TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Која е Линда Јакарино, новата извршна директорка на Твитер? Чиста спортивност на Маск, еве зошто

Еспресо - 07.06.2023

Линда Јакарино, која на крајот на мај беше именувана како извршна директорка на Твитер на местото на Маск, сега официјално ја презеде својата позиција во компанијата на најбогатиот човек во светот.

Линда Јакарино официјално ја презеде функцијата на извршна директорка на Твитер

Точка - 06.06.2023

Линда Јакарино, неодамна именувана како извршна директорка на Твитер, официјално ја презеде својата позиција во оваа компанија. „Се случи – прв ден во книгите“, напишала таа на Твитер. Јакарино, поранешна директорка на одделот за рекламирање во ...

Линда Јакарино го замени Илон Маск на директорското место во Твитер

Мета - 06.06.2023

Новата шефица на проблематичната компанија за социјални медиуми Твитер, Линда Јакарино, започна да ја извршува својата функција неколку недели порано од очекуваното, пренесува Би-би-си. Јакарино, која претходно била шефица на одделот за рекламирање ...

Маск потврди – Twitter го менува името

USB - 05.06.2023

Сопственикот на Twitter, Илон Маск, ги потврди плановите и шпекулациите дека популарната социјална мрежа ќе го смени името. Под објавата на „Дејли њуз“ на Twitter, во коментар на веста дека буквата „Х“ може да го замени сегашното име на социјалната ...

(Фото) Илон Маск го менува името на Твитер: Твитерџиите во шок

Еспресо - 05.06.2023

Сопственикот на Twitter, Илон Маск, ги потврди плановите и шпекулациите дека популарната социјална мрежа ќе го смени името. Под објавата на „Дејли њуз“ на Twitter, во коментар на веста дека буквата „Х“ може да го замени сегашното име на социјалната ...