TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германскиот претседател ја критикуваше Америка на Трамп

МКД - 14.02.2020

Германскиот претседател Франк Валтер Штајнмаер ја критикуваше денес националната себичност на актуелната американска администрација, оценувајќи дека тоа придонело на повторниот натпревар меѓу големите сили, со што светот е помалку безбеден.

Штајнмајер ги обвини САД, Кина и Русија за небезбедноста во светот

Макфакс - 14.02.2020

Германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер порача дека меѓународната политика влегува во „мрачна доба“, за што се одговорни светските сили САД, Русија и Кина. „Денеска сведочиме на се поголемата деструктивна динамика во светската политика.

Штајнмаер: „Од година во година сме подалеку од создавање на помирен свет“

Слободен Печат - 14.02.2020

Од година во година сме се подалеку од целта на меѓународната соработка во создавање на помирен свет – рече Штајнмаер. Претседателот на Германија, Франк-Волтер Штајнмаер ја критикуваше американската администрација затоа што, изледа, ја отфрла и ...

Штајнмаер: САД, Кина и Русија го прават светот поопасен

Локално - 14.02.2020

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска индиректно го нападна својот американски колега Доналд Трамп обвинувајќи ги САД, Кина и Русија дека разгоруваат глобална недоверба и несигурност со „своите натпревари како големи сили“, со ...

Германскиот претседател ги обвини САД , Кина и Русија за нестабилноста во светот

Канал5 - 14.02.2020

Претседателот на Германија, Франк-Валтер Штајнмаер изјави денеска дека меѓународната политика влегува во „темна ера“, за што се одговорни САД, Русија и Кина. „Денес сме сведоци на сè погубната динамика во светската политика.

Германскиот претседател ги обвини САД, Кина и Русија за „мрачните времиња“

Нетпрес - 14.02.2020

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер порача во петокот дека меѓународната политика влегува во „мрачен период“, за што според негова оцена одговорни се светските сили САД, Русија и Кина.

Германскиот претседател ги обвинува овие држави за "мрачните времиња"

Точка - 14.02.2020

Сведоци сме на деструктивна динамика во светската политика, порачал германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер. Германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер порачал дека меѓународната политика влегува во мрачно време, за што се одговорни ...

Штајнмајер ги обвини САД, Кина и Русија за небезбедноста во светот

24Инфо - 14.02.2020

Германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер порача дека меѓународната политика влегува во „мрачна доба“, за што се одговорни светските сили САД, Русија и Кина. „Денеска сведочиме на се поголемата деструктивна динамика во светската политика.

Штајнмаер: САД, Кина и Русија го прават светот поопасен

Либертас - 14.02.2020

– Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска индиректно го нападна својот американски колега Доналд Трамп обвинувајќи ги САД, Кина и Русија дека разгоруваат глобална недоверба и несигурност со „своите натпревари како големи сили“, со ...

Штајнмаер: САД, Кина и Русија го прават светот поопасен

А1 On - 14.02.2020

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска индиректно го нападна својот американски колега Доналд Трамп обвинувајќи ги САД, Кина и Русија дека разгоруваат глобална недоверба и несигурност со „своите натпревари како големи сили“, со ...

Штајнмаер: САД, Кина и Русија го прават светот поопасен

Опсервер - 14.02.2020

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска индиректно го нападна својот американски колега Доналд Трамп обвинувајќи ги САД, Кина и Русија дека разгоруваат глобална недоверба и несигурност со „своите натпревари како големи сили“, со ...

Штајнмајер ги обвини САД, Кина и Русија за небезбедноста во светот

Н.Македонија - 14.02.2020

Германскиот претседател Франк Валтер Штајнмајер порача дека меѓународната политика влегува во „мрачна доба“, за што се одговорни светските сили САД, Русија и Кина. – Денеска сведочиме на се поголемата деструктивна динамика во светската политика.

Штајнмаер: САД, Кина и Русија го прават светот поопасен

Вечер - 14.02.2020

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска индиректно го нападна својот американски колега Доналд Трамп обвинувајќи ги САД, Кина и Русија дека разгоруваат глобална недоверба и несигурност со „своите натпревари како големи сили”, со ...

Штајнмаер: САД, Кина и Русија го прават светот поопасен

MakPress - 15.02.2020

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска индиректно го нападна својот американски колега Доналд Трамп обвинувајќи ги САД, Кина и Русија дека разгоруваат глобална недоверба и несигурност со „своите натпревари како големи сили“, со ...