TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред три години доживеа трагедија за време на нејзиниот концерт: „Не поминува ден, а да не помислам на загинатите“

Точка - 23.05.2020

Аријана Гранде се присети на трагичниот настан на нејзиниот концерт кој се одржа на 22-ри мај, 2017-та година, кога имаше терористички напад во Манчестер арената во Лондон. Либискиот напаѓач, Салман Рамадан Абеди се 'разнесе' на излезот од Арената ...

Годишнина од терористичкиот напад на концертот на Аријана Гранде

Репортер - 23.05.2020

Поминаа точно три години од терористичкиот напад во Манчестер Арената, каде американската пејачка Аријана Гранде одржа концерт. Напаѓачот самоубиец од Либан, Салман Рамадан Абеди, се разнесе на излезот од Арената, откако заврши концертот.

Лејди Гага и Аријана Гранде објавија нов хит со футуристички спот! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.05.2020

Поп ѕвездите Аријана Гранде и Лејди Гага ја објавија нивната прва заедничка песна „Rain on me“, а втора на претстоечкиот албум на Гага „Chromatica“. На Јутјуб профилот на Лејди Гага беше објавен и спотот кој изгледа многу футуристички.

(ВИДЕО) Лејди Гага и Аријана Гранде со заедничка песна „Rain On Me“

iPortal - 22.05.2020

Две од најголемите музички ѕвезди на денешницата ги споија вокалните таленти за нивната прва соработка. Лејди Гага и Аријана Гранде ја објавија „Rain On Me“. Песната е дел од шестиот студиски албум на Лејди Гага, насловен „Chromatica“, кој ќе биде ...