TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патник на крузер во Австралија тестиран од коронавирус

Глас на Америка - 14.02.2020

Австралиските здравствени власти во петокот тестираа еден патник на крузер во пристаништето во Сиднеј поради респираторно заболување, кое ги загрижи другите патници поради можноста од појава на коронавирус на бродот.

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

Фактор - 14.02.2020

За Даниел Душноки oд Србија, член на екипата на крузерот Дајмонд принцес, во српските медиуми се појави информацијата дека е заразен со коронавирус, но тој ги демантира овие наводи и објави фотографии за тоа како е во карантин.

Завршува карантинот за тројцата Македонци, ама не се знае како ќе се вратат дома

+инфо - 14.02.2020

Тие по свое убедување и во сопствен аранжман, можат и самостојно да се вратат во земјата, почитувајќи ги прописите од надлежните органи на секоја држава на транзитирање - појаснуваат надлежните за Плусинфо.

Нема нови информации за Македонецот со коронавирус, на „Дајмонд принцес“ ќе се слави „Валентајн“

Алфа - 14.02.2020

Нема нови информации за состојбата на заболениот Македонец од коронавирусот на крузерот „Дајмонд Принцес“. Тој вчера беше хоспитализиран во болница во Јапонија. Другите двајца македонски државјани, кои сѐ уште се наоѓаат на бродот во Јокохама, ...

Директорката на крузерот „Дајмонд Принцес“ испрати порака за „Валентајн“: Сите се држиме заедно како една голема ...

Слободен Печат - 14.02.2020

Директорката на крузерот „Дајмонд Принцес“ кој е во карантин поради коронавирусот објавила видео порака за „Валентајн“ во обид да ги крене расположенијата на патниците. Видеото беше објавено на официјалниот Твитер на „Принцес Крузес“.

ВИДЕО: На крузерот кој го одбиваа 5 земји нема заразени - се исплашија од коронавирус, па не им даваа на патниците да ...

Press24 - 14.02.2020

Патниците на крузерот „Вестердам“ кој две недели поминаа на море затоа што пет земји не му дозволуваа да се усидри од страв поради ширење на коронавирусот, почнале денеска да се симнуваат во Камбоџа.

Љубов во доба на коронавирус: „Дајмонд принцес“ се обидува да го прослави свети Валентин

Н.Македонија - 14.02.2020

Авокадо за вечера, пораки во форма на срце за екипажот и измешани чувства, го прават невообичаен овој ден на вљубените за сите кои се наоѓаат во карантин на луксузниот крузер „Дајмонд принцес“ пишува „Јапонија тајмс“.

Видеодневник од животот под карантин на крузер

Кајгана - 14.02.2020

Патниците и членови на екипажот кои беа во карантин на крузерот The Westerdam, чие закотвување го одбија пет азиски и пацифички земји од страв од ширење на вирусот Covid-19, конечно може да излезат од карантин.

Патниците од крузерот „Вестердам“ се симнаа во Камбоџа

24 Вести - 14.02.2020

Патниците на крузерот „Вестердам“, кој две недели помина на море откако пет земји не му дозволија да се закотви од страв од ширење на коронавирусот, денеска се симнаа во Камбоџа. Крузерот, во кој се наоѓаа 1.455 патници и 802 членови на екипажот, ...

Патник на крузер во Австралија тестиран од коронавирус

А1 On - 14.02.2020

Австралиските здравствени власти денеска тестираа еден патник на крузерот закотвен во Сиднеј поради респираторно заболување, што ги исплаши другите патници поради можноста од појава на коронавирус на бродот.

Крузерот „Вестердам“ пристигна во Камбоџа по двонеделно пловење

Локално - 14.02.2020

Патниците од крузерот „Вестердам“, кои минаа две недели на море, откако пет држави не им дозволија да се закотват од страв од ширење на вирусот КОВИД-19, денес се симнаа во Камбоџа. Крузерот, во кој има 1.455 патници и 802 членови на екипажот, се ...

На крузерот кој беше одбиен од 5 држави нема заразени: Поради коронавирусот бродот беше претворен во пловечки карантин

Точка - 14.02.2020

Патниците на крузерот „Вестердам“ кој две недели помина на море откако пет земји не му одобрија пристап на нивните пристаништа поради страв од ширење на коронавирусот, денес започнаа да го напуштаат пловилото.

Морничава снимка од крузерот Дајмонд принцес: Како изгледа живот во карантин

А1 On - 13.02.2020

Србинот Даниел Душноки, член на екипата на крузерот Дајмонд принцес, се најде во фокусот на српските медиуми, откако се појави информацијата дека е заразен со коронавирус. Тој ги демантира овие наводи.

Еден државјанин на Македонија заразаен од коронавирус

Алсат-М - 13.02.2020

Еден од тројцата македонски државјани кои се наоѓаат во карантин на „крузер“ во Јапонија, е заразен од корона – вирусот. Здравствените власти во земјата соопштија дека заразениот веќе бил однесен во болницата Јокохама на медицински надзор, но ...

СЗО: Бројот на инфицирани со коронавирусот не расте драстично надвор од Кина

+инфо - 13.02.2020

Освен во случајот на крузерот „Дајмонд принцес“ нема драматично зголемување на преносот надвор од Кина, посочи Рајан. Високиот претставник на Светска здравствена организација (СЗО) Мајк Рајан денеска изјави дека нема драстично зголемување на бројот ...

Испрати селфи фотографија од крузерот во карантин - ова е Даниел од Србија за кој се шпекулираше дека има коронавирус

Press24 - 13.02.2020

Добро се чувствувам, немам температура и не сум заразен со коронавирус. Не е вистина дека веќе три дена сум во изолација, еве сега пијам кафе во бифето на бродот, вели ексклузивно за Курир.рс, 39-годишниот Даниел Душноки од Суботица, член на ...

Патниците од крузерот „Дајмонд прицес“ ќе преминат во карантин во Јапонија

+инфо - 13.02.2020

Во првата фаза ќе бидат префрлени гости кои се најризични, вклучувајќи ги и старите лица кои претходно имале симптоми. Јапонските здравствени служби планираат да ги пренесат туристите од крузерот „Дајмонд принцес“ во карантински објекти во Јапонија ...

Македонец заразен со коронавирус

Сител - 13.02.2020

Македонец, член на екипажот на крузерот Дајмонд Принцес заболел од опасниот корона вирус. Вчера бил хоспитализиран во јапонска болница, каде според информации на Сител двапати дневно е подлежен на проверка на состојбата иако имал поблага форма на ...

Крузер доби забрана од пет држави да вплови поради страв од коронавирус

Канал5 - 13.02.2020

Камбоџанците изразија разочарување од согласноста на нивните власти да му одобрат пристанување на брод , кој веќе бил одбиен од пет земји од страв од коронавирусот, иако на него нема сомнителни дека се заразени.

Еден од тројцата Македонци на елитниот крузер заразен од коронавирусот

Канал5 - 13.02.2020

По девет дена строг карантин на луксузниот крузер „Дајмонд Принцес“, стигна и непријатна вест од Јокохама. Кај еден од тројцата Македонци на бродот, закотвен на пристаништето, е потврден коронавирусот, соопштија попладнево од МНР.

Селфи од крузерот „Диамонд Принцес“: Даниел од Србија кажува за атмосферата од карантинот(фото)

Локално - 13.02.2020

„Се чувствувам добро, немам температура и не сум заразен со коронавирус. Не е вистина дека веќе три дена сум во изолација, само што пиев кафе на бифето, вели Даниел Душноки (39) од Суботица, член на екипажот на крстаречкиот брод „Диамонд Принцес“, ...

Осамнаа првите фотографии од патниците што се под карантин на крузерот „Дајмонд принцес“

Слободен Печат - 13.02.2020

Новинарите со мали јахти кружат околу крузерот, обидувајќи се да добијат ексклузивни снимки за животот на заразените и на другите лица. Крузерот „Дајмонд принцес“, кој е под карантин во Јапонија веќе десет дена, достигнал број од 175 лица што се ...

Уште 44 случаи на коронавирус на крузерот со македонски државјани, заразени вкупно 218

Макфакс - 13.02.2020

Уште 44 лица кои се наоѓаат во крузерот „Дајамонд принцес“, закотвен крај јапонскиот брег, а во кој има тројца македонски државјани, се заразени од коронавирус, со што вкупниот број се искачи на 218.

Нови 44 случаи на Корона вирус на крузерот во Јапонија, вкупно 218 лица

+инфо - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

Крузерот „Вестердам“, чие закотвување беше одбиено од пет азиски земји, пристигна во Камбоџа

Либертас - 13.02.2020

Крузерот „Вестердам“, чие пристигнување досега го одбија пет азиски и пацифички земји од страв од ширење на вирусот COVID-19, конечно се закотви во Камбоџа, каде 2.200-те патници ќе бидат ставени на тестирања.

Крузерот кој го одбија 5 земји конечно пристигна во Камбоџа: Над 2 илјади патници ќе бидат тестирани

Точка - 13.02.2020

Крузерот „Вестердам“ кој не доби дозвола за влез на пристаништата во пет азиски и пацифички земји поради страв од ширење на коронавирусот, конечно доби дозвола за влез на пристаништето во Камбоџа.

Нови 44 заболени од коронавирус на крузерот кај Јапонија

Курир - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

На крузерот кој е закотвен кај Јапонија нови 44 лица заразени со коронавирус

Слободен Печат - 13.02.2020

Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат повеќе од 3.500 патници и членови на екипажот, се зголемил на 218, од 713 лица колку што се досега тестирани. Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес”, кој е закотвен во близина на ...

Нови 44 заболени од коронавирус на крузерот во кој има Македонци

Скопје инфо - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

Нови 44 случаи на коронавирус на крузерот кај Јапонија, вкупно 218 лица

Телма - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

Нови 44 случаи на коронавирус на крузерот кај Јапонија, вкупно 218 лица

А1 On - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

Уште 44 лица заразени од коронавирусот на крузерот во Јокохама

Фокус - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

Крузерот на кој има македонски државјани и понатаму е под карантин: Бројот на заразени се зголемува

Локално - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

На крузерот кој е закотвен кај Јапонија нови 44 лица заразени со коронавирус

Press24 - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес”, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

Крузерот „Вестердам“, чие закотвување беше одбиено од пет азиски земји, пристигна во Камбоџа

А1 On - 13.02.2020

Крузерот „Вестердам“, чие пристигнување досега го одбија пет азиски и пацифички земји од страв од ширење на вирусот COVID-19, конечно се закотви во Камбоџа, каде 2.200-те патници ќе бидат ставени на тестирања.

Нови 44 случаи на коронавирус на крузерот кај Јапонија, вкупно 218 лица

Алсат-М - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

Крузерот „Вестердам”, чие закотвување беше одбиено од пет азиски земји, пристигна во Камбоџа

24Инфо - 13.02.2020

Крузерот „Вестердам”, чие пристигнување досега го одбија пет азиски и пацифички земји од страв од ширење на вирусот COVID-19, конечно се закотви во Камбоџа, каде 2.200-те патници ќе бидат ставени на тестирања.

Крузерот „Вестердам“, чие закотвување беше одбиено од пет азиски земји, пристигна во Камбоџа

Опсервер - 13.02.2020

– Крузерот „Вестердам“, чие пристигнување досега го одбија пет азиски и пацифички земји од страв од ширење на вирусот COVID-19, конечно се закотви во Камбоџа, каде 2.200-те патници ќе бидат ставени на тестирања.

Крузерот „Вестердам“ конечно се закотви во Камбоџа, 2.200 патници ќе се тетираат за коронавирус

Слободен Печат - 13.02.2020

Впловувањето на бродот во пристаништата на другите земји не беше дозволено, иако операторот, компанијата „Холанд Америка Лајн“, соопшти дека меѓу 1.455-те патници и 802-та члена на екипажот нема потврдени случаи на коронавирус.

Крузерот „Вестердам“, чие закотвување беше одбиено од пет азиски земји, пристигна во Камбоџа

Телма - 13.02.2020

Крузерот „Вестердам“, чие пристигнување досега го одбија пет азиски и пацифички земји од страв од ширење на вирусот COVID-19, конечно се закотви во Камбоџа, каде 2.200-те патници ќе бидат ставени на тестирања.

Јапонија: Нови 44 случаи со корона-вирус на крузерот „Дајмонд принцес“

Нова ТВ - 13.02.2020

На крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се регистрирани нови 44 случаи на корона-вирус, соопшти јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат околу од ...

Уште 44 случаи на коронавирус на крузерот со македонски државјани, заразени вкупно 218

Centar - 13.02.2020

Уште 44 лица кои се наоѓаат во крузерот „Дајамонд принцес“, закотвен крај јапонскиот брег, а во кој има тројца македонски државјани, се заразени од коронавирус, со што вкупниот број се искачи на 218.

Нови 44 заболени од коронавирус на крузерот кај Јапонија

Скопје1 - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

Уште 44 случаи на коронавирус на крузерот со македонски државјани, заразени вкупно 218

MTM - 13.02.2020

Уште 44 лица кои се наоѓаат во крузерот „Дајамонд принцес“, закотвен крај јапонскиот брег, а во кој има тројца македонски државјани, се заразени од коронавирус, со што вкупниот број се искачи на 218.

Уште 44 случаи на коронавирус на крузерот на кој има тројца Македонци, заразени вкупно 218

24Инфо - 13.02.2020

Уште 44 лица кои се наоѓаат во крузерот „Дајамонд принцес“, закотвен крај јапонскиот брег, а во кој има тројца македонски државјани, се заразени од коронавирус, со што вкупниот број се искачи на 218.

Уште 44 случаи на коронавирус на крузерот со македонски државјани, заразени вкупно 218

Точка - 13.02.2020

Уште 44 лица кои се наоѓаат во крузерот „Дајмонд принцес“, закотвен крај јапонскиот брег, а во кој има тројца македонски државјани, се заразени од коронавирус, со што вкупниот број се искачи на 218.

Крузерот „Вестердам“, чие закотвување беше одбиено од пет азиски земји, пристигна во Камбоџа

Бриф - 13.02.2020

Крузерот „Вестердам“, чие пристигнување досега го одбија пет азиски и пацифички земји од страв од ширење на вирусот COVID-19, конечно се закотви во Камбоџа, каде 2.200-те патници ќе бидат ставени на тестирања.

Крузерот „Вестердам“, чие закотвување беше одбиено од пет азиски земји, пристигна во Камбоџа

MakPress - 13.02.2020

Крузерот „Вестердам“, чие пристигнување досега го одбија пет азиски и пацифички земји од страв од ширење на вирусот COVID-19, конечно се закотви во Камбоџа, каде 2.200-те патници ќе бидат ставени на тестирања.

Нови 44 случаи на коронавирус на крузерот кај Јапонија, вкупно 218 лица

Вечер - 13.02.2020

Уште 44 лица на крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во близина на градот Јокохама, се заразени од новиот коронавирус, соопшти денеска јапонското Министерство за здравство. Со тоа бројот на заболени на бродот, на кој во карантин се наоѓаат ...

Патниците од крузерот „Дајмонд прицес“ се подготвени да преминат во карантин во Јапонија

Курир - 13.02.2020

Јапонските здравствени служби планираат да ги пренесат туристите од крузерот „Дајмонд принцес“ во карантински објекти во Јапонија во момент кога е потврдено дека на бродот има уште 44 случаи на заразени лица.