TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамонд: Парламентот нема да дозволи Брегзит без договор

Р.С.Европа - 14.08.2019

Доскорешниот британски министер за финансии, Филип Хамонд, изјави дека британскиот Парламент ќе блокира „Брегзит без договор“, доколку, како што рече, неизбрани луѓе кои стојат зад премиерот Борис Џонсон, се обидат на 31 октомври да ја извлечат ...

Нема судење за Џонсон поради „лажењето за Брегзит“

А1 On - 14.08.2019

Високиот суд на Велика Британија го отфрли барањето на претприемачот Маркус Бол да се жали до Врховниот суд на одлуката да не му се суди на премиерот Борис Џонсон поради наводното лажење за Брегзит.

Хамонд: Брегзит-от без договор ќе биде спречен

А1 On - 14.08.2019

Британскиот Парламент ќе го блокира Брегзит без договор доколку неизбрани луѓе, кои стојат зад премиерот Борис Џонсон, се обидат да ја извлечат Велика Британија без договор од Европската Унија на 31 октомври, изјави доскорешниот министер за финансии ...

САД и Велика Британија преговараат за трговски договор

Локално - 14.08.2019

Велика Британија и Соединетите држави разговараат за делумниот трговски договор , кој би можел да стапи на сила на 1 ноември. Ова е ден кога Велика Британија треба да ја напушти Европската унија, изјави во вторникот висок претставник на ...

Борис Џонсон вложува 108 милиони евра во британските затвори

Канал5 - 13.08.2019

Затворите во Велика Британија ќе добијат 108 милиони евра за зголемување на сигурноста и намалување на криминалот, соопшти британската влада, јавуваат од BBC. Премиерот Борис Џонсон рече дека со ова вложување ќе се спречи трговијата со оружје, дрога ...

Британија ќе кова славенички парички за денот на Брегзит

Оff.net - 13.08.2019

Милиони брегзит монети од 50 пени ќе бидат пуштени во оптек на 31-ви октомври, последниот ден на Британија во Европската Унија. Од она што се знае, на паричките ќе биде испишана пораката „Пријателство со сите нации“ и денот на напуштање на ЕУ - 31 ...

Британија ги повлекува дипломатите од ЕУ

Н.Македонија - 13.08.2019

Британските дипломати ќе се повлечат од институциите на Европската Унија во Брисел во рок од неколку дена, во согласност со планот на владата на премиерот Борис Џонсон. Во обидот да се засили пораката дека Британија ќе ја напушти ЕУ до 31 октомври, ...

Болтон: Британија е прва во редот за американскиот трговски договор

Денар - 13.08.2019

Велика Британија е ”прва на ред“ за трговски договор со Соединетите држави, изјави советникот на американскиот претседател Доналд Трамп за национална безбедност. Џон Болтон изјави дека САД го поддржуваат Брегзит без договор и додаде дека Вашингтон ...

Нема судење за Џонсон поради „лажењето за Брегзит”

24Инфо - 14.08.2019

Високиот суд на Велика Британија го отфрли барањето на претприемачот Маркус Бол да се жали до Врховниот суд на одлуката да не му се суди на премиерот Борис Џонсон поради наводното лажење за Брегзит.

Хамонд: Брегзит-от без договор ќе биде спречен

Локално - 14.08.2019

Британскиот Парламент ќе го блокира Брегзит без договор доколку неизбрани луѓе, кои стојат зад премиерот Борис Џонсон, се обидат да ја извлечат Велика Британија без договор од Европската Унија на 31 октомври, изјави доскорешниот министер за финансии ...

Анкета: Мнозинство Британци за „брегзит по секоја цена“

Независен - 13.08.2019

Англија – Повеќето Британци се со став дека премиерот Борис Џонсон треба да ја изведе Велика Британија од ЕУ „со сите средства“. Тоа се резултати од анкета за Дејли телеграф. Педесет и четири отсто од анкетираните велат дека се согласни со тврдењето ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржи брегзит без договор

Локално - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат Брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. -Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме, изјави Болтон ...

Гардијан: Лондон ги повлекува дипломатите од Брисел поради Брегзит

Вечер - 12.08.2019

Британските дипломати ќе се повлечат од институционалните структури на Европската унија во Брисел за неколку дена, како што е планирано од владата на Борис Џонсон, објави „Гардијан“. Во обид да се засили пораката дека Велика Британија ќе ја напушти ...

Лондон ги повлекува своите дипломати од Брисел

Нетпрес - 12.08.2019

Британските дипломати ќе сe повлечат од институционалните структури на Европската Унија во Брисел во рок од неколку дена, според планот на Владата на премиерот Борис Џонсон, пишува „Гардијан“.

Џонсон и Трамп разговараа за трговијата и брегзитот

Точка - 12.08.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон разговараше телефонски со американскиот претседател Доналд Трамп за трговијата и економските проблеми, соопшти кабинетот на Џонсон. „Премиерот разговараше денеска со претседателот Доналд Трамп.

Bолтон: САД ќе ја поддржат Британија за договор за слободна трговија

Нетпрес - 12.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп сака да види успешно излегување на Велика Британија од ЕУ, кое Вашингтон ќе го поддржи со американско-британски договор за слободна трговија, изјави денеска пред британските власти американскиот советник за ...

Џонсон и Трамп телефонски разговарале за Брегзит

Опсервер - 12.08.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска телефонски разговарал со американскиот претседател Доналд Трамп за Брегзит , трговијата и други актуелни економски теми, соопштија од кабинетот на британскиот премиер.

Борис Џонсон и Доналд Трамп разговараа за Бергзит преку телефон

MTM - 12.08.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон и американскиот претседател Доналд Трамп разговараа за Брегзит за трговијата и економските прашања, објавија агенциите, повикувајќи се на Даунинг стрит 10.

Нема судење за Џонсон поради „лажењето за Брегзит“

MakPress - 14.08.2019

Високиот суд на Велика Британија го отфрли барањето на претприемачот Маркус Бол да се жали до Врховниот суд на одлуката да не му се суди на премиерот Борис Џонсон поради наводното лажење за Брегзит.

Хамонд: Брегзит-от без договор ќе биде спречен

24Инфо - 14.08.2019

Британскиот Парламент ќе го блокира Брегзит без договор доколку неизбрани луѓе, кои стојат зад премиерот Борис Џонсон, се обидат да ја извлечат Велика Британија без договор од Европската Унија на 31 октомври, изјави доскорешниот министер за финансии ...

Анкета: Мнозинство Британци за „брегзит по секоја цена“

Опсервер - 13.08.2019

Повеќето Британци се со став дека премиерот Борис Џонсон треба да ја изведе Велика Британија од ЕУ „со сите средства“. Тоа се резултати од анкета за Дејли телеграф. Педесет и четири отсто од анкетираните велат дека се согласни со тврдењето дека ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржи Брегзит без договор

Слободен Печат - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат Брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. – Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме, изјави Болтон ...

Џонсон и Трамп разговараа за трговијата и брегзитот

Н.Македонија - 12.08.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон разговараше телефонски со американскиот претседател Доналд Трамп за трговијата и економските проблеми, соопшти кабинетот на Џонсон. -Премиерот разговараше денеска со претседателот Доналд Трамп.

Џонсон и Трамп телефонски разговарале за Брегзит

Нетпрес - 12.08.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска телефонски разговарал со американскиот претседател Доналд Трамп за Брегзит , трговијата и други актуелни економски теми, соопштија од кабинетот на британскиот премиер.

Нема судење за Џонсон поради „лажењето за Брегзит“

Нетпрес - 14.08.2019

Високиот суд на Велика Британија го отфрли барањето на претприемачот Маркус Бол да се жали до Врховниот суд на одлуката да не му се суди на премиерот Борис Џонсон поради наводното лажење за Брегзит.

Хамонд: Брегзит без договор ќе биде спречен

MakPress - 14.08.2019

Британскиот Парламент ќе го блокира Брегзит без договор доколку неизбрани луѓе, кои стојат зад премиерот Борис Џонсон, се обидат да ја извлечат Велика Британија без договор од Европската Унија на 31 октомври, изјави доскорешниот министер за финансии ...

Да ја напуштиме ЕУ по секоја цена, смета мнозинството Британци според нова анкета

+инфо - 13.08.2019

Повеќето Британци се со став дека премиерот Борис Џонсон треба да ја изведе Велика Британија од ЕУ „со сите средства“. Тоа се резултати од анкета за Дејли телеграф. Педесет и четири отсто од анкетираните велат дека се согласни со тврдењето дека ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржи брегзит без договор

Опсервер - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат Брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. -Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме, изјави Болтон ...

Џонсон и Трамп разговараа за трговијата и Брегзит

24Инфо - 12.08.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон разговараше телефонски со американскиот претседател Доналд Трамп за трговијата и економските проблеми, соопшти кабинетот на Џонсон. „Премиерот разговараше денеска со претседателот Доналд Трамп.

Џонсон и Трамп телефонски разговарале за Брегзит

Независен - 12.08.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска телефонски разговарал со американскиот претседател Доналд Трамп за Брегзит , трговијата и други актуелни економски теми, соопштија од кабинетот на британскиот премиер.

Хамонд: Брегзит-от без договор ќе биде спречен

Опсервер - 14.08.2019

Британскиот Парламент ќе го блокира Брегзит без договор доколку неизбрани луѓе, кои стојат зад премиерот Борис Џонсон, се обидат да ја извлечат Велика Британија без договор од Европската Унија на 31 октомври, изјави доскорешниот министер за финансии ...

Анкета: Мнозинството Британци за „Брегзит по секоја цена“

А1 On - 13.08.2019

Повеќето Британци се со став дека премиерот Борис Џонсон треба да ја изведе Велика Британија од ЕУ „со сите средства“. Тоа се резултати од анкета за Дејли телеграф. Педесет и четири отсто од анкетираните велат дека се согласни со тврдењето дека ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржи Брегзит без договор

А1 On - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат Брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. -Ако тоа е одлука на британската Влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме, изјави Болтон ...

Телефонски разговор на Џонсон и Трамп за Брегзит

Слободен Печат - 12.08.2019

Трамп и Џонсон беа во добри односи и пред да биде Џонсон именуван за премиер. Британскиот премиер Борис Џонсон разговараше телефонски со американскиот претседател Доналд Трамп за Брегзит, трговијата и економските проблеми, соопшти кабинетот на ...

Трамп и Џонсон телефонски разговарале за Брегзит

Фокус - 12.08.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска телефонски разговарал со американскиот претседател Доналд Трамп за Брегзит, трговијата и други актуелни економски теми, соопштија од кабинетот на британскиот премиер.

Хамонд: Брегзит-от без договор ќе биде спречен

Либертас - 14.08.2019

Британскиот Парламент ќе го блокира Брегзит без договор доколку неизбрани луѓе, кои стојат зад премиерот Борис Џонсон, се обидат да ја извлечат Велика Британија без договор од Европската Унија на 31 октомври, изјави доскорешниот министер за финансии ...

Не им се останува: Британците сакаат да заминат од ЕУ по секоја цена

PressingTV - 13.08.2019

Повеќето Британци се со став дека премиерот Борис Џонсон треба да ја изведе Велика Британија од ЕУ „со сите средства“. Тоа се резултати од анкета за Дејли телеграф. Педесет и четири отсто од анкетираните велат дека се согласни со тврдењето дека ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржи брегзит без договор

Вечер - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат Брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. -Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме, изјави Болтон ...

Анкета: Мнозинство Британци за „брегзит по секоја цена“

Вечер - 13.08.2019

Повеќето Британци се со став дека премиерот Борис Џонсон треба да ја изведе Велика Британија од ЕУ „со сите средства“. Тоа се резултати од анкета за Дејли телеграф. Педесет и четири отсто од анкетираните велат дека се согласни со тврдењето дека ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржат брегзит без договор

Макфакс - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. „Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме“, изјави вчера ...

Мнозинство Британци за „брегзит по секоја цена“

MakPress - 13.08.2019

Повеќето Британци се со став дека премиерот Борис Џонсон треба да ја изведе Велика Британија од ЕУ „со сите средства“. Тоа се резултати од анкета за Дејли телеграф. Педесет и четири отсто од анкетираните велат дека се согласни со тврдењето дека ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржат брегзит без договор

24Инфо - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. „Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме“, изјави вчера ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржат Брегзит без договор

Точка - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат Брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. „Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме“, изјави вчера ...

САД со воодушевување ќе поддржат брегзит без договор

Н.Македонија - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. – Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме – изјави вчера ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржи брегзит без договор

MakPress - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат Брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. -Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме, изјави Болтон ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржи брегзит без договор

1tv - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат Брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон. -Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме, изјави Болтон ...

Болтон: САД со воодушевување ќе поддржат брегзит без договор

Centar - 13.08.2019

САД со воодушевување ќе поддржат брегзит без договор ако така одлучи британската влада, изјави американскиот советник за национална безбедност, Џон Болтон. „Ако тоа е одлука на британската влада, ние со воодушевување ќе ја поддржиме“, изјави вчера ...