TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјално: Арон Ремзи потпиша за Јувентус (ФОТО)

Sport 1 - 11.02.2019

Како што најавуваа англиските медиуми, фудбалерот на Арсенал, Арон Ремзи потпиша договор со Јувентус, каде што ќе се пресели наредното лето бесплатно. Ремзи долго време се поврзуваше со трансферо во „Старата дама“, но досега не се пресели, па ...

Јувентус го потврди трансферот на Ремзи, тој ќе стане најплатен британски фудбалер

Дерби - 11.02.2019

Арон Ремзи веќе потпишал преддоговор со Јувентус и со истиот ќе стане најдобро платен британски фудбалер во историјата, – објави денеска ексклузивно „Би-Би-Си“. Неколку часа подоцна, Јувентус официјално ја потврди информацијата, најавувајќи го ...

Ремзи – најскапо платен британски фудбалер на сите времиња

SportMedia - 11.02.2019

Платата на Британецот ќе биде нешто повеќе од 400 илјади фунти неделно, односно 450 илјади евра. Арон Ремзи станува најскапо платен британски фудбалер на сите времиња. Неговиот трансфер од Арсенал во Јувентус дефинитивно ќе се реализира летово, а по ...

Ремзи ќе добие богатство од Јуве: Станува најплатениот Британец во историјата!

Gol.mk - 11.02.2019

Италијанскиот шампион Јувентус веќе го доби првото летно засилување, откако потпишан е предоговор со ѕвездата на Арсенал, Арон Ремзи, тврди „Би-Би-Си“. Преминот на велшкиот репрезентативец во редовите на торинскиот гигант беше прашање на време, а ...

Имаат ли памет во Јувентус? Ремзи потпиша договор со неверојатно висока плата

СуперСпорт - 11.02.2019

Медиумите на Островот пренесуваат дека Арон Ремзи конечно го потпишал договорот со Јувентус. Велшкиот интернационалец се согласил на четири и пол годишен договор со клубот од Торино во кој ќе заработува, верувале или не над 400.000 фунти неделна ...

Ремзи се договорил - ќе стане најплатен Британец во историјата

Sport 1 - 11.02.2019

Фудбалерот на Арсенал, Арон Ремзи долго време се поврзуваше со трансфер во Јувентус, а конечно тоа би можело да се случи на лето. Новинар на „Би-би-си“, Дејвид Орнштајн објави дека Британецот се договорил со управата на италијанскиот клуб.

Ремзи ќе добива неверојатни 400.000 фунти неделно во Јуве! (обновено)

TopSport - 11.02.2019

Велшанецот Арон Ремзи ќе стане најплатениот британски фудбалер во историјата, откако „Би-би-си“ ги објави деталите на неговиот четиригодишен договор со Јувентус. Според „Би-би-си“, Ремзи поминал медицински тестови во јануари и во понеделникот го ...

Рамзи потпиша преддоговор: Станува најплатениот британски играч на сите времиња!

Спортски - 11.02.2019

Oна што веќе подолго време беше најавувано денес доби и потврда – Арон Рамзи потпиша преддоговор со Јувентус! Јувентус го договори Разми уште пред неколку недели, а сега се потврдени и финансиските детали од догворот.

Арон Ремзи доби богатство од Јувентус, ќе стане најплатениот британски фудбалер

24Фудбал - 11.02.2019

Медиумите од Англија пренесуваат дека Арон Ремзи ставил потпис на пред-договор со Јувентус според кој ќе заработува нешто над 400.000 фунти неделно. Велшанецот летоска ќе биде слободен агент откако Арсенал ги прекина преговорите за продолжување на ...

Ремзи во Јувентус за неделна плата од околу 450.000 евра

Локално - 11.02.2019

– Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото, објави „Би-Би-Си“. Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер.

Арон Ремси дефинитивно го засилува Јувентус

OhridNews - 11.02.2019

Репрезентативецот на Велс Арон Ремси од следната сезона ќе го носи дресот на актуелниот лидер и шампион во италијанската Серија А, Јувентус. 28-годишниот фудбалер потпиша пред договор со „бјанконерите“ кои без оштета ќе ги засилат своите редови.

Ремзи ќе добива неверојатни 400.000 фунти неделно во Јуве! (обновено)

Макфакс - 11.02.2019

Велшанецот Арон Ремзи ќе стане најплатениот британски фудбалер во историјата, откако „Би-би-си“ ги објави деталите на неговиот четиригодишен договор со Јувентус. Според „Би-би-си“, Ремзи поминал медицински тестови во јануари и во понеделникот го ...

Ремзи убаво наплати што пристигнува во Јуве за без пари, доби неделна плата од 400.000 фунти!

МКД - 11.02.2019

Според пишувањата на БиБиСи, Арон Ремзи денеска ставил потпис на пред-договор со Јувентус според кој ќе има основна неделна плата од нешто над 400.000 фунти со која ќе стане најплатениот британски фудбалер.

Ремзи потпиша рекорден договор со Јувентус

+инфо - 11.02.2019

Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото, објави „Би-Би-Си“. Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер.

Ремзи потпиша рекорден договор со Јувентус

Независен - 11.02.2019

Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото, објави „Би-Би-Си“. Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер.

Новиот договор на Ремзи ги сруши сите рекорди

Слободен Печат - 11.02.2019

Еден куп тимови го сакаа 28-годишниот играч од средниот ред откако стана јасно дека „топџиите" нема да го задржат. Сепак, Ремзи одлучи да стане соиграч на Кристијано Роналдо. Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне ...

Ремзи потпиша рекорден договор со Јувентус

Опсервер - 11.02.2019

Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото, објави „Би-Би-Си“. Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер.

Ремзи потпиша рекорден договор со Јувентус

Курир - 11.02.2019

Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото, објави „Би-Би-Си“. Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер.

Ремзи потпиша рекорден договор со Јувентус

MTM - 11.02.2019

Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото, објави „Би-Би-Си". Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер.

Ремзи потпиша рекорден договор со Јувентус

Sport M - 11.02.2019

Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото, објави „Би-Би-Си“. Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер.

Ремзи потпиша рекорден договор со Јувентус

iPortal - 11.02.2019

Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото, објави „Би-Би-Си“. Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер.

Ремзи потпиша рекорден договор со Јувентус

Нетпрес - 11.02.2019

Арон Ремзи денеска потпишал пред-договор со Јувентус и ќе го зајакне клубот со слободен трансфер во текот на летото, објави „Би-Би-Си“. Тој се согласил на ексклузивна неделна плата од околу 450.000 евра, што ќе биде рекорд за британски фудбалер.