TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fendi – колекција пролет/лето 2018!

Divian Arts - 06.10.2017

Дизајнерското дуо Карл Лагерфелд и Силвија Вентурини Фенди ни ја претставија новата колекција на брендот Фенди за пролет/лето 2018 година, Враќање кон иднината. Колекцијата е инспирирана од работата на италијанскиот сликар, претставник на футуризмот ...

Природа и водопади на ревијата на Chanel за колекцијата пролет/лето 2018

Среќа.mk - 05.10.2017

Chanel и Карл Лагерфилд со своите незаменливи модни сетови досега не одведоа во античка Грција, во Париз и Ајфеловата кула, во сајбер свемирот па дури и надвор од планетата Земја. За пролетната сезона 2018, Карл одлучи да се фокусира на природата а ...