TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен штипјанец поради сомнение за кражба

Опсервер - 23.06.2022

Полициски службеници од Полициската станица Штип , вчера во 10:15 часот во Штип, го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело кражба. Како што информираат од МВР по целосно документирање на ...

Приведен крадец од Штип

Centar - 23.06.2022

На 22.06.2022 во 10.15 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело по член 235 и член 236 од Кривичниот законик.

Приведен крадец од Штип

Курир - 23.06.2022

На 22.06.2022 во 10.15 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело по член 235 и член 236 од Кривичниот законик.

Приведен крадец од Штип

24Инфо - 23.06.2022

На 22.06.2022 во 10.15 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело по член 235 и член 236 од Кривичниот законик.

Приведен крадец од Штип

MakPress - 23.06.2022

На 22.06.2022 во 10.15 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело по член 235 и член 236 од Кривичниот законик.

Полицијата уашси штипјанец осомничен кражба

Слободен Печат - 23.06.2022

Полициски службеници од Штип , вчера во 10.15 часот го уапсиле Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело кражба . Како што информираат од МВР по целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесен ...

Приведен штипјанец поради сомнение за кражба

Press24 - 23.06.2022

Полициски службеници од Полициската станица Штип , вчера во 10:15 часот во Штип, го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело кражба. Како што информираат од МВР по целосно документирање на ...

Фатен штипјанец осомничен за извршена кражба

МКД - 23.06.2022

Полициски службеници од Полициската станица Штип , вчера во 10:15 часот во Штип, го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело кражба. Како што информираат од МВР по целосно документирање на ...

Приведен штипјанец поради сомнение за кражба

Канал5 - 23.06.2022

Полициски службеници од Полициската станица Штип , вчера во 10:15 часот во Штип, го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело кражба. Како што информираат од МВР по целосно документирање на ...

Приведен штипјанец поради сомнение за кражба

Вечер Прес - 23.06.2022

Полициски службеници од Полициската станица Штип , вчера во 10:15 часот во Штип, го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело кражба. Како што информираат од МВР по целосно документирање на ...