TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички доведе тројца нови играчи (ВИДЕО)

Дерби - 23.02.2021

Најтрофејниот македонски кошаркарски тим Работнички ги засили своите редови со тројца странски кошаркари. Клубот од „Градски Парк“ успеа да ги добие потписите на Рајнер Торнтон, Мирко Мулалиќ и Филип Бундовиќ.

Работнички се засили со тројца странци

Дриблинг - 23.02.2021

Раководството на кошаркарскиот клуб Работнички го потврди ангажманот на нови тројца странци, со нив ќе оди на резултат во АБА2 и домашното првенството и Купот. Работнички го потврди бекот Мирко Мулалиќ, Словенецот има 32 год.

Работнички се засили од САД и Цибона, три нови имиња во ростерот на Мираковски

Gol.mk - 23.02.2021

Во пресрет на продолжението на Првата лига, екипата на Работнички доведе три нови имиња и значително го засили својот ростер. Откако беше јасно дека нов член на Работнички ќе биде Мирко Мулалиќ, најтрофејниот кошаркарски колектив во нашата земја ...

Тројца кошаркари потпишаа за Работнички

Вечер Прес - 23.02.2021

Екипата на Работнички се засили со тројца кошаркари за преостанатиот дел од сезоната во Првата македонска лига. Тимот од Градски парк ги регистрираше Американецот Рајнер Торнтон, Словенецот Мирко Мулалиќ и Хрватот Филип Бундовиќ.

Работнички со тројца нови странци ќе напаѓа плејоф во АБА2 и – двојна круна!

Sport 1 - 23.02.2021

Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив, екипата на Работнички, ангажира нови тројца странци, кои ќе треба да го засилат тимот во пресрет на завршницата од АБА2-лигата и двете домашни натпреварувања – првенството и Купот на Македонија.

Работнички се засили со Американец, Хрват и Словенец

Екипа - 23.02.2021

За продолжението од шампионатот КК Работнички се засили со три нови имиња кои треба да го поведат клубот во битката за шампионската титула сезонава. Тимот од Градски парк ги регистрираше Американецот Рајнер Торнтон, Словенецот Мирко Мулалиќ и ...

Покрај Мулалиќ, Работнички донесе уште двајца странци!

Спортклуб - 23.02.2021

Најтрофејниот македонски клуб го потврди Мирко Мулалиќ, но пред крајот на преодниот рок во АБА 2 лигата се засили со уште двајца странски кошаркари. Нивниот ангажман потврдува дека Работнички не се откажал од пласманот во плеј-офот во АБА 2 лигата, ...

Тројца нови играчи во КК Работнички

SportMedia - 23.02.2021

Кошаркарскиот клуб Работнички регистрираше уште тројца нови играчи за продолжението на сезонава, а новаци во екипата од Градски парк се Рајнер Торнтон, Мирко Мулалиќ и Филип Бундовиќ. Торнтон е Американец и поранешен играч на Мемфис Хасл.

Засилување на бековската позиција во КК Работнички

Курир - 22.02.2021

Кошаркарскиот тим на скопски Работнички, се засилува пред продолжение од сезоната. Нов кошаркар е 32-годишниот Мирко Мулалиќ од Словенија кој настапува на бековската позиција. Работнички остана без Вашингтон, па мораше да најде замена.

Работнички добива нов словенечки шутер од Цедевита Олимпија

Gol.mk - 22.02.2021

Најтрофејниот кошаркарски колектив, екипата на Работнички, добива големо засилување за продолжението од сезоната. Нов играч на центарци е 32-годишниот Мирко Мулалиќ од Словенија, кој треба да донесе голем квалитет во шутерската линија.