TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вашата земја заслужува да ги почне преговорите со ЕУ без одлагање, му кажа Макрон на Заев

Сакам да кажам - 11.06.2021

Францускиот претседател Емануел Макрон кажа дека Македонија заслужува да ги започне преговорите со ЕУ без одлагање, откако направи важни реформи во последните четири години, на заедничката прес-конференција со македонскиот премиер Зоран Заев во ...

Макрон кон Заев: Заслужувате да ги почнете преговорите со ЕУ

ТВ21

Макрон порача дека Македонија заслужува да ги почне преговорите

Фактор

(Видео) Макрон порача дека Македонија заслужува да ги почне преговорите

Либертас

Макрон кон Заев: Заслужувате да ги почнете преговорите со ЕУ

24Инфо

Макрон: Заслужувате да ги почнете преговорите со ЕУ

Н.Македонија

Макрон: Заслужувате да ги почнете преговорите со ЕУ

Денар

Centar Курир Нетпрес Нова ТВ Фокус Вечер Прес еМагазин

(ВИДЕО) Макрон до Заев: Треба да ги почнете преговорите без одложување, ќе работиме да се најде решение

360 степени - 10.06.2021

Премиерот Заев, вицепремиерот Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва се на работна вечерва со францускиот претседател Макрон по повод 28 години од дипломатските односи Вашата земја заслужува да ги почне преговорите ...

Заев и Макрон: Франција го поддржува процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ, време е да се конкретизира без да се губи време

4NEWS

Заев и Макрон: Франција го поддржува процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ, време е да се конкретизира без да се губи време

Centar

Макрон до Заев: С. Македонија заслужува да ги почне преговорите со ЕУ

Локално

Заев: Макрон има посебно место во развојот на македонско-француското пријателство

Локално

Заев на средба со Макрон во Париз

Тера

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување (ВИДЕО/ФОТО)

365

Слободен Печат Телма +инфо Бриф Lider iPortal Press24 Локално

Заев на работна вечера со Макрон

360 степени - 10.06.2021

Владината прес- служба соопшти дека Заев, Димитров и Османи вечерва се во работна посета на Париз со која се одбележуваат 28 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот за европски ...

(ВИДЕО) Заев и Макрон на прес конференцијата пред работната вечера

Lider

По Турција Заев ненадејно во Франција – ќе вечера со Макрон

Република

Зоран Заев вечерва на средба со Емануел Макрон

Курир

Заев на работна вечера со Макрон

Либертас

Заев на работна средба со Макрон во Париз

Нова ТВ

Заев на работна средба со Макрон во Париз

Нетпрес

Centar 365 еМагазин