TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повредата е сериозна, Салах го пропушта Мундијалот?

Gol.mk - 27.05.2018

Египетскиот репрезентативец Мохамед Салах плати преголема цена по финалето на Лигата на шампионите. Неговиот настап траеше неполно едно полувреме, го повреди рамото, неговиот тим го загуби трофејот, а тој можеби и Мундијалот.

Три меча без гол и пак на врвот: Роналдо е најдобар стрелец во сезоната на ЛШ

Gol.mk - 27.05.2018

И покрај тоа што не постигна гол во двата полуфинални натпревари и во финалето, Кристијано Роналдо е најдобар стрелец на штотуку завршената сезона на Лигата на шампионите. Португалецот сезоната на европски натпревари ја заврши со 15 гола 13 ...

За разочарувањето да биде поголемо, Салах би можел да остане и без настап на Светското првенство!

24Фудбал - 26.05.2018

Мохамед Салах не само што не можеше да му помогне на Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите, Египјанецот би можел да го пропушти и мундијалот во Русија Ливерпул нема по убаво да го памети Киев, „Црвените“ вечерва загубија во финалето од Лигата ...

Срамен потег на Рамос: Со лакт го удрил голманот на Ливерпул!? (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.05.2018

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, е мета на голем број критики по вечерашното финале во Лигата на шампиони во кое „кралевите“ победија со 3-1 против Ливерпул. Иако по завршувањето на средбата го крена шампионскиот трофеј, Рамос ќе остане ...

Кошмарна ноќ за Салах: Египќанецот го пропушта Мундијалот

Sport 1 - 26.05.2018

Вечерашното финале во Лигата на шампиони за Мохамед Салах се претвори во вистински кошмар, откако мораше предвреме да го заврши натпреварот поради повреда. Египќанецот со нетрпение го очекуваше финалето во елитното европско натпреварување, а токму ...

Салах го пропушта и мундијалот во Русија?!

Екипа - 26.05.2018

Повредата на Мохамед Салах не е нималку наивна и голема е веројатноста дека поради неа најдобриот фудбалер на Ливерпул нема да може да настапи ниту во големото финале од Лигата на шампионите.

Лампард и Фердинанд во одбрана на Рамос: Повредата на Салах беше случајна!

Sport 1 - 26.05.2018

Додека многумина го критикуваат Серхио Рамос поради неговиот старт против Мохамд Салах, поранешните англиски легенди имаат поинакво мислење. Поради тоа што Рамос го повреди десното рамо на Салах, многумина го нападнаа Шпанеот дека намерно го ...

Салах може Да го пропушти Светското првенство по повредата во финалето во киев

Сакам да кажам - 27.05.2018

Еден од најдобрите светски фудбалери Мохамед Салах можеби ќе го пропушти Светското првенство во Русија, откако тешко го повреди рамото во финалето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид. Египќанецот во солзи го напушти теренот во 31.

„Рамос намерно го повреди Салах“

Sport 1 - 26.05.2018

Потегот на Серхио Рамос на полувремето на натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул го реши натпреварот во корист на „кралевите“. Рамос во 26. Минута го повреди Салах, по што Египќанецот мораше предвреме да го напушти теренот и да го остави својот ...

Каква трагедија: Салах не игра на Мундијалот!?

Спортклуб - 26.05.2018

Она што до вечерва изгледаше како бајка, сега се претвори во најголема спортска трагедија во историјата. Херојот на Ливерпул и еден од кандидатите за Златната топка не го доигра финалето од Лигата на шампионите поради безобразниот старт на Серхио ...

Египетска легенда убедена: Рамос намерно го повреди Салах

Дерби - 26.05.2018

Мохамед Салах го повреди рамото уште во првото полувреме на финалето на ЛШ меѓу Ливерпул и Реал Мадрид, а египетскиот репрезентативец настрада по еден дуел со Серхио Рамос, во кој неговата рака остана под телото на дефанзивецот на Реал.

Клоп потврди: Салах е неизвесен за Мундијалот!

TopSport - 27.05.2018

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп потврди дека Мохамед Салах е неизвесен за настап на Мундијалот во Русија откако доби повреда на рамото при дуелот со Серхио Рамос при поразот од 3:1 од Реал Мадрид.

Салах со солзи го заврши финалето, фановите на Ливерпул бесни на Рамос (Видео)

Дерби - 26.05.2018

Вистински пех за тимот на Ливерпул се случи во 30. минута од натпреварот во Киев затоа што нивниот најдобар играч, Мохамед Салах мораше да го напушти теренот поради повреда. Имено, Салах го повреди рамото во еден дуел со Серхио Рамос и со солзи во ...

(ВИДЕО) Случајно или намерно: Рамос со боречки зафат го повреди Салах, Египќанецот предвреме го заврши мечот!

Спортклуб - 26.05.2018

Мохамед Салах предвреме го напушти финалниот меч од Лигата на шампионите поради повреда на рамото. Египетската ѕвезда се здоби со тешка повреда на рамото по еден жесток дуел со Серхио Рамос.

Салах со солзи во очите предвреме го напушти финалето, имаше ли намера во стартот на Рамос? (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.05.2018

Финалето од Лигата на шампионите за Мо Салах заврши по половина час игра, Египјанецот со солзи во очите го напушти теренот откако лошо падна по еден дуел со Серхио Рамос Ливерпул остана без првиот играч во пресметката со Реал Мадрид за трофејот од ...

Голем удар за Ливерпул: Салах го повреди рамото, Клоп остана без главниот адут

Екипа - 26.05.2018

Ливерпул ќе биде значително ослабен до крајот на ова финале откако Мохамед Салах заработи повреда и мораше да биде заменет уште во првото полувреме од дуелот во Киев. Најдобриот фудбалер на Ливерпул настрад при еден дуел со Серхио Рамос, откако ...

Интересна реакција на Рамос: Дали Салах случајно се повреди?! (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.05.2018

Се „запалија“ социјалните мрежи, откако се појави интересно видео на кое може да се забележи како Серхио Рамос потврдува нешто со глава, па многумина го обвинуваат дека тоа било реакција со која потврдува дека успешно си ја „завршил работата“ со ...

Видео: Дали Рамос намерно го повреди Салах?

Спортски - 26.05.2018

Moхамед Салах се повреди во финалето од Лигата на шампионите и мораше да биде заменет уште во 30 минута. Салах се повреди после дуелот со капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос и ако на почетокот се сомневавме дека Рамос ова го направи намерно, сега ...

Хендикеп за Ливерпул - повредениот Салах во солзи прерано го заврши финалето

Gol.mk - 26.05.2018

Фудбалерите на Ливерпул се соочуваат со првите проблеми на финалето на Лигата на шампионите, откако Клоп во 30. минута мораше предвреме да го замени Мохамед Салах поради повреда. Египќанецот мускулната повреда ја заработи по еден дуел со Серхио ...

Опасен поглед на Роналдо кон Салах (ФОТО)

Sport 1 - 26.05.2018

Во овие моменти се игра финалето во Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул, а на социјалните мрежи се појави интересна фотографија од Кристијано Роналдо и Мохамед Салах. Тие двајца се главните ѕвезди на денешниот натпревар, а фотографијата ...

Солзите на Салах и Карвахал, поништен гол на Реал (0:0)

SportMedia - 26.05.2018

Ливерпул како фурија, а Реал принуден да се брани по првите 45 минути од големото финале на Лигата на шампионите. „Црвените" го надиграа бранителот на европската титула, имаа многу шутеви кон голот на противникот меѓутоа по првиот дел е 0:0.

Солзи кај ѕвездата на Ливерпул: Салах предвреме го заврши финалето! (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.05.2018

Ѕвездата на Ливерпул мораше да го напушти натпреварот во 30. минута поради повреда по дуелот со дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос. Египќанецот мораше да го заврши натпреварот предвреме, откако почуствува големи болки во рамото, па наскоро се ...

Фотографија од тунелот: Роналдо со поглед ќе го „изеде“ Салах

Спортски - 26.05.2018

Во овие моменти се игра финалето во Лигата на шампионите во Киев, а сите очи се вперени кон Мохамед Салах и Кристиано Роналдо. Овие двајца се предводници на своите клубови, а фотографијата направена пред почетокот на натпревар се шири со огромна ...

ШОК ЗА ЛИВЕРПУЛ: Салах во солзи го напушти финалето…(Видео)

Спортски - 26.05.2018

Вистински шок за Ливерпул во 30 минута! По дуелот со Серхио Рамос се повреди Мо ...

ФОТО: Салах го напушти финалето од Лигата на шампионите

Курир - 26.05.2018

Мохамед Салах го напушти финалето од Лигата на шампионите во 31 минута. Најдобриот играч на Ливерпул со солзи во очите го напушти стадионот во Киев и не е сигурно дали тој ќе настапи на Мундијалот во Русија кој ќе се одржи за нешто повеќе од две ...

ВИДЕО: Покрај Салах и Карвахал го напушти теренот

Sport M - 26.05.2018

Искусниот дефанзивец од редовите на Реал Мадрид, Карвахал во дуелот против Робертсон се повреди па мораше да ја напушти ...

ВИДЕО: Салах го заврши натпреварот

Sport M - 26.05.2018

Во 26. минута од натпреварот Мохамед Салах, во дуелот со Рамос се здоби со повреда и лекарите требаше да интервенираат. Иако навидум ова не беше некоја тешка повреда Салах мораше да ја заврши ...

Психилошка игра пред финалето во ЛШ: Рамос го провоцира Салах!

СуперСпорт - 26.05.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид и Ливерпул вечерва во Киев го играат големото финале во Лигата на шампиони. Навивачите едвај чекаат да почне натпреварот, а психолошки дуел водат капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос и ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах.

Марсело: Знаеме како да го спречиме Салах

А1 On - 26.05.2018

Бекот на Реал Мадрид, Марсело пред вечерашното финале на фудбалската Лига на шампионите против Ливерпул, изјави дека „белите“ се гладни за нови успеси и дека сакаат да го освојат трофејот по третпат. – Ние сме гладни за нови успеси.

ПОГЛЕД.МК Вечерва одлучувачки двобој за „Златната топка“? По овие бројки, би рекле ДА!

Поглед - 26.05.2018

Во финалето во Лига на шампиони, на спротивни страни се фудбалерите, кои важат за фаворити за престижната награда Златна топка. Победникот на Лига на шампиони би бил голем фаворит за ова големо признание. Покрај Лео Меси, нормално..

Рамос е искусен во ова – со „пријателска провокација“ сака да го размрда Салах

Спортклуб - 26.05.2018

Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос, истакна дека напачот на Ливерпул, Мохамед Салах, сезонава е одличен, но дека ни одблиску не треба да го споредуваат со Кристијано Роналдо или Меси. Рамос смета дека таквите компарации помеѓу двајцата играчи и ...

Рамос со провокација до Салах пред вечерашното финале

Спортски - 26.05.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид и Ливерпул вечерва во Киев ќе го одиграат големото финале во Лигата на Шампионите. Фановите на најважната споредна работа во светот со нетрпение го очекуваат почетокот на вечерашното финале во кое ќе се сретнат Реал и ...

Три телиња курбан – за Салах да стане шампион!

Екипа - 26.05.2018

Египетскиот интернационалец Мохамед Салах е можеби најголемиот адут на Ливерпул во вечерашното финале на Лигата на шампионите во Киев, во дуелот со актуелниот европски првак Реал Мадрид. Тој има фантастична сезона во дресот на „црвените“, веќе ...

Не се бираат средства: Серхио Рамос го провоцира  Мохамед Салах

Sport M - 26.05.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид и Ливерпул вечерва во Киев го играат големото финале на Лигата на шампионите Љубовниците на најважната споредна работа во светот со нетрпение го чекаат почеток на финалето во кое Реал и Ливерпул ќе ги одмерат своите сили.

Салах го прекина рамазанскиот пост поради финалето со Реал

Независен - 25.05.2018

Иако беше најавено дека Мохамед Салах ќе се придржува кон рамазанскиот пост и на денот од финалето на Лигата на шампионите, сепак од Ливерпул соопштија дека египетскиот фудбалер го прекинува постот со цел да биде подготвен за натпреварот.

Шпанците провоцираат: Вака Рамос го „стави во џеб“ Мохамед Салах (видео)

Таратур - 25.05.2018

Останаа уште 24 часа од најпрестижниот клупски натпревар на светот. Утре во финалето од ЛШ силите ќе ги одмерат Реал Мадрид и Мохамед Салах. Најголема надеж и најголем адут на Ливерпул секако е Мохамед Салах , кој заедно со остатокот од тимот ќе ...

Роналдо: Салах е поинаков, не правете споредби меѓу нас

Слободен Печат - 25.05.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, пред финалето на Лигата на шампионите истакна дека не гледа потреба од споредбите со најдобриот играч на Ливерпул, Мохамед Салах, бидејќи и двајцата се посебни на свој начин.

Виси настапот на Салах во Русија, Клоп порача: Повредата е многу лоша за сите, особено за Египет!

МКД - 27.05.2018

Египет нервозно ќе ги чека резултатите од рендген снимката на Мохамед Салах по која ќе се знае точниот тип на повредата и дали играчот ќе може да настапи на Светското првенство Ливерпул нема по убаво да го памети Киев, „Црвените“ вечерва загубија во ...

Салах го прекинува постот пред финалето со Реал Мадрид во Киев

24 Вести - 25.05.2018

Мохамед Салах, најдобриот фудбалер на Ливерпул го прекинува Рамазанскиот пост поради натпреварот на кариерата, утрешното фудбалско финале во Лигата на шампиони, меѓу Ливерпул и Реал Мадрид во Киев. Ова го потврди неговиот физиотерапевт, Рубенс Понс.

ЕГИПЕТ ВО СОЛЗИ: Шокантна вест за Салах по повредата во финалето

Курир - 26.05.2018

Она што до вечерва изгледаше како бајка, сега се претвори во најголема спортска трагедија во историјата. Херојот на Ливерпул и еден од кандидатите за Златната топка не го доигра финалето од Лигата на шампионите поради безобразниот старт на Серхио ...

Рамос намерно го повреди Салах

Курир - 26.05.2018

Мохамед Салах го повреди рамото уште во првото полувреме на финалето на ЛШ меѓу Ливерпул и Реал Мадрид, а египетскиот репрезентативец настрада по еден дуел со Серхио Рамос, во кој неговата рака остана под телото на дефанзивецот на Реал.

Салах сепак го нарушува постот поради финалето!

Таратур - 25.05.2018

Едно од најголемите прашање пред утрешното финале во Лигата на шампиони е дали ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах ќе биде во посакуваната форма, поради Рамазанскиот пост. Шпанскиот физиотерапевт на Ливерпул, Рубен Понс откри пред медиумите дека ...

Никој како Салах: Видете колкава брзина развил „Фараонот“ во ЛШ

Таратур - 25.05.2018

Оваа сезона Мохамед Салах ги „кине“ противничките мрежи не само поради техниката, туку и поради својата брзина. Статистиката во Лигата на шампиони оваа сезона покажа дека ѕвездата на Ливерпул е фудбалер кој развил најголема брзина од сите други ...

Салах одлучи да го прекине постот поради големото финале

Sport M - 25.05.2018

Првата ѕвезда на Ливерпул, Мохамед Салах, го прекина својот пост за да биде подготвен за финалето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид. Иако беше најавено дека Египќанецот ќе на теренот ќе излези по целодневниот пост, ова нема да се случи, а ...

Марсело: Знаеме како да го спречиме Салах

Локално - 26.05.2018

Бекот на Реал Мадрид, Марсело пред вечерашното финале на фудбалската Лига на шампионите против Ливерпул, изјави дека „белите“ се гладни за нови успеси и дека сакаат да го освојат трофејот по третпат. – Ние сме гладни за нови успеси.

Салах го прекина рамазанскиот пост поради финалето со Реал

Слободен Печат - 25.05.2018

Иако беше најавено дека Мохамед Салах ќе се придржува кон рамазанскиот пост и на денот од финалето на Лигата на шампионите, сепак од Ливерпул соопштија дека египетскиот фудбалер го прекинува постот со цел да биде подготвен за натпреварот.

Дали Рамос намерно го повреди Салах?

Пулс24 - 26.05.2018

Мохамед Салах го повреди рамото уште во првото полувреме на финалето на ЛШ меѓу Ливерпул и Реал Мадрид, а египетскиот репрезентативец настрада по еден дуел со Серхио Рамос, во кој неговата рака остана под телото на дефанзивецот на Реал.

Марсело: Знаеме како да го спречиме Салах

Канал5 - 26.05.2018

Бекот на Реал Мадрид, Марсело пред вечерашното финале на фудбалската Лига на шампионите против Ливерпул, изјави дека „белите“ се гладни за нови успеси и дека сакаат да го освојат трофејот по третпат. - Ние сме гладни за нови успеси.

Салах го прекина рамазанскиот пост поради финалето со Реал

ТВ21 - 25.05.2018

Иако беше најавено дека Мохамед Салах ќе се придржува кон рамазанскиот пост и на денот од финалето на Лигата на шампионите, сепак од Ливерпул соопштија дека египетскиот фудбалер го прекинува постот со цел да биде подготвен за натпреварот.

Марсело: Знаеме како да го спречиме Салах

Курир - 26.05.2018

Бекот на Реал Мадрид, Марсело пред вечерашното финале на фудбалската Лига на шампионите против Ливерпул, изјави дека „белите“ се гладни за нови успеси и дека сакаат да го освојат трофејот по третпат. – Ние сме гладни за нови успеси.