TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брисел под опсада со трактори, „Евзони“ кон Грција блокиран 4 часа. Земјоделците на ЕУ на улица, министрите на состанок ...

Телма - 26.02.2024

Празни коловозни ленти и граничари со раце в џеб. Четири часа, точно до напладне грчките земјоделци не дозволуваат никој да ја премине границата Македонија кон Грција. Го запоседнаа автопатот со трактори, комбајни и приколки.

ХАОС ВО БРИСЕЛ: Земјоделците ги урнаа барикадите со трактори, полицијата активираше водени топови/ВГИДЕО

Вечер Прес

(ВИДЕО) Со јајца и камења фрлаат кон полицијата, белгиските земјоделци со трактори го блокираа Брисел

360 степени

🎥 БРИСЕЛ ПОД ОПСАДА Земјоделците го блокираа градот со трактори, полицијата ги растерува со водени топови

+инфо

БРИСЕЛ ПОД ОПСАДА: Земјоделците повторно на протести – палат гуми, фрлаат јајца, измет и камења на полицијата

Пари

Хаос во Брисел: Демонстрантите запалија гуми, полицијата активираше водени топови

Независен

(Видео) Хаос во Брисел: Земјоделците палат гуми, пробиена полициската блокада

Макфакс

Кајгана Zoom Опсервер Скопје1 MTM 24Инфо Точка 365

Во Мадрид повторно протест на земјоделците

Бриф - 26.02.2024

Во главниот град на Шпанија, Мадрид денеска повторно се одржува протест на земјоделците. Илјадници земјоделци со неколку десетици трактори на пладне протестираа пред Министерството за земјоделство.

Брисел гореше, земјоделците сакаа да дојдат до бирократите на ЕУ! Хаос и во Мадрид, трактори пристигнаа пред Министерството за земјоделство (фото/видео)

Во Центар

Аграрна политика на ЕУ: Земјоделците протестираат и покрај високите субвенции

Deutsche Welle

ТОТАЛНА БЛОКАДА ВО БРИСЕЛ! Земјоделците го уништија градот, невиден ХАОС на улиците

Фактор

Триста трактори во европскиот кварт, седиштето на ЕУ во бодликава жица – нови земјоделски протести во Брисел

Телма

Нови протести на белгиските земјоделци во Брисел

Бизнис Вести

Полските земјоделци го блокираа автопатот кон Германија поради законите на ЕУ

24Инфо

Слободен Печат MakPress Бриф Канал5 Денешен Република Агротим Канал5

ЕУ ја обвинува Русија за тешкотиите со кои се соочуваат европските земјоделци

Бриф - 26.02.2024

Русија ја користи храната како оружје и е виновна за ниските цени на земјоделските производи во ЕУ, изјави денеска белгискиот министер за земјоделство Дејвид Кларинвал по претседавањето со состанокот на неговите колеги во Брисел.

ЕУ ја обвинува Русија за тешкотиите со кои се соочуваат европските земјоделци

Локално

ЕУ ја обвинува Русија за тешкотиите со кои се соочуваат европските земјоделци

Либертас

За проблемите на европските земјоделци ЕУ ја обвини Русија

Слободен Печат

Полските земјоделци уништија 140 тони украинска пченица

Centar - 25.02.2024

И покрај барањата на полската влада синдикатите на полските земјоделци да престанат да го попречуваат и блокираат извозот на украинската пченица, секој ден се случуваат бројни саботажи. На сите железнички станици и клучки каде што застануваат ...

Војчеховски: Трговските и климатските политики на ЕУ се причина за незадоволството на земјоделците

Бизнис Вести

Војчеховски: Трговските и климатските политики на ЕУ се причина за незадоволството на земјоделците

Либертас

Војчеховски: Трговските и климатските политики на ЕУ се причина за незадоволството на земјоделците

Независен

Војчеховски: Трговските и климатските политики на ЕУ се причина за незадоволството на земјоделците

Сител

Војчеховски: Трговските и климатските политики на ЕУ се причина за незадоволството на земјоделците

Бриф

Војчеховски: Трговските и климатските политики на ЕУ се причина за незадоволството и протестите на земјоделците

Слободен Печат

Канал5 Денешен Република MakPress