TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кабинет на Иванов: Поканата за свеченоста на кревање на знамето на НАТО стигна кога заврши настанот

МКД - 12.02.2019

Од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов ги демантираат информациите од Владата дека тој бил уредно поканет да присуствува на свеченоста по повод кревањето на знамето на НАТО пред Владата.

Иванов не присуствуваше на подигнувањето на знамето на НАТО, поканата му била испратена по курурска служба

ТВ21 - 12.02.2019

Претседателот на државата Ѓорге Иванов не присуствуваше на денешната церемонијата пред Владата по повод свеченото кревање на знамето на НАТО на јарболот. Од Кабинетот на Иванов изјавија дека претседателот не бил поканет, а пак од владината служба ...

На Иванов му била испратена покана и по курирска служба и електронски

МКД - 12.02.2019

Претседателот Ѓорге Иванов уредно беше поканет да присуствува на церемонијата на поставување на знамето на НАТО пред зградата во Владата, но нема објаснување зошто не се појавил. „На претседателот Иванов му беше испратена покана за церемонијата и ...

Иванов и Црвенковски не присуствуваа на подигнувањето на знамето на НАТО

Нова ТВ - 12.02.2019

Претседателот на државата Ѓорге Иванов денеска не присуствуваше на церемонијата пред Владата по повод свеченото кревање на знамето на НАТО на јарболот. Од Кабинетот на Иванов за повеќе медиуми изјавиле дека тој не бил поканет.

Едните велат „поканет“, другите „прекасно“: Единствената вистина е дека Иванов не ни беше споменат!

Република - 12.02.2019

Поканет бил или не претседателот на Република Македонија на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада? И двете страни имаат различен одговор на прашањето.

Бошњаковски: Претседателот Иванов беше поканет да дојде

Фокус - 12.02.2019

Од Владата за „Фокус“ велат дека претседателот, Ѓорге Иванов, бил поканет да присуствува на денешната свеченост пред Влада на која беше подигнато знамето на НАТО. Од кабинетот на претседателот останаа недостапни за изјава, но за телевизија „Телма“ ...

Кабинет на Иванов: Покана добивме откако заврши настанот

Независен - 12.02.2019

Од кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов ја демантираат владата дека добиле уредна покана да присуствуваат на денешната церемонија за подигање на знамето на НАТО. „Поканата за присуство на претседателот Иванов ја добивме откако настанот заврши“, ...

Поканата за Иванов од Влада стигнала доцна

Телма - 12.02.2019

„Откако заврши настанот ја добивме поканата за присуство на претседателот Иванов“. Ова го соопштија од Кабинетот на Иванов, откако претходно за Телма одговорија дека не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред ...

Иванов вели дека не бил поканет на церемонијата за знамето на НАТО, од Влада го тврдат спротивното

Макфакс - 12.02.2019

Иако од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов тврдат дека тој не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО, од Владата убедуваат дека поканата била испратена преку курирска служба и електронска пошта.

Владата тврди дека Иванов бил уредно поканет на свеченоста на НАТО

+инфо - 12.02.2019

Владата тврди дека претседателот Ѓорѓе Иванов бил уредно поканет на денешната свеченост по повод поставувањето на знамето на НАТО. Претходно Телма објави дека од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов информирале дека Иванов не бил поканет на ...

Иванов не добил покана, владата демантира

Независен - 12.02.2019

Претседателот Ѓорѓе Иванов не добил покана за да учествува на денешната свеченост за подигање на знамето на НАТО пред седиштето на владата, објави Телма . Но, од Владата велат дека Иванов бил официјално и уредно поканет.

Иванов добил покана, ама по настанот пред Влада

Фактор - 12.02.2019

Претседателот Ѓорѓе Иванов ја доби поканата да присуствува на церемонијата за поставувањето на НАТО знамето пред Владата откако настанот заврши, изјавија од кабинетот на Иванов за Фактор. Оттаму велат дека затоа претседателот на присуствувал на ...

Иванов не бил поканет на кревањето на знамето на НАТО, Црвенковски не дошол, Ахмети немал време

+инфо - 12.02.2019

Телма објави дека од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов информирале дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ, а ...

Од кабинетот на Иванов велат дека претседателот не бил поканет на свеченоста на НАТО

Скопје1 - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов за Телма соопштија дека претседателот Горѓе Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада.

Владата контра Иванов: Бил или не бил поканет шефот на државата на свеченоста за НАТО

Фактор - 12.02.2019

Дали шефот на државата бил поканет или не на денешната свеченост е прашање кое ја мачи јавноста . Од Владата за дел од медиумите велат дека за претседателот Ѓорге Иванов имало резервирано место додека пак од кабинетот тврдат дека не бил поканет.

Иванов ја добил поканата откако завршила церемонијата за подигање на знамето на НАТО

еМагазин - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов, за еМагазин велат дека тој ја добил поканата за денешната церемонија за подигање на знаметот на нАТО, откако истата завршила. Претходно од Владата за еМагазин, изјавија дека Иванов бил уредно поканет.

Врховниот командант на АРМ, претседателот Иванов не беше на церемонијата за подигање на знамето на НАТО

еМагазин - 12.02.2019

Врховниот командант на Армијата на Република Македонија (АРМ), претседателот Ѓорге Иванов не присуствуваше на денешната церемонија на подигнувањето на знамето на НАТО пред зградата на Владата.

Кабинет на Иванов: Претседателот беше поканет откако заврши настанот

Press24 - 12.02.2019

Од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов ги демантираат информациите од Владата дека тој бил уредно поканет да присуствува на свеченоста на НАТО пред Владата. - „Откако заврши настанот ја добивме поканата за присуство на претседателот Иванов“, ...

Иванов вели дека не бил поканет, Мицкоски имал многу обврски за време на денешната церемонија

1tv - 12.02.2019

Претседателот на државата Ѓорге Иванов не присуствуваше на денешната церемонијата пред Владата по повод свеченото кревање на знамето на НАТО на јарболот. Од Кабинетот на Иванов изјавија дека претседателот не бил поканет, а пак од владината служба ...

Едните велат „поканет“, другите „предоцна“: Вистината е дека Иванов не ни беше споменат!

Нетпрес - 12.02.2019

Едните велат „поканет“, другите „прекасно“: Единствената вистина е дека Иванов не ни беше споменат! Поканет бил или не претседателот на Република Македонија на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада? И двете ...

Владата тврди дека Иванов добил покана да дојде - претседателот демантира

Press24 - 12.02.2019

Од Владата за „Фокус“ велат дека претседателот, Ѓорге Иванов, бил поканет да присуствува на денешната свеченост пред Влада на која беше подигнато знамето на НАТО. Од кабинетот на претседателот останаа недостапни за изјава, но за телевизија „Телма“ ...

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО

Курир - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за телевизија Телма соопштиле дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Иванов вели дека не бил поканет на церемонијата за знамето на НАТО, од Влада го тврдат спротивното

Точка - 12.02.2019

Иако од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов тврдат дека тој не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО, од Владата убедуваат дека поканата била испратена преку курирска служба и електронска пошта.

Кабинет на Иванов: Поканата за свеченоста на кревање на знамето на НАТО стигна кога заврши настанот

Вечер - 12.02.2019

Од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов ги демантираат информациите од Владата дека тој бил уредно поканет да присуствува на свеченоста по повод кревањето на знамето на НАТО пред Владата.

Бошњаковски: Претседателот Иванов беше поканет да дојде

Либертас - 12.02.2019

Од Владата за Фокус велат дека претседателот, Ѓорге Иванов, бил поканет да присуствува на денешната свеченост пред Влада на која беше подигнато знамето на НАТО. Од кабинетот на претседателот останаа недостапни за изјава, но за телевизија „Телма“ ...

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО пред владата

Либертас - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за Телма соопштија дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Иванов вели дека не бил поканет на церемонијата за знамето на НАТО, од Влада го тврдат спротивното

А1 On - 12.02.2019

Иако од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов тврдат дека тој не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО, од Владата убедуваат дека поканата била испратена преку курирска служба и електронска пошта.

Кабинет на Иванов: Поканата за свеченоста стигна кога заврши настанот

Скопје1 - 12.02.2019

Од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов ги демантираат информациите од Владата дека тој бил уредно поканет да присуствува на свеченоста по повод кревањето на знамето на НАТО пред Владата, објави мкд.мк.

Бошњаковски: Претседателот Иванов беше поканет да дојде

iPortal - 12.02.2019

Oд Владата за Фокус велат дека претседателот, Ѓорге Иванов, бил поканет да присуствува на денешната свеченост пред Влада на која беше подигнато знамето на НАТО. Од кабинетот на претседателот останаа недостапни за изјава, но за телевизија „Телма“ ...

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО

Сител - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за телевизија Телма соопштиле дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Кабинет на Иванов: Претседателот беше поканет откако заврши настанот

Сител - 12.02.2019

Од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов ги демантираат информациите од Владата дека тој бил уредно поканет да присуствува на свеченоста на НАТО пред Владата. „Откако заврши настанот ја добивме поканата за присуство на претседателот Иванов“, ...

Претседателот Иванов не бил поканет на свеченоста пред Влада

Press24 - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за Телма соопштија дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Владата уште вчера направи генерална проба, а денеска се обрати и премиерот ...

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО! Влада: Иванов бил поканет!

Вечер - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов соопштија дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Претседателот Иванов не бил поканет на свеченоста за НАТО

Нетпрес - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов во вторникот за телевизијата Телма соопштиле дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада.

Иванов го бојкотираше поставувањето на НАТО знамето

CivilMedia - 12.02.2019

Претседателот на државата и Врховен командант, Ѓорѓе Иванов, ја бојкотираше денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Од Владата велат дека Иванов бил официјално и уредно поканет.