TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ го бара кртот, ДУИ тактизира, ДПА се мобилизира, а ВМРО-ДПМНЕ го има Иванов!

Вечер Прес - 26.02.2014

НАБЛИЖУВА КРАЈНИОТ РОК ЗА ПОДНЕСУВАЊЕ КАНДИДАТУРИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА Во меѓувреме, извори од врвот на партијата појаснуваат во какви околности и со какви услови Пендаровски ќе влезе во ...

Кандидатот на СДСМ познат на ден пред конгресот?

Алфа - 26.02.2014

Стево Пендаровски или некој од најтесното партиско раководство на СДСМ, веројатно Радмила Шеќеринска, е дилемата со која се соочуваат на Бихаќка. Се зависи од тоа дали ќе има само претседателски ...

ФОТО: Стево Пендаровски не знае дека ќе го кандидираат ама со задоволство стои пред ваков натпис

Press24 - 26.02.2014

Човекот кој утринава тврдеше дека прв пат слуша за намерата на СДСМ да го кандидира за шеф на државата, не изгледа ни малку збунето и изненадено на фотографијата која на фејсбук ја објави СДСМ-Гази ...

СДСМ негира дека Пендаровски ќе биде жртвено јагне

Сител - 26.02.2014

Во нетранспарентна процедура спротивна на статутот на партијата- врвот на Бихаќка синоќа одлучил- Стево Пендаровски да биде кандидат за шеф на државата.

Република: Зошто СДСМ и Пендаровски лажат за кандидатурата?

Канал5 - 26.02.2014

Можно ли е екс-советникот на Бранко Црвенковски и актуелен претседател на партискиот совет за безбедност и за НАТО интеграции, Стево Пендаровски да не знае за неговата кандидатура? Во денешната ...

Стево Пендаровски негира, анкетите на СДСМ јасни

Република - 26.02.2014

Анкетата на агенцијата „Рејтинг“ на Ѓорги Спасов, инаку близок роднина на високиот функционер на СДСМ Кире Наумов, покажала дека Пендаровски е еден од кандидатите на опозицијата со најголема доверба ...

Стево Пендаровски барал поддршка од ДУИ

Press24 - 26.02.2014

Стево Пендаровски, кој според последните пишувања во медиумите ќе биде претседателски кандидат на СДСМ, вчера остварил средба со висок претставник на ДУИ и ја барал поддршката од нив, пишува Денешен ...

Зошто СДСМ и Пендаровски лажат за кандидатурата за претседател на државата

Република - 26.02.2014

Можно ли е екс советникот на Бранко Црвенковски и актуелен претседател на Советот за безбедност и НАТО интеграции во социјацдемократскиот сојуз да не знае за неговата кандидатура? Во денешната изјава ...

Пендаровски барал поддршка од ДУИ

Република - 26.02.2014

Стево Пендаровски, кој според последните пишувања во медиумите ќе биде претседателски кандидат на СДСМ, во текот на вчерашниот ден имал средба со висок претставник на ДУИ и ја барал поддршката од ...

Пендаровски не знае, но се фотографира пред натпис „Стево за претседател“

Република - 26.02.2014

Човекот кој што тврдеше дека прв пат слуша за намерата на СДСМ да го кандидира за шеф на државата, не изгледа ни малку збунето и изненадено на фотографијата која на социјалните мрежи ја објави ...

ФОТО: Пендаровски не знае дека ќе го кандидираат, ама со задоволство стои пред ваков натпис

Курир - 26.02.2014

Човекот кој утринава тврдеше дека прв пат слуша за намерата на СДСМ да го кандидира за шеф на државата, не изгледа ни малку збунето и изненадено на фотографијата која на фејсбук ја објави СДСМ-Гази ...

Паника во СДСМ- се бара кртот кој издаде дека Пендаровски е избран без процедура

Курир - 26.02.2014

Нервоза во опозициските редови, откако Прес 24 синоќа повикувајќи се на сигурни партиски извори објави дека Стево Пендаровски ќе биде претседателски кандидат на СДСМ, а Конгресот кој СДСМ го закажа ...

СДСМ ќе го избира кандидатот за претседател на РМ на 4-ти март

Inpress - 26.02.2014

Скопје, 26. февруари 2014 (ИНПРЕС) Провладините медиуми преку тенденциозни текстови продолжуваат со пласирање шпекулации за СДСМ, реагираат од Социјалдемократскиот сојуз на Република Македонија по ...

„Република“: Зошто СДСМ и Пендаровски лажат за кандидатурата

Курир - 26.02.2014

Можно ли е екс советникот на Бранко Црвенковски и актуелен претседател на Советот за безбедност и НАТО интеграции во социјацдемократскиот сојуз да не знае за неговата кандидатура?, пишува Република.

Стево Пендаровски барал поддршка од ДУИ

Курир - 26.02.2014

Стево Пендаровски, кој според последните пишувања во медиумите ќе биде претседателски кандидат на СДСМ, во текот на вчерашниот ден имал средба со висок претставник на ДУИ и ја барал поддршката од ...

"Република": Зошто СДСМ и Пендаровски лажат за кандидатурата?

Вечер Прес - 26.02.2014

"Можно ли е екс советникот на Бранко Црвенковски и актуелен претседател на Советот за безбедност и НАТО интеграции во социјацдемократскиот сојуз да не знае за неговата кандидатура?", пишува Република.

Денешен: Стево Пендаровски барал поддршка од ДУИ

Канал5 - 26.02.2014

Стево Пендаровски, кој според последните пишувања во медиумите ќе биде претседателски кандидат на СДСМ, во текот на вчерашниот ден имал средба со висок претставник на ДУИ и ја барал поддршката од ...

СДСМ го гони кртот кој го издаде претседателскиот кандидат

Нетпрес - 26.02.2014

Наместо да се следи партиската процедура, највисокото раководство на Социјалдемократскиот сојуз се пушти во потрага по кртот кој ја во јавноста ја издал информацијата дека Стево Пендаровски ќе биде ...

ФОТО: Пендаровски не знае дека ќе го кандидираат, ама со задоволство стои пред ваков натпис

Нетпрес - 26.02.2014

Човекот кој утринава тврдеше дека прв пат слуша за намерата на СДСМ да го кандидира за шеф на државата, не изгледа ни малку збунето и изненадено на фотографијата која на фејсбук ја објави СДСМ-Гази ...

СДСМ го бара кртот кој издаде дека Пендаровски е избран без процедура

Lider - 26.02.2014

Нервоза во опозициските редови, откако Прес 24 синоќа повикувајќи се на сигурни партиски извори објави дека Стево Пендаровски ќе биде претседателски кандидат на СДСМ, а Конгресот кој СДСМ го закажа ...

ФОТО: Стево Пендаровски не знае дека ќе го кандидираат ама со задоволство стои пред ваков натпис

Сител - 26.02.2014

Човекот кој утринава тврдеше дека прв пат слуша за намерата на СДСМ да го кандидира за шеф на државата, не изгледа ни малку збунето и изненадено на фотографијата која на фејсбук ја објави СДСМ-Гази ...

„Република“: Зошто СДСМ и Пендаровски лажат за кандидатурата

Press24 - 26.02.2014

Можно ли е екс советникот на Бранко Црвенковски и актуелен претседател на Советот за безбедност и НАТО интеграции во социјацдемократскиот сојуз да не знае за неговата кандидатура?, пишува Република.

Стево Пендаровски барал поддршка од ДУИ

Денешен - 26.02.2014

Стево Пендаровски, кој според последните пишувања во медиумите ќе биде претседателски кандидат на СДСМ, во текот на вчерашниот ден имал средба со висок претставник на ДУИ и ја барал поддршката од ...

Паника на Бихаќка- се бара кодошот наместо да се излезе пред јавноста

Press24 - 26.02.2014

Детална истрага се спроведува од синоќа на Бихаќка откако протече информацијата од координацијата на највисокиот партиски врв - Пендаровски да биде кандидат за претседател од оваа партија.

СДСМ реагира на текстот на Press24- извори од Бихаќка откриваат нови детали

Press24 - 26.02.2014

Со соопштение испратеnо до сите медиуми СДСМ реагира на текстот кој вчера го објави Press24 во кој беше обелоденет ставот ан највисокот партиско раководство- Стево Пендаровскид а биде кандидатот за ...

СДСМ негира дека е одлучено Пендаровски да биде кандидат за претседател

Република - 26.02.2014

СДСМ негира дека е донесена одлука Стево Пендаровски да биде кандидат на СДСМ за претседател на Македонија. Тие тврдат дека информацијата што вчера ја објави Прес 24 е шпекулација.

Пендаровски за „Република“: Никој не ме прашал дали сакам да бидам претседател

Република - 26.02.2014

Професорот Стево Пендаровски уште еднаш го повтори својот став, дека никој од СДСМ, ниту било кој друг не го прашал дали сака да биде кандидат за претседател на Македонија.

СДСМ денеска ќе ја потврди кандидатурата на Пендаровски?

МК News - 26.02.2014

Kандидатот за шеф на државата од Социјалдемократскиот сојуз, се очекува да биде објавен денеска од страна на лидерот на партијата, Зоран Заев. Највисокото раководство на „Бихачка“ вчера доцна ...

СДСМ негира дека има одлука за претседателски кандидат

Локално - 26.02.2014

В исоки партиски извори од СДСМ за „Либертас“ ја демантираат информацијата што ја објавија провладините медиуми дека опозициската партија наводно го утврдиле името на својот кандидат за ...

СДСМ ќе пресече на 4 март за претседателскиот кандидат

Утрински - 25.02.2014

До петок, според најави од висок партиски функционер, се очекува да биде познат и кандидатот на СДСМ на овие претседателски избори, за кој потоа ќе гласаат и делегатите на конгресот, што се најавува ...

СДСМ денеска ќе ја потврди кандидатурата на Пендаровски?

Дневник - 26.02.2014

Kандидатот за шеф на државата од Социјалдемократскиот сојуз, се очекува да биде објавен денеска од страна на лидерот на партијата, Зоран Заев. Највисокото раководство на „Бихаќска“ вчера доцна ...

„Прес 24“: Пендаровски кандидат за претседател на СДСМ

Курир - 25.02.2014

Според информациите кои ги пренесува „Прес24", Стево Пендаровски ќе биде кандидатот за претседател на СДСМ. Како што пишуваат, одлуката ја донеле денеска на Извршниот одбор на партијата, што значи ...

СДСМ вечерва одлучи – еве кој ќе биде нивниот кандидат за претседател

МК News - 25.02.2014

Стево Пендаровски ќе биде кандидатот за Претседател на СДСМ, дознава Press24 од сигурни високи партиски извори на Бихаќка. Според информации на порталот , одлуката паднала денеска на Извршниотодбор ...

СДСМ негира дека има одлука за претседателски кандидат

Либертас - 25.02.2014

Високи партиски извори од СДСМ за „Либертас“ ја демантираат информацијата што ја објавија провладините медиуми дека опозициската партија наводно го утврдиле името на својот кандидат за ...

Стево Пендаровски кандидат за претседател на СДСМ?

Вечер Прес - 25.02.2014

Стево Пендаровски ќе биде кандидатот за Претседател на СДСМ, дознава Пресс24 од сигурни високи партиски извори на Бихаќка. Според порталот, одлуката паднала денеска на Извршниот одбор на партијата, ...

Стево Пендаровски кандидат за претседател на СДСМ

Република - 25.02.2014

Според информациите кои ги пренесува „ Прес24 “, Стево Пендаровски ќе биде кандидатот за Претседател на СДСМ. Како што пишуваат одлуката ја донеле денеска на Извршниотодбор на партијата, што значи ...

Пендаровски кандидат за претседател на СДСМ

Нетпрес - 25.02.2014

Стево Пендаровски ќе биде кандидатот на СДСМ за претстојните претседателски избори , дознава „Пресс 24“ од партиски извори на Бихаќка. Според информациите на порталот, одлуката паднала денеска на ...

ЕКСКЛУЗИВНО: СДСМ вечерва одлучи - еве кој ќе биде нивниот кандидат за претседател

Press24 - 25.02.2014

Стево Пендаровски ќе биде кандидатот за Претседател на СДСМ, дознава Press24 од сигурни високи партиски извори на Бихаќка. Според нашите информации, одлуката паднала денеска на Извршниотодбор на ...

СДСМ демантира ама не демантира дека Пендаровски ќе биде нивниот кандидат за Претседател

Press24 - 26.02.2014

Опозициската СДСМ негира но не ја демантира информацијата која пред малку ја објави Press24 дека Стево Пендаровски ќе биде нивниот кандидат за Претседател на Македонија.