TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северна Кореја ги предупреди САД да реагираат до крајот на годината

Глас на Америка - 03.12.2019

Комплетно зависи од САД каков божиќен подарок ќе одберат, изјави севернокорејскиот министер за надворешни работи ВАШИНГТОН — Северна Кореја денес повторно предупреди дека до крајот на годината САД мора да понудат отстапки во нуклеарните преговори.

Северна Кореја им се заканува на САД: Од нив зависи кој божиќен подарок ќе го одберат

МКД - 03.12.2019

Северна Кореја во прикриено предупредување објави дека „целосно зависи од САД кој божиќен подарок ќе го одберат". Ри Тае Сонг, заменик министер за надворешни работи на Северна Кореја, рече дека крајот на годината го означува и крајот на периодот што ...

Пјонгјанг: Од САД зависи каков божикен подарок ќе добијат

+инфо - 03.12.2019

Јужнокорејските медиуми оваа изјава ја оценија како прикриена закана дека Пјонгјанг би можел да го укине мораториумот на нуклеарни проби и тестирања на проектили со долг дострел. Пјонгјанг оцени дека САД се обидуваат да ги пролонгираат преговорите ...

Пјонгјанг: Од САД зависи каков божикен подарок ќе добијат

Вечер Прес - 03.12.2019

Пјонгјанг оцени дека САД се обидуваат да ги пролонгираат преговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја поради претседателските избори следната година. Заменикот министер за надворешни работи на Северна Кореја Ри Те Сонг истакна дека се ближи ...