TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Демир Хисар

Курир - 14.03.2019

Вечерва тим предводен од ВМРО-ДПМНЕ беше во посета на Демир Хисар. Најпрво го посетија населеното место Жван. Граѓаните од ова населено место се изјаснија дека се целосно се разочарани од власта.

Директор на училиште заработи кривична пријава

Centar - 14.03.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против Ќ.Р.(51) од село Слепче, демирхисарско, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „злоупотреба на службената положба и овластување“.

Товарно возило удри пешак на улица „Маршал Тито“ во Демир Хисар

Опсервер - 13.03.2019

На 11.03.2019 во 12 часот на улица „Маршал Тито“ во Демир Хисар, товарно возило со битолски регистарски ознаки, управувано од З.С.(50) од село Кутретино, демирхисарско, удрило во пешакот Ѓ.Д.(65) од село Зашле, демирхисарско. Ѓ.Д.

Ексдиректор на основно училиште во Демир Хисар незаконски склучил договор со агенција за обезбедување

Макфакс - 14.03.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против 51-годишниот Ќ.Р. од село Слепче, демирхисарско, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „злоупотреба на службената положба и ...

Ексдиректор на основно училиште во Демир Хисар незаконски склучил договор со агенција за обезбедување

24Инфо - 14.03.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против 51-годишниот Ќ.Р. од село Слепче, Демирхисарско, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела злоупотреба на службената положба и ...

Директорот на средното општинско училиште „Крсте Петков Мисирков“ во Демир Хисар доби кривична пријава

Опсервер - 15.03.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против Ќ.Р.(51) од село Слепче, демирхисарско, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „злоупотреба на службената положба и овластување“.