TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Проблем до проблем во НБА: Денвер ја заклучи Арената, нема тренинзи до….!

SportMedia - 30.06.2020

Како што се наближува стартот на доигрувањето во НБА во Орландо, се чини дека проблемите се зголемуваат. Информацијата која вели дека најмалку 20 кошаркари се заразени од коронавирусот, а кои треба да патуваат на Флорида, се разбира дека е голем ...

Коронавирусот го затвори тренинг центарот на Денвер

Слободен Печат - 30.06.2020

Челниците на Денвер нагетс одлучија да го затворат тренинг центарот откако зачестија позитивните случаи на корона меѓу НБА екипите. НБА екипите започнаа со тестирање на коронавирус на сите кошаркари, тренери како и останати лица од администрацијата ...

НБА: Уште двајца позитивни на Ковид-19, нема да играат во Орландо

Екипа - 30.06.2020

Кошаркарите на Бруклин Нетс, Деандре Џордан и Спенсер Динвиди потврдија дека се позитивни на коронавирус, месец дена пред продолжувањето на сезоната во НБА лигата. Џордан потврди дека поради целата ситуација со пандемијата тој нема да биде дел од ...

Уште двајца НБА-играчи имаат коронавирус – едниот чувствува „разни симптоми“

Sport 1 - 30.06.2020

Двајца кошаркари на Бруклин дознаа дека се позитивина на коронавирус на еден месец пред продолжувањето на сезоната во НБА лигата. Станува збор за центарот Деандре Џордан и бекот Спенсер Динвиди.

Деандре Џордан има коронавирус, нема да игра до крајот на сезонава

Спортманија - 30.06.2020

Ѕвездата на Бруклин нетс ќе го пропушти рестартот на сезоната, веројатно нема воопшто да игра. Голем проблем за НБА-тимот Бруклин нетс. Центарот Деандре Џордан е позитивен на корона-вирусот и како што напиша самиот на социјалните мрежи, нема да му ...

Нов бран заразени во НБА лигата: ДеАндре Џордан нема да игра во Орландо

Gol.mk - 30.06.2020

Екипата на Бруклин Нетс нема да може да смета на својот најдобар центар ДеАндре Џордан за продолжението од сезоната во Орландо. 31-годишникот вчера соопшти дека добил позитивни резултати на коронавирусот.

НБА никако да се излечи од Ковид-19, нови заразени играчи

Дриблинг - 30.06.2020

Двајца играчи на Бруклин се позитивни на Ковид-19, објави клубот во пресрет на рестартот на сезоната. ДеАндре Џордан и Спенсер Динвиди се играчите кои се заразени со коронавирусот. Двајцата одат во самоизолација во следните две недели, Бруклин нема ...

Вирусот се шири во НБА: ДеАндре Џордан позитивен на Ковид-19!

Слободен Печат - 30.06.2020

Претходно првите луѓе на најсилната кошаркарска лига на светот објавија дека 16 играчи се позитивни на коронавирус. Веќе се најавува рестартирањето на НБА лигата, а нејзиниот комесар Адам Силвер предупреди дека доколку на завршницата во Орландо се ...

Двајца кошаркари на Бруклин Нетс заразени со коронавирус

СуперСпорт - 30.06.2020

Сезоната во НБА лигата треба да продолжи на почетокот на јули во Орландо, но американските медиуми пишуваат дека сè е неизвесно. Американските медиуми синоќа објавија дека Бруклин Нетс потврдиле дека двајца кошаркари на овој тим се заразени со ...