TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грција повторно во пламен, премиерот го прекина одморот (ВИДЕО)

Кумановски м. - 14.08.2019

Стотици пожарникари се борат против шумските пожари кои избија во Грција, на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина. Најголемиот поар е на Евија, каде се евакуирани четири села и манастир.

Грција гори: стотици пожарникари гаснат три големи пожари (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 13.08.2019

Стотици пожарникари се борат со шумските пожари што избувнаа во Грција - на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина. На Евија, по манастирот Света Богородица Мавровска, од претпазливост се евакуирани и селата ...

Грција повторно гори, пожар избувна на Тасос

Сител - 13.08.2019

Пожар избувна и на грчкиот остров Тасос, една од најпосетуваните туристички дестинации, пишуваат грчките медиуми. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот.

Грција пак гори: Мицотакис го прекина одморот, пожари на Тасос и Евија (ВИДЕО)

PressingTV - 13.08.2019

Во Грција пак беснеат пожари. Огнената стихија зафати делови од Атина но и од островите Тасос и Евија. Во некои делови прогласена е вонредна состојба.Грција побара помош од Европската агенција за цивилна заштита а канадери за гаснење пожар испратија ...

Грција бара помош од ЕУ за гасење на пожарот на Евија

+инфо - 13.08.2019

Евакуирани се жителите на селата Кондодеспоти, Макримали, Ставрос и Платана, како и манастирот „Панагија Макрималис“. Грција упати барање до Европската служба за цивилна заштита за добивање помош во гасење на пожарот на островот Евбеја.

Горат Тасос и евиа, Грција ја пустошат пожари

24 Вести - 13.08.2019

Голем пожар избувна во шумскиот предел на грчкиот остров Евија. Евакуиран е еден манастир, а на жителите на три села кажано им е да бидат подготвени за евакуација. Пожарот избувнал утрово околу 3 часот во областа Агрилица, а густиот чад стигнал до ...

Стотици пожарникари гаснат три шумски пожари во Грција

А1 On - 13.08.2019

Стотици пожарникари се борат против шумските пожари во Грција, и тоа на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина. Голем пожар, зајакнат од силните ветрови, ја опустоши боровата шума на грчкиот остров Евија, каде ...

Евакуиран манастир поради пожар на Евија

А1 On - 13.08.2019

Манастирот Света Богородица Мавровска на грчкиот остров Евија утрово е евакуиран поради голем пожар, додека жителите од трите околни села исто така се предупредени да бидат подготвени да ги напуштат своите домови.

Пожар на островот Тасос

Локално - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Пожар на грчкиот остров Евија, чадот стигна до Атина

Макфакс - 13.08.2019

Голем пожар избувна во шумскиот предел на грчкиот остров Евија. Евакуиран е еден манастир, а на селаните од три села кажано им е да бидат подготвени за евакуација. Пожарникарите утрово околу 3 часот известија дека пожарот избил во областа Агрилица, ...

Нов пожар во Грција, на лице место 80 пожарникари, ангажирани и авиони

+инфо - 13.08.2019

Голем пожар избил во шумскиот дел на грчкиот остров Евија. Евакуиран бил манастир, а на мештаните од три села им било кажано да бидат спремни за евакуација. Пожарникарите утрово околу три часот биле известени за пламените јазици.

Грција повторно гори, пожар избувна на Тасос

4NEWS - 13.08.2019

Пожар избувна и на грчкиот остров Тасос, една од најпосетуваните туристички дестинации, пишуваат грчките медиуми. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот.

Грција побара помош од ЕУ за гасење на пожарот на островот Евбеја

Локално - 13.08.2019

Грција упати барање до Европската служба за цивилна заштита за добивање помош во гасење на пожарот на островот Евбеја. Оттаму реагираа веднаш и кон Грција од Хрватска и Италија полетаа авиони канадери, изјавија од Генералната дирекција за цивилна ...

Горат Тасос и Евија

Република - 13.08.2019

Голем пожар избувна во шумскиот предел на грчкиот остров Евија. Евакуиран е еден манастир, а на жителите на три села кажано им е да бидат подготвени за евакуација. Пожарот избувнал утрово околу 3 часот во областа Агрилица, а густиот чад стигнал до ...

Стотици пожарникари гаснат три шумски пожари во Грција

MTM - 13.08.2019

Стотици пожарникари се борат против шумските пожари во Грција, и тоа на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина. Голем пожар, зајакнат од силните ветрови, ја опустоши боровата шума на грчкиот остров Евија, каде ...

Евакуиран манастир поради пожар на Евија

Независен - 13.08.2019

Манастирот Света Богородица Мавровска на грчкиот остров Евија утрово е евакуиран поради голем пожар, додека жителите од трите околни села исто така се предупредени да бидат подготвени да ги напуштат своите домови.

Пожар на островот Тасос

Независен - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Пожар на грчкиот остров Евија, чадот стигна до Атина

Н.Македонија - 13.08.2019

Голем пожар избувна во шумскиот предел на грчкиот остров Евија. Евакуиран е еден манастир, а на селаните од три села кажано им е да бидат подготвени за евакуација. Пожарникарите утрово околу 3 часот по полноќ известија дека пожарот избил во областа ...

Грција побара помош од ЕУ за гасење на пожарот на островот Евбеја

Вечер - 13.08.2019

Грција упати барање до Европската служба за цивилна заштита за добивање помош во гасење на пожарот на островот Евбеја. Оттаму реагираа веднаш и кон Грција од Хрватска и Италија полетаа авиони канадери, изјавија од Генералната дирекција за цивилна ...

Стотици пожарникари гаснат три шумски пожари во Грција

Вечер - 13.08.2019

Стотици пожарникари се борат против шумските пожари во Грција, и тоа на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина. Голем пожар, зајакнат од силните ветрови, ја опустоши боровата шума на грчкиот остров Евија, каде ...

Евакуиран манастир поради пожар на Евија

Опсервер - 13.08.2019

Манастирот Света Богородица Мавровска на грчкиот остров Евија утрово е евакуиран поради голем пожар, додека жителите од трите околни села исто така се предупредени да бидат подготвени да ги напуштат своите домови.

Пожар на грчкиот остров Тасос

Курир - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Пожар на грчкиот остров Евија, димот стигна до Атина

24Инфо - 13.08.2019

Голем пожар избувна во шумскиот предел на грчкиот остров Евија. Евакуиран е еден манастир, а на селаните од три села кажано им е да бидат подготвени за евакуација. Пожарникарите утрово околу 3 часот известија дека пожарот избил во областа Агрилица, ...

(ВИДЕО) ГРЦИЈА ГОРИ: Грците бараат помош од ЕУ за гаснење на огнот

Фактор - 13.08.2019

Соседна Грција бара помош од ЕУ за гасење на пожарот на Евија. Пожарот на островот избувна ноќеска, а утринава цела Атина беше покриена со густ чад. Грција испрати барање до Европската служба за цивилна заштита за добивање помош во гасење на пожарот ...

Стотици пожарникари гаснат три шумски пожари во Грција

24Инфо - 13.08.2019

Стотици пожарникари се борат против шумските пожари во Грција, и тоа на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина. Голем пожар, зајакнат од силните ветрови, ја опустоши боровата шума на грчкиот остров Евија, каде ...

Евакуиран манастир поради пожар на Евија

Денешен - 13.08.2019

Манастирот Света Богородица Мавровска на грчкиот остров Евија утрово е евакуиран поради голем пожар, додека жителите од трите околни села исто така се предупредени да бидат подготвени да ги напуштат своите домови.

Пламени јазици и на Тасос, четири активни пожари во Грција

+инфо - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Пожар на грчкиот остров Евија, димот стигна до Атина

iPortal - 13.08.2019

Голем пожар избувна во шумскиот предел на грчкиот остров Евија. Евакуиран е еден манастир, а на селаните од три села кажано им е да бидат подготвени за евакуација. Пожарникарите утрово околу 3 часот известија дека пожарот избил во областа Агрилица, ...

Грција побара помош од ЕУ за гасење на пожарот на островот Евбеја

А1 On - 13.08.2019

Грција упати барање до Европската служба за цивилна заштита за добивање помош во гасење на пожарот на островот Евбеја. Оттаму реагираа веднаш и кон Грција од Хрватска и Италија полетаа авиони канадери, изјавија од Генералната дирекција за цивилна ...

Големи пожари во Евија, Тасос и кај Теба, стотици пожарникари се борат со стихијата

+инфо - 13.08.2019

Голем пожар, зајакнат од силните ветрови, ја опустоши боровата шума на грчкиот остров Евија, каде како мерка на претпазливост евакуирани се два манастири и две села. Густ чад ја прекри и Атина, која е оддалечена 110 километри.

Евакуиран манастир поради пожар на Евија

Сител - 13.08.2019

Манастирот Света Богородица Мавровска на грчкиот остров Евија утрово е евакуиран поради голем пожар, додека жителите од трите околни села исто така се предупредени да бидат подготвени да ги напуштат своите домови.

Пожар на островот Тасос

Опсервер - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Пожар на грчкиот остров Евија, чадот стигна до Атина

Centar - 13.08.2019

Голем пожар избувна во шумскиот предел на грчкиот остров Евија. Евакуиран е еден манастир, а на селаните од три села кажано им е да бидат подготвени за евакуација. Пожарникарите утрово околу 3 часот известија дека пожарот избил во областа Агрилица, ...

Грција побара помош од ЕУ за гасење на пожарот на островот Евбеја

24Инфо - 13.08.2019

Грција упати барање до Европската служба за цивилна заштита за добивање помош во гасење на пожарот на островот Евбеја. Оттаму реагираа веднаш и кон Грција од Хрватска и Италија полетаа авиони канадери, изјавија од Генералната дирекција за цивилна ...

Се уште беснеат пожарите во Грција

Макфакс - 13.08.2019

Повеќе од 227 пожарникари, пет хеликоптери и шест канадери се борат со огнената стихија на Евија. Се гаснат пожари и на Тасос, како и во близина на Теба. Силниот ветер и непристапниот терен ги отежнуваат напорите на пожарникарите да се изборат со ...

Евакуиран манастир поради пожар на Евија

MakPress - 13.08.2019

Манастирот Света Богородица Мавровска на грчкиот остров Евија утрово е евакуиран поради голем пожар, додека жителите од трите околни села исто така се предупредени да бидат подготвени да ги напуштат своите домови.

Грција повторно гори

Фокус - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Грција побара помош од ЕУ за гасење на пожарот на островот Евбеја

Опсервер - 13.08.2019

Грција упати барање до Европската служба за цивилна заштита за добивање помош во гасење на пожарот на островот Евбеја. Оттаму реагираа веднаш и кон Грција од Хрватска и Италија полетаа авиони канадери, изјавија од Генералната дирекција за цивилна ...

Големи шумски пожари во Грција

Р.С.Европа - 13.08.2019

Стотици пожарникари се борат против шумските пожари во Грција, на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина. Според медиумските извештаи, густ чад ја прекри и Атина, која е оддалечена 110 километри.

Пожар на островот Тасос

А1 On - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Грција бара помош од ЕУ за гасење на пожарот на островот Евбеја

Нетпрес - 13.08.2019

Грција упати барање до Европската служба за цивилна заштита за добивање помош во гасење на пожарот на островот Евбеја. Оттаму реагираа веднаш и кон Грција од Хрватска и Италија полетаа авиони канадери, изјавија од Генералната дирекција за цивилна ...

Големи пожари на три грчки острови, повеќе од 227 пожарникари на терен

Слободен Печат - 13.08.2019

Повеќе од 227 пожарникари, пет хеликоптери и шест канадери се борат со огнената стихија на Евија. Големи шумски пожари ја зафатија Грција, и тоа на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина.

Пожар на островот Тасос

24Инфо - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Грција побара помош од ЕУ за гасење на пожарот на островот Евбеја

MTM - 13.08.2019

Грција упати барање до Европската служба за цивилна заштита за добивање помош во гасење на пожарот на островот Евбеја. Оттаму реагираа веднаш и кон Грција од Хрватска и Италија полетаа авиони канадери, изјавија од Генералната дирекција за цивилна ...

Стотици пожарникари гаснат три шумски пожари во Грција

Фокус - 13.08.2019

Стотици пожарникари се борат против шумските пожари во Грција, и тоа на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина. Голем пожар, зајакнат од силните ветрови, ја опустоши боровата шума на грчкиот остров Евија, каде ...

Пожар на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летни одмори

Скопје1 - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Стотици пожарникари гаснат три шумски пожари во Грција

Либертас - 13.08.2019

Стотици пожарникари се борат против шумските пожари во Грција, и тоа на островите Евија и Тасос, како и во близина на Теба, северозападно од Атина. Голем пожар, зајакнат од силните ветрови, ја опустоши боровата шума на грчкиот остров Евија, каде ...

Пожар на островот Тасос

24 Вести - 13.08.2019

Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот. Испратени се 56 пожарникари со 25 противпожарни возила.

Се уште беснеат пожарите во Грција

Centar - 13.08.2019

Повеќе од 227 пожарникари, пет хеликоптери и шест канадери се борат со огнената стихија на Евија. Се гаснат пожари и на Тасос, како и во близина на Теба. Силниот ветер и непристапниот терен ги отежнуваат напорите на пожарникарите да се изборат со ...

Пожар на островот Тасос

ММС - 13.08.2019

Фото: NICK PALEOLOGOS/XINHUA/BARCROFT MEDIA Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори – објави Катимерини. Пожарот е регистриран во реонот на Парадисос во југозападниот дел од островот.