TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола ги демантира шпекулациите: Среќен сум во Манчестер

Екипа - 30.10.2020

Се почести се шпекулациите околу заминување на Пеп Гвардиола од Манчестер Сити. Сепак, шпанскиот стратег ги демантираше овие информации велејќи дека е среќен во Манчестер. „Јас сум неверојатно среќен тука.

Мурињо со порака до навивачите на Тотенхем: Ова не е истиот Бејл од пред седум години

Дерби - 30.10.2020

Герет Бејл во летниот преоден рок се врати во Тотенхем, поточно го започна вториот мандат во клубот од северен Лондон. Од Велшанецот многу се очекува, навивачите сакаат да го видат како тој експлодира и биде играчот кој е клучен во екипата како што ...

Легенда на Јунајтед се плаши: Уште 15-20 години би можеле да чекаме на титула!

СуперСпорт - 30.10.2020

Ливерпул годинава успеа да го прекине постот од 30 години без титула и конечно ја освоија Премиерлигата, а нивниот најголем ривал не сакаат да го дочекаат истото сценарио. Минаа седум години од последниот трофеј во Премиерлигата на Манчестер ...

Легендата на Јунајтед: Уште 15-20 години би можеле да чекаме на титулата, како Ливерпул!

SportMedia - 30.10.2020

Минаа седум години откако Манчестер Јунајтед за последен пат ја освои титулата во Премиерлигата. Како што е сега ситуацијата во клубот, се чини дека овој тим ќе почека, и тоа долго, за нова радост.

Рајан Гигс смета дека Манчестер Јунајтед можеби ќе чека 20 години до следна титула во ПЛ

ММС - 30.10.2020

Легендата на тимот од „Олд Трафорд“ и сегашен селектор на репрезентацијата на Велс, смета дека на заспаниот гигант Манчестер Јунајтед можеби ќе му бидат потребни уште 20 години додека не освои титула во Премиер Лигата.

Гвардиола одговори дали ќе се врати во Барселона

Дерби - 30.10.2020

Пред Пеп Гвардиола и Манчестер Сити е мечот против Шефилд Јунајтед во Премиер лигата, но пред ова гостување шпанскиот стратег даде одговор на една интересна тема поврзана со неговото можно враќање во Барселона.

Гвардиола: Премиер лигата згреши што не го воведе тоа правило

Спортманија - 30.10.2020

Тренерот на Манчестер сити смета дека требаше да се постапи како во Германија, Шпанија, Италија, ... Пеп Гвардиола повторно е во фокусот на вниманието, откако неговото име се спомнува како адут на еден од претседателските кандидати во Барселона.

Гигс со црно сценарио: Може да поминат уште 15-20 години за Манчестер јунајтед да стане првак

Спортманија - 30.10.2020

Легендара од „Олд Трафорд“ има освоено 13 титули во Премиер лигата, но не очекува добри денови за неговиот омилен тим Рајан Гигс е играчот кој целата кариера ја помина во дресот на Манчестер јунајтед.

Гигс: Јунајтед пак ќе биде првак во 2040 година

Дриблинг - 30.10.2020

Легендата на Манчестер јунајтед Рајан Гигс смета дека неовиот поранешен клуб може да доживее слична судбина како Ливерпул, кој мораше да чека цели 30 години за шампионска титула во Англија.

Гвардиола за Барселона: Среќен сум во Манчестер

Sport 1 - 30.10.2020

Барселон наскоро ќе влезе во нова ера, откако претседателот Хозеп Мариа Бартомеу си поднесе оставка од функцијата. Во март следната година треба да има претседателски избори, по што спортскиот колектив ќе го добие својот нов предводник.

Гвардиола одговори на поканата од Фонт за враќање во Барселона

24Фудбал - 30.10.2020

Пеп Гвардиола вели дека е среќен во Манчестер Сити и се надева дека ќе добие нов договор од „граѓаните“, Шпанецот ова го изјави по најавата на Виктор Фонт за враќање на стратегот во Барселона.

Гигс: Јунајтед може уште 15-20 години да чека на титула во Премиер лигата

Спортски - 30.10.2020

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс се смета за симбол на една славна ера и историја на „црвените ѓаволи“ под водство на Сер Алекс Фергусон. Сега Гигс зборуваше за иднината на Јунајтед.

Гвардиола останува верен на Сити и покрај ветувањата од Каталонија

TopSport - 30.10.2020

Пеп Гвардиола вели дека е среќен во Манчестер, откако еден од фаворитите за нов претседател на Барса, Виктор Фонт вети дека ќе го врати на „Ноу Камп“. Гвардиола ја одработува последната сезона од договорот со клубот од „Етихад“ и уште не ја потврдил ...

Гвардиола за враќањето во Барселона: Среќен сум во Сити

Спортски - 30.10.2020

Каталонскиот стратег, Пеп Гвардиола се надева дека уште долго време ќе остане на кормилото на Манчестер Сити. Гвардиола денес доби прашање за евентуалното враќање во Барселона. „Многу сум среќен во Сити, задоволен сум во Манчестер и се надевам дека ...

Гигс излезе со загрижувачка прогноза за шампионскиот пост на „Олд Трафорд“: Ова може да потрае уште….

Дерби - 30.10.2020

Рајан Гигс даваше изјави на доста различни теми во разговорот кој го имаше со Џејми Карагер во подкастот „Greatest Game“, а едно прашање беше доста специфично, бидејќи легендарниот стопер се обиде да направи една паралела за кризата со која се ...

Мурињо: Бејл нема пропуштено ниту една минута од тренинзите, се надевам дека наскоро ќе игра на подобро ниво

24Фудбал - 30.10.2020

Жозе Мурињо се надева дека Герет Бејл наскоро ќе почне да игра на високо ниво откако и вчера на мечот против Антверпен не покажа ништо посебно. Бејл беше стартер на мечот против Антверпен, но во текот на второто полувреме беше изваден од игра.

„Јунајтед можат 15 или 20 години да чекаат на титулата во Премиер лигата“

TopSport - 30.10.2020

Играчот со најмногу одиграни натпревари за Манчестер Јунајтед во клупсkата историја и кој беше дел на една од најславните генерации на клубот од „Олд Трафорд“, Рајан Гигс, е песимист кога е во прашање клупската иднина.

Легендата на Јунајтед стравува: Може 15-20 години да чекаме на титула како Ливерпул

Слободен Печат - 30.10.2020

Ливерпул оваа година конечно го прекина постот и по пауза од 30 години ја исвои титулата во Англија . И додека на „црвените“ им тргна, на нивниот најголем ривал, Манчестер јунајтед им се „стемнува“ и сега тие се тимот кој мора да чека на ...

Мурињо преку Инста ги извести играчите дека ги казнил со екстра тренинг, па доби одговор: Се однесува како мало дете!

24Фудбал - 30.10.2020

Жозе Мурињо со пост на социјалните мрежи ги извести играчите дека денеска ќе одработат есктра тренинг поради поразот од Антверпен но ваквиот потег не му се допадна на поранешниот фудбалер Мартин Кион.

Гигс: Манчестер јунајтед може да чека уште 20 години за пак да ја освои Премиерлигата

24Фудбал - 30.10.2020

Легендата на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс смета дека на Манчестер јунајтед може да му требаат 15-20 години за повторно да ја освои титулата во Премиерлигата. Ливерпул чекаше 30 години да стане шампион на Англија и конечно успеа, а според Гигс ...

Сколс верува во тимот на Солскјер: Во Лигата на шампионите нема многу специјално добри тимови, па…

Дерби - 30.10.2020

Манчестер Јунајтед за разлика од Премиер лигата на фантастичен начин ја започна авантурата во Лигата на шампионите. Избраниците на Оле Гунар Солскјер одиграа одлично во првите две кола во групната фаза и со гол разлика 7:1 се наоѓаат на првото место ...

Гигс: Мислам дека Jунајтед за шампионскиот трофеј ќе почека 10-20 години

Курир - 30.10.2020

Поранешниот играч за врска на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс даде разочарувачко предвидување за иднината на „црвените ѓаволи“. – Мислам дека победата во Премиер лигата МЈ не може да ја очекува порано од 10-12 години, ова е сто проценти.

Бесниот Мурињо преку Инстаграм им порача на играчите: Утре тренинг во 11 часот

Спортски - 30.10.2020

Жозе Мурињо беше многу разочаран после натпреварот во Европа лигата со Антверпен, откако неговиот Тотенхем загуби со 1-0. Португалецот после натпреварот изјави дека доколку би имал можност на полувремето ќе го заменел цел тим.

Мурињо: Сега ќе ми биде многу полесно да го избирам тимот

24Фудбал - 30.10.2020

Жозе Мурињо е разочаран од играта на неговите фудбалери и вели дека сега многу полесно ќе му биде да го избира стартниот состав за следните натпревари. Тотнем синоќа со 1-0 загуби на гостувањето кај Андерлехт, Мурињо направи дури девет замени во ...

Мурињо: Сакав на полувреме да ги сменам сите 11-мина, денеска за 11 часот закажав тренинг

Спортманија - 30.10.2020

Менаџерот на Тотенхем се налути, па наместо одмор, тимот претпладнево ќе мора да тренира под казна. Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, даде интересна изјава по повод четирите измени кои ги направи на почетокот на второто полувреме, на синоќешното ...

Мурињо направи 4 измени на полувреме и од автобус најави тренинг сабајле во 11

Оff.net - 30.10.2020

Дефинитивно нема коло од Премиер лига или Лига Европа а Португалецот да не направи шоу какво што изведе во Скопје. Синоќа во Белгија неговиот Тотенхем изгуби од Антверпен со 1:0 а Жозе од набусит пред мечот стана потиштен после ...

Мурињо бесен: Да можеше сите ќе ги заменев на полувреме!

Sport 1 - 30.10.2020

Премиерлигашот Тотнем неичекувано загуби на синоќешното гостување кај Антверпен (0-1) во меч од 2. коло од Лигата на шампионоте, пораз кој предизвика огромен бес кај тренерот на оваа екипа, Жозе Мурињо.

ФОТО: Мурињо на Инстаграм им се обрати на играчите-Лоша игра, заслужен пораз, утре тренинг во 11 часот

Sport M - 30.10.2020

Откако по мечот со Антверпен и изненадувачкиот пораз од 1:0 пред новинарите изјави дека доколку можел на полувремето ќе ги сменел сите играчи, Жозе Мурињо се огласи и на Инстаграм. Тој вообјави фотографија како седи во клупскиот автобус и порача.

Мурињо: Да можев на полувреме ќе го заменев целиот тим

TopSport - 30.10.2020

Тотенхем доживеа неочекуван пораз во Антверпен (1:0) во Лига Европа. Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, по мечот рекол дека да можел веќе на полувремето би го заменил целиот тим. Својата фрустрација Мурињо ја покажал и на Инстаграм.

„Ван Гал ме удри во стомакот на првата средба...“

Gol.mk - 30.10.2020

Рајан Гигс е жива легенда на Манчестер Јунајтед, кој своевремено беше асистент на Луј Ван Гал. Сегашниот селектор на Велс работеше покрај Холанѓанецот во 2014 година, кој го наследи Дејвид Мојс.

Мурињо бесен: Да можев сите 11 фудбалери ќе ги сменев

Sport M - 30.10.2020

Антверпен направи големо изненадување синоќа откако со 1:0 го совлада Тотенхем во второто коло од Лига Европа. Поради овој неочекуван пораз, тренерот на англискиот тим Жозе Мурињо беше бесен на своите играчи.

Мурињо лут како рис: Ако можев на полувреме ќе ги заменев сите 11

SportMedia - 30.10.2020

Англиски Тотенхем синоќа изненадувачки загуби од Антверпен со 1-0 во 2. коло од Лигата на Европа, а Жозе Мурињо беше ужасно лут на својот тим по натпреварот. Тренерот на лондончани направи дури четири замени на полувремето при резултат 1:0, а ...

Мурињо лут со порака од автобус ги разочара фудбалерите: „Да можев сите 11 ќе ги заменев на полувреме“

Екипа - 30.10.2020

Жозе Мурињо не го криеше разочарувањето од играта на својот тим на гостувањето против Антверпен во Лигата на Европа. По натпреварот се огласи на Инстаграм откривајќи им на фудбалерите на Тотенхем дека веќе денеска наутро ги чека тренинг.

Мурињо „полуде“, да можев ќе ги сменев сите 11 играчи на полувремето

Дриблинг - 30.10.2020

Жозе Мурињо разочаран го напушти натпреварот во Европа лигата со Антверпен, неговиот Тотенхем загуби со 1-0, Португалецот призна дека екипата играла очајно. Португалецот на полувремето смени четири играчи, да можел поинаку ќе го сменел целиот тим.

Мурињо: Бејл наскоро ќе лета!

Опсервер - 29.10.2020

Менаџерот на Тотенхем, Португалецот Жозе Мурињо вели дека Герет Бејл е се поблиску до својата идеална форма и се надева дека Велшанецот „ќе лета“ вечерва против Антверпен во Лига Европа. Португалскиот стратег смета дека Бејл ќе биде во стартниот ...

Мурињо: Да можев 11 замени ќе направев на полувреме

МКД - 30.10.2020

Жозе Мурињо е разочаран од играта на неговите фудбалери и вели дека сега многу полесно ќе му биде да го избира стартниот состав за следните натпревари. Тотнем синоќа со 1-0 загуби на гостувањето кај Андерлехт, Мурињо направи дури девет замени во ...

Гигс: Манчестер јунајтед би можел да чека уште 20 години за да ја освои Премиерлигата

МКД - 30.10.2020

Легендата на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс смета дека на Манчестер јунајтед може да му требаат 15-20 години за повторно да ја освои титулата во Премиерлигата. Ливерпул чекаше 30 години да стане шампион на Англија и конечно успеа, а според Гигс ...

Сколс верува во тимот на Солскјер: Во Лигата на шампионите нема многу специјално добри тимови, па…

Точка - 30.10.2020

Манчестер Јунајтед за разлика од Премиер лигата на фантастичен начин ја започна авантурата во Лигата на шампионите. Избраниците на Оле Гунар Солскјер одиграа одлично во првите две кола во групната фаза и со гол разлика 7:1 се наоѓаат на првото место ...

Мурињо преку Инста ги извести играчите дека ги казнил со екстра тренинг, па доби одговор: Се однесува како мало дете!

МКД - 30.10.2020

Жозе Мурињо со пост на социјалните мрежи ги извести играчите дека денеска ќе одработат есктра тренинг поради поразот од Антверпен но ваквиот потег не му се допадна на поранешниот фудбалер Мартин Кион.

Гигс: Мислам дека Манчестер јунајтед за шампионскиот трофеј ќе почека 10-20 години

Опсервер - 30.10.2020

Манчестер, 30 октомври 2020 () – Поранешниот играч за врска на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс даде разочарувачко предвидување за иднината на „црвените ѓаволи“. – Мислам дека победата во Премиер лигата МЈ не може да ја очекува порано од 10-12 години, ...

Гигс: Мислам дека Манчестер јунајтед за шампионскиот трофеј ќе почека 10-20 години

Sport M - 30.10.2020

Манчестер, 30 октомври 2020 (МИА) – Поранешниот играч за врска на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс даде разочарувачко предвидување за иднината на „црвените ѓаволи“. – Мислам дека победата во Премиер лигата МЈ не може да ја очекува порано од 10-12 ...

Гигс: Манчестер јунајтед нема да биде шампион во следните 20 години

+инфо - 30.10.2020

Манчестер јунајтед ја освои последната титула во Англија во сезоната 2012/13, кога легендарниот тренер на „црвените ѓаволи“, Алекс Фергусон ја одработи последната сезона во својата кариера.

Гигс: Мислам дека Манчестер јунајтед за шампионскиот трофеј ќе почека 10-20 години

Кумановски м. - 30.10.2020

Поранешниот играч за врска на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс даде разочарувачко предвидување за иднината на „црвените ѓаволи“. – Мислам дека победата во Премиер лигата МЈ не може да ја очекува порано од 10-12 години, ова е сто проценти.

Гигс: Мислам дека Манчестер јунајтед за шампионскиот трофеј ќе почека 10-20 години

А1 On - 30.10.2020

Поранешниот играч за врска на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс даде разочарувачко предвидување за иднината на „црвените ѓаволи“. – Мислам дека победата во Премиер лигата МЈ не може да ја очекува порано од 10-12 години, ова е сто проценти.

Гигс: Мислам дека Манчестер Jунајтед за шампионскиот трофеј ќе почека 10-20 години

Денар - 30.10.2020

Поранешниот играч за врска на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс даде разочарувачко предвидување за иднината на „црвените ѓаволи“. – Мислам дека победата во Премиер лигата Манчестер Јунајтед не може да ја очекува порано од 10-12 години, ова е сто ...

Гигс: Мислам дека Манчестер јунајтед за шампионскиот трофеј ќе почека 10-20 години

MakPress - 30.10.2020

Поранешниот играч за врска на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс даде разочарувачко предвидување за иднината на „црвените ѓаволи“. – Мислам дека победата во Премиер лигата МЈ не може да ја очекува порано од 10-12 години, ова е сто проценти.

Мурињо: Бејл се подобрува, не пропуштил ниту една минута од тренинзите

МКД - 30.10.2020

Жозе Мурињо се надева дека Герет Бејл наскоро ќе почне да игра на високо ниво откако и вчера на мечот против Антверпен не покажа ништо посебно. Бејл беше стартер на мечот против Антверпен, но во текот на второто полувреме беше изваден од игра.

Гвардиола одговори на поканата од Фонт за враќање во Барселона

МКД - 30.10.2020

Пеп Гвардиола вели дека е среќен во Манчестер Сити и се надева дека ќе добие нов договор од „граѓаните", Шпанецот ова го изјави по најавата на Виктор Фонт за враќање на стратегот во Барселона.

Мурињо со јасна порака до фудбалерите: Се надевам дека сите се вознемирени како мене (Фото)

Дерби - 29.10.2020

Тотенхем загуби на гостувањето кај Антверпен во натпревар од групната фаза на Лига Европа, а менаџерот Жозе Мурињо не криеше дека е разочаран од настапот на своите фудбалери. Белгискиот тим посебно доминираше во првиот дел, по што Мурињо на ...

Мурињо за четирите замени на полувреме: Сакав да сменам 11 играчи!

Gol.mk - 29.10.2020

Жозе Мурињо, тренерот на Тотенхем, по поразот од Антверпен во Лигата на Европа (0-1), беше незадоволен од играчите и на новинарско прашање даде одговор во свој стил. Португалецот направи четири измени на полувремето, а многумина се чудеа зошто го ...