TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Бизнис Вести - 24.09.2021

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат имунокомпромитирана состојба, без оглед на возраста.

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Нова ТВ

Брзи антигенски тестови за учениците, трета доза вакцина против ковид-19 од понеделник

Слободен Печат

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Курир

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Пулс24

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

24Инфо

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Lider

Опсервер 24 Вести Deutsche Welle Канал5 МКД Сакам да кажам Телма ММС

Филипче најави скрининг во училиштата со брзи тестови

360 степени - 23.09.2021

Покрај скринингот во училиштата, министерот најави и анализа во однос на високата смртност од ковид-19 во земјава. Оваа анализа, вели тој, ќе одземе повеќе време, но детално ќе се анализира здравствената состојба затоа што 73 отсто од починатите ...

Ќе се прави скрининг на здравствената состојба на населението, вели Филипче

Сител

ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВА ВИСОКАТА СМРТНОСТ Филипче најави скрининг на починатите од ковид-19

+инфо

Најмалку две хронични болести имале 73% од починатите од Ковид-19

Скопје инфо

Најмалку две хронични болести имале 73% од починатите од Ковид-19

Фокус

Филипче: Повеќето од починатите од Ковид 19 имале најмалку 2 хроночни болести

Press24

Најмалку две хронични болести имале 73 проценти од починатите од Ковид-19, ќе се прави скрининг на здравствената состојба на населението, вели Филипче

ТВ21

Канал5 24Инфо Frontline Опсервер Нетпрес Независен Вечер Прес MakPress

Учениците ќе се тестираат со брзи антигенски тестови, бидејќи се асимптоматски носители на вирусот, најави Филипче

еМагазин - 23.09.2021

Министерот за здравство најави дека ќе се прават брзи антигенски тестови за Ковид-19 кај учениците од основното и средното образование, бидејќи како што истакна, факт е дека има мала трансмисија.

Филипче: Скрининг тестирање за учениците во основните и средните училишта

Бизнис Вести

Филипче: Скрининг тестирање за учениците во основните и средните училишта

Centar

Ќе се прави скрининг тестирање за учениците во основните и средните училишта

Кумановски м.

Филипче: Скрининг-тестирање за учениците во основните и во средните училишта

Факултети

БРЗИ АНТИГЕНСКИ ТЕСТОВИ ЗА УЧЕНИЦИТЕ: Ќе се прави скриниг во основните и средните училишта, најави Филипче

Фактор

Брзи антигенски тестови за учениците во основните и средните училишта, најави Филипче

Мета

Скопје24 Слободен Печат Н.Македонија Денар Иновативност Точка Тера Kumanovo News

Царовска: Нема интерна трансмисија на вирусот во училиштата

Press24 - 23.09.2021

Според последниот извештај на Комисијата за заразни болести, состојбата со Ковид-19 во училиштата во државата е стабилна, се следи на дневно ниво и според проценките на Главниот координативен кризен штаб засега нема потреба од промена на моделот за ...