TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милијана во мини сукња му седна во скут на Милојко: Разговараат за влез во реално шоу

Скопје24 - 20.03.2019

Милијана и Милојко пред малку ги завршија разговорите со телевизијата Пинк со кои преговараа за влез во реалното шоу Задруга. Иако првобитната информација беше дека ќе влезат во Парови, Милијана и Милојко размислуваат која понуда им е подобра.

“Водиме љубов секој ден, но го штедам за да не се префорсира”

Точка - 20.03.2019

Иако најавиле учество во реалното шоу “Парови”, најпознатиот српски пар, 74-годишниот Милојко Божиќ и 21-годишната Милијана Богдановиќ сепак ги менува плановите. “Најпрвин нѝ се јавија од телевизијата “Happy” и нѝ понудија учество во “Парови”, а ...

Тој има 74, а таа 21 година: „Не сум со него поради парите, ние се сакаме“

Точка - 19.03.2019

Милојко Божиќ (74) од Пилатович и Милијана Богдановиќ (21) од Лучани во Србија, овие денови се најпознат пар во земјата. Разликата во години од дури пет децении нималку не ѝ пречи на нивната љубов.

(ФОТО) Србин има 74., а неговата свршеница 21. година:„Ме привлече неговиот физички изглед!“

Екран - 19.03.2019

Милојко Божиќ (74) од Пилатовиќ и Милијана Богдановиќ (21) од Лучани последните денови се најинтересен љубовен пар во Србија. Разликата од 53. години ним воопшто не им пречи, иако ги зачудува сите околу нив.

Го сакам мојот Милојко иако е 53 години постар од мене, не сум со него за пари, живееме од 500 евра месечно

Магазин - 18.03.2019

Милојко Божиќ (74) од Пилатовиќ и Милијана Богдановиќ (21) од Лучане овие денови се најпознат пар во Пожега ! Разликата во годините е 5 децении, но тоа ни малку не им смета во нивната љубов.

Тој има 74, а таа 21 година: „Не сум со него поради парите, ние се сакаме“

Вистина.мк - 20.03.2019

Милојко Божиќ (74) од Пилатович и Милијана Богдановиќ (21) од Лучани во Србија, овие денови се најпознат пар во земјата. Разликата во години од дури пет децении нималку не ѝ пречи на нивната љубов.