TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ливерпул извлече „реми“ на гостувањето кај Фулам

Сител - 06.08.2022

Aнглискиот вице-првак Ливерпул одигра нерешено на гостувањето кај Фулам 2-2 во вториот натпревар од новата сезона во Премиер лигата. Иако домаќините имаа повеќе од играта, а со головите на Србинот, Митрвовиќ во 32-та и 72-та минута на два пати имаа ...

Видео: Ливерпул се спаси од пораз против Фулам

Канал5

Ливерпул се спаси од пораз против Фулам на стартот од Премиер лигата

Слободен Печат

ВИДЕО: Два гола на Митровиќ, Фулам му „откина“ бодови на Ливерпул!

Gol.mk

Нуњез изведе мајсторија на својот прв меч во Премиер лигата, Митровиќ му го загорчи денот на Клоп (Видео)

Дерби

Тандемот Салах - Нуњез го спаси Ливерпул од Митровиќ, реми на Кревин Котиџ (ВИДЕО)

24Фудбал

Фудбалско лудило во Лондон: Митровиќ и Фулам го запреа Ливерпул

Sport M

Екипа Sport 1 Спортманија SportMedia МакФудбал Gol.mk МКД

(ВИДЕО) Рио Фердинанд повторно покажа колку не може да го поднесе Ливерпул

Спортклуб - 06.08.2022

Како една од легендите на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд нема почит кон Ливерпул, или така изгледа. Ливерпул ја отвори новата сезона во Премиер лигата со гостувањето кај Крејвен Котиџ каде одигра 2:2 со новиот премиерлигаш Фулам.

Фердинанд одби да потпише дрес на Ливерпул: Дали си ти луд?

TopSport

Клоп и Тухел удрија по мундијалот во Катар

Макфакс - 05.08.2022

Менаџерите на Челси, Томас Тухел и на Ливерпул, Јирген Клоп го изразија своето незадоволство од Светското првенство во Катар, кое ќе се оддржува во ноември и декември, сметајќи дека така се поставуваат нереални очекувања од нивните фудбалери.

Клоп и Тухел удрија по мундијалот во Катар

Точка