TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видеото на легендарниот Марадона кое предизвика бројни реакции, што зема на клупата за време на меч?

Sport M - 18.02.2020

Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња повторно го привлече вниманието на ветската јавност. Имено, тој во моментов е тренер на Химнасиа Ла Плата во Аргентина.

Марадона и „мистериозното пакетче“ – контроверзна снимка ги разочара обожавателите

Кајгана - 18.02.2020

Легендарниот Аргентинез Диего Марадона повторно е во центарот на медиумското внимание откако камерите на теренот го фатија како прима „мистериозно пакетче“ среде натпреварот со Росарио Сентрал.

СВЕТОТ ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Диего Марадона повторно се дрогира- виден на фудбалски натпревар

Магазин - 18.02.2020

Аргентинскиот фудбалер Диего Марадона повторно привлече негативен публицитет, кога камера го фати како зема пакет од маж во црна маица за време на натпреварот со Росарио Сентрал. Во тој момент, помошниците на Диего беа активирани на клупата.

ВИДЕО: Марадона одново во елемент - земаше некаква „супстанца“ опколен од својот тим

Gol.mk - 18.02.2020

Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите фудбалери во историјата, одново ја разбранува светската јавност. Тренерот на Гимнасиа Ла Плата се појави на видео на социјалните мрежи, кое изгледа многу сомнително за фановите.

Камерите го изненадија: Марадона доби доза кокаин среде натпревар?! (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.02.2020

Легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, моментно е тренер на Гимназијата од Ла Плата, а необична ситуација беше снимена на клупата на овој тим. Додека легендарниот Диего седи, еден од неговите асистенти му дава нешто во рака, а ...

Паника на клупата на Химназија: Што конзумираше Марадона? (ВИДЕО)

СуперСпорт - 18.02.2020

Аргентинските медиуми пишуваат за една чудна ситуација која се случи за време на меч на Химназија, а беше снимена од страна на камерите. Додека легендарниот Диего Марадона седи, еден од членовите на стручниот штаб му дава во рака, додека сите ...

Видео: Марадона доби бело „пакетче“, помошниците го криеја од камерите

Екипа - 18.02.2020

Пороците на Диего Армандо Марадона се позната работа во светот на фудбалот, а аргентинската легенда се најде во центарот на вниманието за време на дуелот на неговиот тим Гимназија ла Плата.

Марадона го фатија во незгоден момент, па настана паника на клупата (видео)

Спортски - 18.02.2020

Легендарниот Марадона моментално го води тимот на Гимназија Ла Плата, а камерите забележаа необична ситуација на клупата. Еден од помошниците дојде да му даде на Марадона нешто во рака, а кога сфатија дека камерата снима настана панична реакција на ...

Марадона доби сомнителна ќесичка од својот помошник на клупата за резерви и отвори голема дебата на интернет (Видео)

Дерби - 18.02.2020

Химнасија Ла Плата загуби изминатиов викенд со 1:0 на гостувањето кај Росарио Сентрал, но неколку дена подоцна, овој натпревар и натаму е во фокусот на аргентинската јавност, но пред се на социјалните мрежи.

ВИДЕО: Мистериозен момент – Дон Диего, па зарем и на клупата користиш „линија?“

Спортклуб - 18.02.2020

На сите им е познато со каков порок има проблем легендарниот фудбалер Диего Марадона. Тој сега е тренер на Гимназија (Ла Плата), а на клупата на аргентинскиот клуб на последниот нивни натпревар се случи една необична ситуација.

УЛОВЕН ВО НЕЗГОДЕН МОМЕНТ: Марадона доби „бело пакетче“, помошниците го криеја од камерите (ВИДЕО)

Курир - 18.02.2020

Пороците на Диего Армандо Марадона се позната работа во светот на фудбалот, а аргентинската легенда се најде во центарот на вниманието за време на дуелот на неговиот тим Гимназија ла Плата.

Марадона го фатија во незгоден момент, па настана паника на клупата (видео)

Таратур - 18.02.2020

Легендарниот Марадона моментално го води тимот на Гимназија Ла Плата, а камерите забележаа необична ситуација на клупата. Еден од помошниците дојде да му даде на Марадона нешто во рака, а кога сфатија дека камерата снима настана панична реакција на ...