TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Астро ќоше: Какви сте според хороскопскиот знак во еден збор?

Црнобело - 16.04.2018

Дали сте тврдоглави и секогаш свои или пак сте опуштени и го прифаќате текот на работите? Дали сте по природа добри или малку дволични? Какви сте ...

Повеќе пари и успех од овој понеделник за овие хороскопски знаци

Женски магазин - 16.04.2018

Повеќе пари и успех од понеделникот ги чекаат овие 4 Хороскопски знаци! Девица Работата се зголемува секој ден. За среќа, обврските од понеделникот ќе ти донесат задоволство и нема да се чувствувате уморни. Можни се придобивки од работа за плаќање.

Како секој хороскопски знак покажува љубов - во максимум 6 зборови?

Црнобело - 16.04.2018

Предан Овен, огнен Рак, внимателен Стрелец... Какви сте вие во љубовта? Дали сакате искрено и без размислување за последиците? Некои хороскопски знаци сакаат како животот да им зависи од тоа, додека други внимаваат да не бидат повредени и се умерени ...

Што ќе ви кажат хороскопските знаци, само за да ве легнат во креветот

Lady - 16.04.2018

Некои хороскопски знаци ги сакаат шегите, а други се сериозни. Еве кои се најчесто користени зборови од различните Хороскопски знаци. Овен Името ми е Бонд. Џејмс Бонд. Бик Имам шише шампањ и ми е страв да не се расипе дека подолго време стои така … ...

Ако сте во овој хороскопски знак играјте игри на среќа: Имате голема шанса да се збогатите

Женски магазин - 15.04.2018

Каков е вашиот хороскопски знак? Постојат знаци на кои им во животот повеќе од останатиоте и кои имаат поголеми шанси да станат богати. Без разлика дали сте меѓу нив, видете што велат астролозите! Ако сте родени под Хороскопски знак Близнаци можете ...

Совршени љубовни астро комбинации, дознајте дали си одговарате

Скопје24 - 15.04.2018

Тие совршено се разбираат. Можеби се целосно спротивни, но во реалниот живот не можат еден без друг, а меѓу нив никогаш нема да има измама или лага. БИК и РАК Припадниците на овие два хороскопски знаци целосно се разбираат.

Oвие хороскопски знаци се најголеми кариеристи

Женски магазин - 14.04.2018

Вашиот хороскопски знак има влијание врз изборот на вашата професија, но и на вашата посветеност кон работата. Не сите знаци сакаат многу да работат, да се трудат, да се усовршуваат. Некој е упорен, некој не.

Совршени љубовни астро комбинации - овие хороскопски знаци најмногу си одговараат

Сител - 15.04.2018

Тие совршено се разбираат. Можеби се целосно спротивни, но во реалниот живот не можат еден без друг, а меѓу нив никогаш нема да има измама или лага. БИК и РАК Припадниците на овие два хороскопски знаци целосно се разбираат.

Oвие хороскопски знаци се најголеми кариеристи

Орбис - 15.04.2018

Вашиот хороскопски знак има влијание врз изборот на вашата професија, но и на вашата посветеност кон работата. Не сите знаци сакаат многу да работат, да се трудат, да се усовршуваат. Некој е упорен, некој не.

Идеални љубовни астро комбинации:Овие хороскопски знаци најмногу си одговараат

Екран - 16.04.2018

Комбинациите на припадниците на хороскопските знаци се чудни и понекогаш несфатливи.Било да станува збор за пријтелство или љубов, идеалните комбинации понекогаш и’ зачудуваат. Но, кога станува збор за љубовните комбинаторики подолу наведените ...