TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца Ражнатовиќ како пред 15 години: Повторно ѝ се враќа на русата коса (ФОТО)

Женски магазин - 24.06.2022

Фолк дивата Цеца повторно ѝ се враќа на русата коса. Во 2006 година таа за првпат направи голема промена кога е во прашање нејзиниот изглед и ја обои темната коса во платинесто руса. 15 години подоцна, таа повторно стана блондинка.

Цеца станува русокоса

Фокус - 24.06.2022

Цеца Ражнатовиќ донесе одлука да го промени имиџот пред финалето на музичкото натпреварување „Ѕвездите на гранд“. Цеца е препознатлива по темно кафеавата боја на коса. Сепак, пејачката реши да направи драстична промена.

ФОТО | Цеца му помага на обожавател да се додворува на девојка

Слободен Печат - 24.06.2022

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ има повеќе од милион следбеници на „Инстаграм“. Можете само да замислите колку илјадници пораки секојдневно добива од обожавателите, па може да се заклучи дека тешко дека ќе ги види. Сепак, одреден човек имал среќа.

На никој не му се верува, но Цеца објави видео и напиша: „Станав русокоса“ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 24.06.2022

Познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ донесе одлука да го промени имиџот пред финалето на музичкото натпреварување „Ѕвездите на гранд“. Имено, Цеца е препознатлива по темнокафената боја на коса, а и кога ја менувала нијансата, не било нешто ...

ВИДЕО | Цеца го промени имиџот: Станува русокоса

Слободен Печат - 24.06.2022

Цеца Ражнатовиќ донесе одлука да го промени имиџот пред финалето на музичкото натпреварување „Ѕвездите на гранд“. Имено, Цеца е препознатлива по темно кафеавата боја на коса, а и да смени нијанса ништо не е драстично.

НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ – Светлана Цеца Ражнатовиќ целосно го промени својот изглед: Пејачката повеќе не е црна, погледнете ја ...

Во Центар - 24.06.2022

Заштитен знак на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е нејзината долга црна коса. Сепак, пејачката покажа дека не се плаши од промени, па поради тоа реши да ја бојадиса косата и сега изгледа сосема поинаку.

Шок трансформација на Цеца: Драстична одлука пред полуфиналето на „Звезде Гранда“

Република - 24.06.2022

Српската естрадна ѕвезда, Цеца Ражнатовиќ, е многу активна на социјалните мрежи и редовно ги известува своите следбеници со детали од нејзиното секојдневие, но со најновата објава на својот Инстаграм профил, Цеца од фризерски салон ги изненади сите.

На кого му е наменет букетот што Цеца Ражнатовиќ го купи? (ФОТО)

Убавина и Здравје - 24.06.2022

Вистинска реткост е фоторепортерите да ја „уловат“ Цеца Ражнатовиќ во центарот на градот, а уште поголема случајност е во тој миг популарната пејачка да купува огромен букет цвеќе. Токму тоа им успеа на папарацо-фотографите на порталот pink.rs, кои ...

Цеца фатена додека купувала огромен букет цвеќе, а ја чекал овој МИСТЕРИОЗЕН човек! (ФОТО)

Курир - 23.06.2022

Цеца Ражнатовиќ денеска беше фатена од папараците на ПИНК.РС во Белград, каде што купува огромен букет цвеќе во цвеќара во близина на нејзината вила. Светлана сама излегла од скапиот автомобил, додека телохранителите ја чекале.

По смртта на Аркан тој беше првиот маж во животот на Цеца: Еве каде е денес и како изгледа (фото)

Вистина.мк - 23.06.2022

Емотивниот живот на Цеца отсекогаш привлекувал големо внимание во јавноста, а по смртта на Аркан во нејзиниот живот се најде 16 години помладиот модел Александар Јововиќ. Атрактивниот Александар ја освои Цеца во 2015 година, кога се појави во ...

На никој не му се верува, но Цеца објави видео и напиша: „Одам во русокоси“ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 24.06.2022

Познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ донесе одлука да го промени имиџот пред финалето на музичкото натпреварување „Ѕвездите на гранд“. Имено, Цеца е препознатлива по темно кафеавата боја на коса, а и да смени нијанса ништо не е драстично.

НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ! Цеца Ражнатовиќ тотално го промени имиџот, повеќе не е ЦРНКА – мрежите „горат“ поради оваа фотографија ...

Курир - 24.06.2022

Заштитен знак на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е нејзината долга црна коса. Сепак, пејачката покажа дека не се плаши од промени, поради што реши да ја бојадиса косата и сега изгледа сосема поинаку.

ФОТО: Цеца му помага на обожавател да се додворува на девојка

Курир - 24.06.2022

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ има повеќе од милион следбеници на „Инстаграм“. Можете само да замислите колку илјадници пораки секојдневно добива од обожавателите, па може да се заклучи дека тешко дека ќе ги види. Сепак, одреден човек имал среќа.