TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен Печат - 23.06.2021

Премиерот Зоран Заев негира дека со лидерот на ДУИ Али Ахмети разговарал за промена на трите државни симболи, знамето, грбот и химната. Според Заев, етничките прашања се завршена работа. Сега приоритет е она што граѓаните најмногу ги интерсира: ...

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Press24

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Република

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Вечер Прес

НЕМА ПРОТИВЕЊЕ КАЈ ПАРТНЕРОТ И ТОА Е ПРАШАЊЕ НА ВРЕМЕ - Ахмети тврди дека разговарал за промена на химната, но и грбот и знамето

Фактор

Реакција од Владата: Ахмети не разговарал со СДСМ и Заев за промена на знамето, грбот или химната

Точка

Влада: Не е разговарано за промена на знаме, грб или химна на државата

Република

360 степени Zoom Frontline 24Инфо Опсервер Нетпрес iPortal Lider

Дали најавите за промена на химната и знамето се предизборен дефокус од ДУИ?

Сител - 23.06.2021

Аналитичарите во дилема како да се толкува последната изјава на лидерот на ДУИ Ахмети дека било разговарано за промена на знамето, грбот и химната. Политикологот Божиновски смета дека се работи за класичен дефокус во моментот кога Бугарија повторно ...

Османи: „Нема преговори за химна, знаме, грб, остануваме упорни на патот кон ЕУ“

ТВ21

Османи го демантира Ахмети, не се разгавало за промена на државните симболи

Zoom

Османи: Химната не е инклузивен елемент во државата и тоа се чувствува на спортските натпревари

365

„Нема преговори за химната, знамето и грбот“, рече Османи во „ClickPlus”

4NEWS

„Нема преговори за химната, знамето и грбот“, рече Османи во “ClickPlus”

ТВ21

Алијанса за Албанците: Нема промена на химната, има неуспех во интеграции!

24Инфо

Локално PressingTV +инфо Република Нетпрес Press24 Сител Expres

Алијанса за Албанците: Ахмети и Заев сo гатачките за химната бегаат од неуспехот во интеграциите

+инфо - 22.06.2021

Нема промена на химната, има неуспех во интеграциите, реагира опозициската Алијанса за Албанците откако денеска се случи и второто бугарско вето во однос на македонската европска интеграција.

Алијанса: Ахмети и Заев сo „театарот“ за химната бегаат од неуспехот во интеграциите

Фокус

Алијанса: Ахмети и Заев сo „театарот“ за химната бегаат од неуспехот во интеграциите

Република