиската Премиер лига. Натпреварот на денот секако е Манчестер Јунајтед – Кристал Палас поради дебито на Ралф Рангник на клупата на црвените ѓаволи, а домаќинот успеа да победи со 1:0 одличниот ...

Фред му донесе деби победа на Ралф Рангник, Тотенхем убедлив (ВИДЕО)

МакФудбал - 05.12.2021

Манчестер Јунајтед ја оствари првата победа под раководство на новиот менаџер Ралф Рангник. Како и што најави, ќе се потруди одбраната и успеа во тоа со оглед дека „црвените ѓаволи“ по подолг период не примија гол и славеа со 1-0.

ВИДЕО: Фред му донесе победничко деби на Рангник во Манчестер Јунајтед

Дриблинг - 05.12.2021

Ралф Наргник со победа без примен гол дебитираше на клупата на Манчестер Јунајтед откако неговиот нов тим славеше против Кристал Палас со 1:0 во 15 кло од Премиер лигата. Фред го постигна единствениот гол на натпреварот во 77 минута, откако Јунајтед ...

(ФОТО) Ќе игра Роналдо: Почетната постава на Јунајтед на дебито на Рангник

Спортклуб - 05.12.2021

Повредата на Кристијано Роналдо, доживеана при прославата на голот на дуелот со Арсенал, сепак, не е сериозна и тој се најде во стартната постава на денешниот меч против Кристал Палас на Олд Трафорд.

ФОТО: Роналдо стартер и кај Рангник за дуелот со Кристал Палас

Дриблинг - 05.12.2021

Ралф Рангник реши да не менува во однос на тимот кој истрча против Арсенал во минатото коло, ова значи нов тренер ист состав како и тој на Керик. Манчестер Јунајтед ќе го нападне Кристал Палас во 15 коло на „Олд Трафорд“ со Роналдо од 1 минута иако ...

Рангник откри дека извесен период бил „агент“ на Клоп: Се сеќавам кога Јирген требаше да стане тренер…

Дерби - 05.12.2021

Новиот тренер на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник одлично се познава со менаџерите кои веќе неколку години се на врвот во Премиер лигата, Јирген Клоп и Томас Тухел. За разлика од Тухел кој лани дојде во Челси и веднаш ги среди работите во клубот, ...

Рангник со победа дебитираше на кормилото на Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

МКД - 05.12.2021

Манчестер јунајтед со минимални 1-0 го победи Кристал Палас во дебито на Ралф Рангник, Тотнем со убедливи 3-0 славеше над Норич. Манчестер јунајтед се мачеше во првиот меч под водство на Рангник но успеа да ги освои трите бода.

„Олд Трафорд“ го пречекува новиот менаџер: Рангник дебитира на клупата на Манчестер Ј.

SportMedia - 05.12.2021

Ралф Рангник, конечно, ќе дебитира на клупата на Манчестер Јунајтед денеска од 15 часот на „Олд Трафорд“, кога „ѓаволите“ ќе го пречекаат тимот на Кристал Палас во мечот од 15. коло на Премиер лигата.

Рангник со реална изјава за неговиот тим: Оптимист сум, но и реалист, изгубивме од Ливерпул 5:0, а можевме и уште ...

Дерби - 05.12.2021

Во новиот тренер на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник се вложува многу верба дека конечно ќе успее да го исправи тимот на вистинскиот колосек и „ѓаволите“ конечно ќе заиграат како што треба на долгорочна основа.

Рангник ќе мора да се снаоѓа без Роналдо против Кристал Палас?

Дриблинг - 05.12.2021

Манчестер Јунајтед денеска го дочекува Кристал Палас во натпревар од 15 од Премиер лигата, меч на кој на клупата на домаќините ќе дебитира Ралф Рангник. Порба и Варан, како и Кавани, Матиќ, Шо и Ван Бисака поради повреди нема да бидат во комбинација ...

Рангник подготвен да делува по препораката за трансфер од Алекс Фергусон

Спортклуб - 05.12.2021

Сер Алекс Фергусон иако од поодамна не е тренер на Манчестер Јунајтед, тој секогаш е интегрален дел од клубот и знае да влијае каде треба, за доброто на клубот. Со оглед на тоа дека пред само два дена клубот го назначи Ралф Рангник за нов тренер и ...

Познато кој ќе му биде прв асистент на Рангник во Манчестер Јунајтед

Zoom - 04.12.2021

Ралф Рангник го презеде кормилото на Манчестер Јунајтед и првите тренинзи ги одработи со веќе постоечката постава тренери во клубот. Освен Мајкл Керик, сите останати тренери останаа да му бидат помошници на Рангник во следниот период, но јасно е ...