TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсење во Скопје- приведено едно лице

Press24 - 26.03.2020

По извршен претрес од страна на полицијатам скопјанец бил уапсен. „Вчера вечер во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје над клучка „Стопански двор“ го лишиле од слобода Г.Ц.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била ...

Апсење во Скопје - приведено едно лице

Скопје инфо - 26.03.2020

По извршен претрес од страна на полицијатам скопјанец бил уапсен. „Вчера вечер во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје над клучка „Стопански двор“ го лишиле од слобода Г.Ц.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била ...

Лишен од слобода Г.Ц.(28) од Скопје

Опсервер - 27.03.2020

На 25.03.2020 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје над клучка „Стопански двор“ го лишиле од слобода Г.Ц.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

Лишен од слобода Г.Ц.(28) од Скопје

Скопје инфо - 27.03.2020

На 25.03.2020 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје над клучка „Стопански двор“ го лишиле од слобода Г.Ц.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.