TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крауч му одговори на Мурињо: Подготвен сум Жозе! (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.02.2020

Не му требаше многу време на Питер Крауч за да му одговори на Жозе Мурињо, кој претходно го спомна на една прес-конференција. Тотнем во последно време си има мака со напаѓачите, прво се повреди Хари Кејн, сега и Сон, што му создаде вистински ...

Мурињо на шега најави потпис на Крауч, овој му одговори: Подготвен сум, Жозе!

TopSport - 18.02.2020

Питер Крауч му порача на Жозе Мурињо дека е подготвен да се врати во Тотенхем, откако менаџерот на шега одговори дека Крауч е вистинскиот човек за замена за повредениот Хеунг-Мин Сон. Тотенхем се наоѓа во криза со напаѓачи, откако Хери Кејн е во аут ...