TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Багот кај iPhone 14 Pro и 14 Pro Max ги рестартира телефоните кога се полнат

Телефони.мк - 29.09.2022

Како што растат коментарите за багот кај iPhone 14 серијата, така стагнира и продажбата на новите предводници на Apple. iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max имаат конкретен проблем кога се полнат, поради багот сами се рестартираат.

Што може да преживее „Apple Watch Ultra“? (ВИДЕО)

Денар - 29.09.2022

„Apple Watch Ultra“ беше претставен на почетокот на септември и е првиот издржлив часовник на компанијата. Ова секако е задоволство за многу Јутјубери, кои решиле да го тестираат, а меѓу нив е и „TechRax“.

Откриена големината на батеријата на Apple Watch Ultra

Телефони.мк - 28.09.2022

Робустниот Apple Watch Ultra почнува да станува актуелен, иако би можел да излезе другата година. Се претпоставува од страна на аналитичарите деа Apple Watch Ultra ќе биде тежок за поправка илки ако го оштетите екранот.

Најмоќниот iPhone во иднина ќе носи друго име?

USB - 28.09.2022

Според Марк Гурман, Apple планира да воведе нов начин на именување на нивните телефони со новата серија телефони. Доколку се оствари, брендот Pro Max ќе отиде во историјата. Репортерот на Bloomberg и долгогодишен аналитичар на Apple, Марк Гурман, во ...

(Видео) „Apple Watch Ultra“: Чини 800 долари, но може ли да ја преживее страшната тортура?

Точка - 27.09.2022

„Apple“ неодамна претстави нова генерација на телефони и часовници, вклучувајќи го и „Apple Watch Ultra“ наменет за љубителите на екстремни спортови. Овој паметен часовник се нашол на тест на издржливост од јутјуберот „TechRax“ којшто нималку не го ...

Тест на издржливост: Што сè може да преживее Apple Watch Ultra?

Кајгана - 29.09.2022

Јутрјуберот TechRax го стави првиот издржлив часовник на Apple, Watch Ultra, на својот екстремен тест за издржливост. Apple Watch Ultra беше претставен на почетокот на септември и е првиот издржлив часовник на компанијата.

Што може да преживее Apple Watch Ultra? ВИДЕО

Порта - 29.09.2022

Јутјуберот TechRax го стави првиот издржлив часовник на Apple – Watch Ultra – на неговиот екстремен тест за издржливост. Apple Watch Ultra беше претставен на почетокот на септември и е првиот издржлив часовник на компанијата.

ВИДЕО: Што се може да преживее Apple Watch Ultra?

USB - 29.09.2022

Јутјуберот TechRax го стави првиот издржлив часовник на Apple – Watch Ultra – на неговиот екстремен тест за издржливост. Apple Watch Ultra беше претставен на почетокот на септември и е првиот издржлив часовник на компанијата.