TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СТУДЕН ФРОНТ НОСИ ДОЖД И СНЕГ НА БАЛКАНОТ! Доаѓа кај нас преку Алпите, ќе има ПАД НА ТЕМПЕРАТУРАТА

4NEWS - 14.04.2024

Метеорологот Марко Чубрило на својот Фејсбук профил објави ново метео соопштение Тој напиша дека се соочуваме со забележлива промена на времето, која ќе ја донесе силен студен фронт во вторник.

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме ...

Екран - 14.04.2024

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни температури утре ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 32 степени, што значи утре ќе биде најтоплиот ден од овој топол Африкански бран.

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

24Инфо

Екстремна промена на времето во Европа и на Балканот: Подгответе се за зима во пролет, од среда дожд и снег!

Вечер Прес - 14.04.2024

На Алпите ќе падне и до еден метар снег, а на планините на Балканот и до половина метар. Температурите од среда, а особено од четврток, ќе се искачуваат во интервалот само од 4 до 12 степени, се работи за максимални дневни температури на воздухот.

УХМР потврдува дека кон средината на следата недела ќе имаме голема промена на времето

Канал5 - 14.04.2024

Од УХМР потврдуваат дека кон средината на следата недела ќе имаме голема промена на времето поради што ќе има драстично намалување на температурите и врнежи. Уште утре и во вторник летни температури до 30 степени.

УХМР потврдува дека од среда ќе има голема промена на времето

Денешен

Кулминација на топлиот бран, наместа со температура до 32°C – Временска прогноза за 15.4.2024

Телма - 14.04.2024

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Во Скопје претежно сончево и многу топло со умерен ветер од јужен правец.

Сончево и топло – Временска прогноза за 14.4.2024

Телма

Сончево и топло

Нетпрес - 14.04.2024

Денеска во Македонија ќе преовладува сончеви и топло време. Во источните делови со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури се движат од 7 до 13, додека највисоките во текот на денот соодветно ќе бидат во интервалот меѓу ...

Сончево и многу топло, температурата над 30 степени!

4NEWS

Сончево и топло, температурите до 31 степен

ТВ21

Сончево и топло, температура до 31 степен

Бизнис Вести

Сончево и топло, температура до 31 степен

Независен

Сончево и топло, температура до 31 степен

MakPress

Сончево и топло, температура до 31 степен

Алсат-М

24 Вести Слободен Печат 24Инфо Либертас Фокус Сител Скопје инфо Канал5

Во Битола сончево и топло, температурата до 28 степени

Битола Њуз - 14.04.2024

Денес, недела, 14 април, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло. Температурата во Битола до 28 степени. Утре, понеделник, 15 април, во Битола времето ќе биде сончево и ...

За викендов: Прекрасно сончево, летно-топло aприлско време – погледнете ги очекуваните температури

Скопје1

Викендот топло, со температура до 30 степени

Фокус

ВРЕМЕ: Сончево и топло со летна температура до 31 степен денеска, нестабилно со дожд, грмежи и пад на температурата од среда

Денешен

Студено утро од 4 степени во Берово

МКД - 13.04.2024

УХМР Утрово е најстудено во Берово, 4 степени, а во Велес се измерени 15. Како што информира УХМР, до 08:30 часот температурата изнесувала 5 степени во Лазарополе, 6 на Попова Шапка и во Маврови Анови, 8 во Битола и Претор, 9 во Охрид, Тетово и ...

Утрово најстудено во Берово

Бриф

Утрово најстудено во Берово

Агротим

Утрово најстудено во Берово

Сител

Македонија на удар на силно невреме од вторник, се очекува дожд, грмежи и ветер, но и нагло заладување

Макфакс - 13.04.2024

Следува голема промена на времето. До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во вторник во текот на ноќта, а особено во среда под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса ќе има ...

Македонија на удар на силно невреме од вторник, се очекува дожд, грмежи и ветер, но и нагло заладување

Опсервер

Македонија на удар на силно невреме од вторник, се очекува дожд, грмежи и ветер, но и нагло заладување

Точка

ЕКСТРЕМНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО ОД СРЕДА: Обилни врнежи од дожд, снег и силен ветер, детална анализа за Македонија

Фактор - 13.04.2024

Топлото и пријатно време ќе се задржи до вторник, проследено со летни температури на воздухот, но и суво и претежно сончево време. Како што најавуваат синоптичарите, деновиве температурите ќе се искачуваат во интервалот од 23 до 30 степени, а во ...

ЕКСТРЕМНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО ОД СРЕДА: Обилни врнежи од дожд, снег и силен ветер, детална анализа за Македонија

Женски магазин