TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонци од Велес со пропагандни портали работат во корист на Доналд Трамп

Локално - 07.04.2016

Најмалку шест веб-страници што пренесуваат пропагандистички вести во корист на потенцијалниот кандидат на Републиканската парија за претседател на САД, Доналд Трамп, се регистрирани од Македонци што живеат во Велес! Според сопствениците на овие ...

Про-Трамп онлајн пропаганда во САД потекнува од Македонија?

Нова ТВ - 07.04.2016

Пропагандни онлајн сајтови кои лажно се претставуваат како информативни го преплавија Интернетот во последните неколку месеци и голем дел од нив потекнуваат од Македонија, пишува американскиот весник Егзаминер .

Лажна кампања во корист на Трамп водена од Македонија

Скопје инфо - 07.04.2016

Американски „Егзаминер“ излезе со информација дека лажната кампања која деновиве го преплави интернетот, а се однесува на изборите во САД е предводена од сајтови со седиште во Македонија. Според „Егзаминер“ трагите до кои успеале да дојдат поврзани ...

Запаливи и опасни: Марамите на Иванка Трамп повлечени од безбедносни причини

+инфо - 07.04.2016

Комисијата за безбедност на производи на САД од продажба повлекла 20.000 кинески марами од колекцијата на Иванка Трамп поради материјалот кој е запалив и претставува ризик за потрошувачите, соопштено е денес од таа организација.

Лажна пропаганда во корист на Доналд Трамп од сајтови регистрирани во Македонија!

Либертас - 07.04.2016

Интернет портали на кои се објавува лажна пропаганда во корист на претендентот за претседателски кандидат, Доналд Трамп, потекнуваат од Македонија, објави американскиот весник Егзаминер . Овие интернет портали објавуваат лажни текстови кои треба да ...

Про-Трамп пропагандата водена од Македонија

Утрински - 08.04.2016

Од првичниот текст исчезна описот за Македонија како руски бастион Слободанка Јовановска Американскиот медиум „Егзаминер“ објави ексклузивна вест дека лажна кампања во корист на претседателскиот кандидат во САД, Доналд Трамп, го преплавила интернет ...

Тепачка на митинг на Трамп – инцидентот полицијата ја чинел над 300.000 долари

Капитал - 07.04.2016

На митингот на претендентот за републиканска номинација за претседател на САД, Доналд Трамп, во Њујорк, забележани се неколку инциденти, при што некои негови приврзаници и противници физички се пресметале.

Македонци заработуваат од кампањата на Доналд Трамп

Нетпрес - 07.04.2016

Пропагандни онлајн сајтови кои лажно се претставуваат како информативни го преплавија Интернетот во последните неколку месеци и голем дел од нив потекнуваат од Македонија, пишува американскиот весник Егзаминер .

Сајтови од Македонија во кампања за Доналд Трамп

Вечер Прес - 07.04.2016

Најмалку 6 сајтови кои пласираат лажни извештаи за републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп потекнуваат од Македонија, објави ексклузивно мрежата Егзаминер.Трагајќи по страниците кои го фаворизираат Трамп, преку вебстраницата ICANN ...

(ФОТО) Тепачка меу приврзаници и противници на Трамп за време на митинг

Репортер - 07.04.2016

Неколку инциденти беа забележани на митингот на претендентот за републиканска кандидатура за претседател на САД Доналд Трамп во Њујорк, каде изби тепачка меѓу неговите приврзаници и противници, соопшти полицијата.

На митингот на Трамп се тепале приврзаници и противници

Фактор - 07.04.2016

На митингот на кандидатот за претседател на САД од редовите на републиканците, Доналд Трамп во Њујорк имало неколку инциденти, при што неговите поддржувачи и противници се тепале, потврди полицијата.

Македонци од Велес со пропагандни портали работат во корист на Доналд Трамп

Сакам да кажам - 07.04.2016

Најмалку шест веб-страници што пренесуваат пропагандистички вести во корист на потенцијалниот кандидат на Републиканската парија за претседател на САД, Доналд Трамп, се регистрирани од Македонци што живеат во Велес! Според сопствениците на овие ...

Про-трамп пропагандата водена од Македонија

Канал 77 - 07.04.2016

Американскиот медиум „Егзаминер“ објави ексклузивна вест дека лажната кампања во корист на Трамп го преплавила интернет и дека сите трагови досега покажале дека таа се води од Македонија! Овие лажни извештаи требало да ги свртат неопределените ...

На митингот на Трамп се тепале приврзаници и противници

Тера - 07.04.2016

На митингот на кандидатот за претседател на САД од редовите на републиканците, Доналд Трамп во Њујорк имало неколку инциденти, при што неговите поддржувачи и противници се тепале, потврди полицијата.

Челси Хендлер со голиот задник го посрамоти Доналд Трамп (ФОТО)

+инфо - 06.04.2016

Познатата американска комичарка, актерка и водителка Челси Хендлер е една од жестоките критичарки на актуелниот републикански кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, а по низата шеги на негова сметка кои во последните неколку дена ги ...

Се чини дека Доналд Трамп смисли како да го присили Мексико да ја плати изградбата на ѕидот на границата

Точка - 06.04.2016

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп изјави дека доколку стане претседател, ќе го присили Мексико да ја плати изградбата на ѕидот на границата, заканувајќи се дека во спротивно ќе го сопре протокот на милијарди долари во ...

Работник поставил мексиканско знаме на врв на облакодер на Трамп

Репортер - 06.04.2016

Канадски работник со мексиканско потекло, Дијего Рејна, изјави дека поставил знаме на Мексико на врвот на кулата Трамп Интернешенел ( Trump International Hotel ) во Ванкувер, во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп.

Видео: Работник постави мексиканско знаме на облакодер во сопственост на Трамп

Денешен - 06.04.2016

Канадскиот работник со мексиканско потекло Диего Рејна соопшти дека го поставил мексиканското знаме на врвот на зградата „Трамп Интернешанл Хотел енд Тауер“ во градот Ванкувер, која е во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп, со цел ...

Обама го критикуваше планот на Трамп за ѕид кон Мексико (ВИДЕО)

МКД - 05.04.2016

Американскиот претседател Барак Обама го критикуваше денес планот на кандидатот за номинација на Републиканската партија на претстојните претседателски избори, Доналд Трамп, да го натера Мексико да плати за огромен ѕид вдолж границата на САД со таа ...

Атрактивната комичарка со гол задник го кажа своето за Трамп

ЗаЗабава - 05.04.2016

Познатата американска комичарка, актерка и водителак Челзи Хендлер е една од најжестоките критичарки на Доналд Трамп, а после низата шеги на негова сметка кои во последните неколку денови ги објавуваше на социјалните мрежи, сега одлучи сето тоа да ...

Првата Титова пионерка која ќе стане прва дама на САД?

ЗаЗабава - 04.04.2016

Ако Доналд Трамп биде избран за претседател на САД, неговата сопруга Меланија ќе биде првата Титова пионерка што станала прва дама на Америка. И, како што неодамна забележаа новинарите на Њујорк пост, таа ќе биде првата дама што се сликала гола, и ...

Атрактивна комичарка со гол газ му спуштила на Трамп (ФОТО)

МКД - 05.04.2016

Познатата британска комичарка, актерка и водителка Челси Хендлер е една од жестоките критичарки на Доналд Трамп, а по неколку шеги на негова сметка што последниве денови ги објавуваше на социјалните мрежи, сега одлучи да се пресмета со Трамп на ...

Поранешната сопруга на Трамп: Мигрантите ни се потребни за да ни чистат

+инфо - 04.04.2016

Можноста Доналд Трамп да стане нов претседател на Америка и понатму шокира голем број жители на таа земја. Првата сопруга на Трамп, Ивана, открила дека Доналд долго планирал кандидатура, но разводот со неа му го нарушил политичкиот план.

Со секси фотографии како поддршка на Доналд Трамп

Кајгана - 04.04.2016

На Instagram и Twitter постои акција наречена #BabesForTrump при што згодни девојки објавуваат секси фотографии под слоганот на американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп. „Make America Great Again“ е слоганот на неговата кампања, а ...

Трамп има нешто важно да каже

Оn.net - 04.04.2016

Првоаприлската шега што некои луѓе стварно сакаа да ја чујат од Доналд Трамп. Мејд бај Џими ...

Симпсонови пред 16 години ја предвиделе кандидатурата на Доналд Трамп (видео)

Република - 03.04.2016

Уште во март 2000 –та година емитувана е емисија во која Барт во поглед кон иднината го гледа Доналд Трамп во Белата куќа. Петнаесет години подоцна Трамп од бизнисмен стана политичар. Човекот кој не одбира зборови со кои им се обраќа на жените, а ...

Доналд Трамп цело време се зезал?

Panika.be - 03.04.2016

Доналд Трамп важи за еден од кандидатите за американски претседател околу кого нонстоп се шокира јавноста. Овојпат за 1 април излезе вистината на виделина. Доналд цело време се ...

Македонци од Велес со регистрирани портали што работат во корист на Доналд Трамп

МКД - 07.04.2016

Најмалку шест веб-страници што пренесуваат пропагандистички вести во корист на потенцијалниот кандидат на Републиканската парија за претседател на САД, Доналд Трамп, се регистрирани од Македонци што живеат во Велес, објави агенцијата „Мета“.

Тепачка на митинг на Трамп

Канал5 - 07.04.2016

Тепачка меѓу приврзанциите и противници на митингот на кандидатот за претседател на САД од редовите на републиканците, Доналд Трамп во Њујорк. Полицискиот комесар од округот Насау, Томас Крамптер изјави за новинарите дека на собирот се уапсени две ...

ВИДЕО: Работник постави мексиканско знаме на облакодер во сопственост на Трамп

А1 On - 06.04.2016

Канадскиот работник со мексиканско потекло Диего Рејна соопшти дека го поставил мексиканското знаме на врвот на зградата „Трамп Интернешанл Хотел енд Тауер“ во градот Ванкувер, која е во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп, со цел ...

Онлајн пропагандата за Трамп во САД доаѓа од Македонија

Вест - 07.04.2016

Американскиот медиум „Егзаминер“ објави ексклузивна вест дека лажната кампања во корист на Трамп го преплавила Интернет и дека сите траги досега укажуваат дека таа се води од Македонија. Овие објавени текстови со наведувачка содржина требало да ги ...

Работник постави мексиканско знаме на облакодер во сопственост на Трамп

Сител - 06.04.2016

Канадскиот работник со мексиканско потекло Диего Рејна соопшти дека го поставил мексиканското знаме на врвот на зградата „Трамп Интернешанл Хотел енд Тауер“ во градот Ванкувер, која е во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп, со цел ...

Поранешната сопруга на Трамп: Ќе ви откријам се за неговата машкост

Курир - 05.04.2016

Можноста Доналд Трамп да стане новиот претседател на САД и понатаму ги шокира голем број од граѓаните на оваа земја. Првата сопруга на Трамп, Ивана откри дека Доналд долго ја планирал кандидатурата, но разводот со неа му го нарушил политичкиот план.

Егзаминер: Пропагандата на Трамп водена од сајтови од Македонија?

Канал5 - 07.04.2016

Американскиот медиум „Егзаминер“ објави дека лажната кампања во корист на Трамп го преплавила интернет и дека сите трагови досега покажале дека таа се води од Македонија. Овие лажни извештаи требало да ги свртат неопределените гласачи кон овој ...

Работник постави мексиканско знаме на облакодер на Трамп

Вечер Прес - 06.04.2016

Канадскиот работник со мексиканско потекло Диего Рејна соопшти дека го поставил мексиканското знаме на врвот на зградата „Трамп Интернешанл Хотел енд Тауер" во градот Ванкувер, која е во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп, со цел ...

Работник постави мексиканско знаме на облакодер на Трамп

Нетпрес - 06.04.2016

Канадскиот работник со мексиканско потекло Диего Рејна соопшти дека го поставил мексиканското знаме на врвот на зградата „Трамп Интернешанл Хотел енд Тауер“ во градот Ванкувер, која е во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп, со цел ...

Работник постави мексиканско знаме на една од зградите на Трамп

Вест - 06.04.2016

Канадскиот работник со мексиканско потекло Диего Рејна соопшти дека го поставил мексиканското знаме на врвот на зградата Трамп Интернешанл Хотел енд Тауер во градот Ванкувер, која е во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп, со цел да ...

Работник постави мексиканско знаме на облакодер на Трамп

Дневник - 06.04.2016

Канадскиот работник со мексиканско потекло Диего Рејна соопшти дека го поставил мексиканското знаме на врвот на зградата "Трамп Интернешанл Хотел енд Тауер" во градот Ванкувер, која е во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп, со цел ...

Работник постави мексиканско знаме на облакодерот на Доналд Трамп (ФОТО)

+инфо - 06.04.2016

Канадски работник со мексиканско потекло, Диего Рејна постави мексиканско знаме на врвот на зградата „Трамп Интернешанл Хотел енд Тауер“ во Ванкувер, која е во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп, со цел да го потсети кој всушност ...

Работник постави мексиканско знаме на облакодер во сопственост на Трамп/Видео

Lider - 06.04.2016

Канадскиот работник со мексиканско потекло Диего Рејна соопшти дека го поставил мексиканското знаме на врвот на зградата „Трамп Интернешанл Хотел енд Тауер“ во градот Ванкувер, која е во сопственост на американскиот милијардер Доналд Трамп, со цел ...