TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбројувањето започнува – закажано е дебито на Samsung Galaxy S10

Денар - 11.01.2019

Компанијата „Samsung“ официјално го потврди датумот на кој ќе ја претстави следната генерација премиум смартфонот „Galaxy S10“. Дебито ќе се одржи на настанот „Unpacked“, закажан за 20-ти февруари 2018-та година.

Најмалиот Samsung Galaxy S10 ќе нема вграден скенер за отпечатоци

Телефони.мк - 11.01.2019

Според најновите информации од добавувачи во Кина, најмалиот модел на Samsung Galaxy S10 поради кратење на производни трошоци нема да располага со вграден скенер за отпечатоци под самиот дисплеј.

Samsung Galaxy S10 официјално ќе биде претставен на 20 февруари во Сан Франциско

Smartportal - 11.01.2019

Како и секогаш, неофицијалните информации се покажаа како точни, па еве сега официјално може да го најавиме настанот на којшто ќе бидат претставени новите Galaxy S10 телефони. Samsung официјално го закажа и почна да праќа покани за настанот на ...

Samsung ќе го претстави Galaxy S10 на 20. февруари во Сан Франциско (ВИДЕО)

USB - 10.01.2019

Samsung потврди дека Galaxy S10 ќе пристигне на првиот годинашен UNPACKED настан пред MWC саемот во Барселона! Ретко кој се надеваше на ова, но Samsung нема да ги претстави Galaxy S10 моделите на најголемиот Саем за мобилна технологија во светот во ...

Samsung ќе го претстави новиот Galaxy S10 следниот месец

Кајгана - 10.01.2019

Навикнати сме да ги очекуваме новите модели на Samsung да ги очекуваме да се појават на Mobile World Congress во Барселона, но оваа година компанијата реши да ја избегне таа традиција и да го промовира новиот Galaxy S10 нешто порано.

Евтината верзија на Samsung Galaxy S10 ќе биде претставена како Galaxy S10 E

Локално - 10.01.2019

Samsung продолжува да се подготвува за големиот настан за Galaxy S10 кој ќе се одржи во февруари. Компанијата најверојатно ќе пушти три верзии на паметниот телефон, кои се со различна големина и технички карактеристики.