TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хакери ги урнаа страниците на украинските институции и оставија морничави пораки: „Очекувајте го најлошото“

Во Центар - 14.01.2022

Сајбер напад од големи размери, предупредувајќи ги Украинците да „се плашат и да го очекуваат најлошото“ ги урна владините веб-страници вчера вечерта, од кои некои се уште се недостапни во денеска, а Украина започна истрага.

Голем хакерски напад на Украина, ЕУ свика итен состанок

360 степени

Украинските државни институции пробиени во голем хакерски напад

Радио МОФ

Сајбер напад на веб-страниците на министерствата во Украина

Телма

Голем хакерски напад во Украина: „Плашете се и очекувајте го најлошото“

А1 On

Голем хакерски напад врз Украина: Дали е ова увертира за руски напад?

Слободен Печат

Голем хакерски напад врз Украина: „Плашете се и очекувајте го најлошото“

МКД

+инфо Курир Lider Слободен Печат Во Центар Кајгана Мета Frontline

Итен состанок на ЕУ за да ѝ се помогне на Украина по хакерските напади

Press24 - 14.01.2022

Европската унија го осуди хакерскиот напад на сајтовите на украинската Влада и ги мобилизираше сите свои средства за да му помогне на Киев. Ова денеска го изјави шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, пренесува Бета..

Итен состанок на ЕУ за да ѝ се помогне на Украина по хакерските напади

24 Вести

Итен состанок на ЕУ за да ѝ се помогне на Украина по хакерските напади

MakPress

Голем хакерски напад на Украина, ЕУ свика итен состанок

Нова ТВ

ЕУ ги мобилизира сите сили да ѝ помогне на Украина

Кумановски м.

Украина обвинува: Русија стои зад масовниот кибер напад

Слободен Печат - 14.01.2022

Според „првичните податоци”, масовниот кибер напад во текот на ноќта врз интернет страниците на украинската Влада потекнува од Русија, наведе украинското Министерството за култура и информаци, пренесе ДПА.

Украина ја обвини Русија дека стои позади масовниот кибер напад на нејзините институции

MakPress

Украина ја обвини Русија за масовниот кибер напад

Фокус

Хакерски напади во Украина, дипломатијата го претрпе најголемиот удар, Москва негираше вмешаност

Макфакс - 14.01.2022

Неколку сајтови на Владата на Украина паднаа денеска по хакерскиот напад, изјави владин претставник. „Како резултат на голем хакерски напад, веб-страниците на Министерството за надворешни работи (МСП) и многу други владини тела во моментов се ...

Хакерски напади на владини сајтови во Украина

Кумановски м.

Хакерски напади во Украина, дипломатијата го претрпе најголемиот удар, Москва негираше вмешаност

MTM

Хакерски напади во Украина, дипломатијата го претрпе најголемиот удар, Москва негираше вмешаност

Centar