TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горивата поевтинуваат

Макфакс - 27.01.2020

Од ноќеска на полноќ горивата ќе поевтинат за половина односно за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за половина денар на 65,5 односно на ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

А1 On - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Од утре поевтини горива, Регулаторна го објави новиот ценовник

Алсат-М - 10.02.2020

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалуваат за 0,50 денари/литар, со што малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 65,50 ден/лит, додека ...

РЕГУЛАТОРНА: Бензините поевтинуваат по половина денар, дизелот еден денар

CARClub - 27.01.2020

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите, за нијанса пониски цени на горивата. Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените, од вечерва на полноќ малопродажните цени на горивата се намалуваат во ...

Ова се новите цени на горивата

Курир - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 1,8 % во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени ...

Нова цена на горивата

Centar - 25.01.2020

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од понеделникот на полноќ поевитинијаза 1,5 денари, цената на бензините остана непроменета. Новата цена на Дизелот изнесува 61 денар за литар, на екстра лесното масло за домаќинство 50 денари за литар.

По викендот следува нова промена на цените на горивата

Скопје24 - 25.01.2020

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од понеделникот на полноќ поевитинија за 1,5 денари, цената на бензините остана непроменета. Новата цена на Дизелот изнесува 61 денар за литар, на екстра лесното масло за домаќинство 50 денари за литар.

Денеска нова цена на горивата

Скопје инфо - 27.01.2020

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од понеделникот на полноќ поевитинијаза 1,5 денари, цената на бензините остана непроменета. Новата цена на Дизелот изнесува 61 денар за литар, на екстра лесното масло за домаќинство 50 денари за литар.

Регулаторна одлучи: Ново намалување на цените на горивата

Centar - 27.01.2020

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 во однос на малопродажните цени утврдени со Одлуката од 20.01.2020 година и со тоа, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67,50 ден/лит, додека ...

Регулаторна донесе одлука: Ова се новите цени на горивата

Скопје24 - 24.02.2020

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека цените на горивата повторно ќе се зголемат. Во согласност со методологијата која се користи за пресметка на цените, од вечерва на полноќ малопродажните цени се зголемуваат во просек за 1,46%.

Поевтини горива од утре

Република - 27.01.2020

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 денари и од ноќеска на полноќ малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 67,50 ден/лит, ...

РКЕ соопшти: Поевтинуваат горивата

Press24 - 10.02.2020

Бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизел (Д-Е V) поевтинуваат за половина денар, Еуросупер БС-98 за денар, а Екстра лесното масло за домаќинство 1,5 денари, согласно со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, што ќе стапи во сила од ...

Бензините поевтинија за половина денар, дизелот за денар

Нетпрес - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 1,8 % во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени ...

Бензините и дизелот поевтинуваат до еден денар

Вечер - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во пр o сек за 1,8 % ...

Од утре поевтини горива, Регулаторна го објави новиот ценовник

Бриф - 27.01.2020

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 денари и од ноќеска на полноќ малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 67,50 ден/лит, ...

Поевтинуваат нафтените деривати

Тера - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за намалување на ценита на нафтените деривати за половина односно еден денар. Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ...

Од полноќ ќе се точи поевтино гориво

Слободен Печат - 27.01.2020

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика се намалува цената и на мазутот која ќе изнесува 36,395 денари за килограм. Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Телма - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Од утре намалување на цената на бензините и дизелот

Додај Гас - 27.01.2020

Со оваа Одлука се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,80%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Канал5 - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Бензините поевтинуваат

Опсервер - 27.01.2020

– Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на ...

Поевтинија горивата, бензинот за половина денар, дизелот за еден денар

+инфо - 27.01.2020

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика се намалува цената и на мазутот која ќе изнесува 36,395 денари за килограм. Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

PressingTV - 27.01.2020

Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 67,50 денари за литар, Еуросупер БС 98 ќе се продавапо 69,50 денари за литар, Еуродизелот по 60 денари за литар и Екстра лесното масло за домаќинство 49 денари.

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Сител - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Локално - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Либертас - 27.01.2020

– Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на ...

РКЕ: Бензините поевтинуваат за 0,5 денари, дизелот и екстра лесното за 1 денар

Денешен - 27.01.2020

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер ...

Од утре нови цени на нафтените деривати

Кумановски м. - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 1,8 % во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени ...