TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фајзер ќе побара овластување за вакцина Covid-19 за деца на возраст од 2 до 11 години во септември

4NEWS - 04.05.2021

Фајзер очекува овој месец да поднесе барање за целосно одобрување од страна на Управата за храна и лекови на САД за својата вакцина Ковид-19 за лица на возраст од 16 до 85 години и во септември ќе побара одобрение за итна употреба за својата вакцина ...

Европската агенција за лекови ја анализира кинеската вакцина Синовак

МКД

САД ќе ја одобрат ковид вакцината на „Фајзер“ и за деца од 12 до 15 години

Сакам да кажам

СИНОФАРМ И СИНОВАК НА ПРОЦЕНКА: Што ќе одлучат ЕМА и СЗО

Фактор

ЕМА започна со тестирање на кинеската вакцина Синовак

Курир

ЕМА започна со тестирање на кинеската вакцина Синовак

Либертас

ЕМА започна со тестирање на кинеската вакцина Синовак

Вечер Прес

Кајгана +инфо 24Инфо Pedijatar.mk Press24 Опсервер Сител Независен

Научниците потврдија – само една доза вакцина обезбедува заштита од КОВИД-19, но од вакцината зависи колкава е таа ...

Иновативност - 03.05.2021

Од ден во ден има се повеќе вакцинирани луѓе во светот. Некои примиле само една доза, некои две дози, а некои уште чекаат да се вакцинираат. Моментално против КОВИД-19 во светот се вакцинираат со неколку различни вакцини, додека во Европа се ...

Нови студии: Еве колку ве штити една доза од вакцината Pfizer, а една доза од AstraZeneca

Попара