TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува „пеколна недела“

Centar - 29.01.2022

Оваа недела започнува со Месечината во знакот на Шкорпија, а неговото владеење ќе биде особено тешко за трите знаци од хороскопот. Ова е исто така знак дека се будите и мирисате на транзитот – затоа што тие се силни, темни и подготвени да влијаат на ...

Љубовен хороскоп за февруари! Венера ни носи тотален пресврт – доаѓаат судбински средби

Zoom - 29.01.2022

Со оглед на тоа што Венера е во Јарец, сепак тоа е комбинација од одговорност и пресметка, па сите знаци пресметуваат колку задоволство ќе им донесе одредена врска. Венера, Марс и Плутон во Јарец градат специфичен аспект, што ќе предизвика одредени ...

5 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ ЈА СРЕТНАТ СВОЈАТА СРОДНА ДУША ВО ФЕВРУАРИ! Венера од утре оди напред – проверете дали ѕвездите ...

Попара - 28.01.2022

Венера, планетата на љубовта, од утре ќе престане да биде ретроградна, па ќе донесе целосен пресврт на емотивен план. Доколку сте имале впечаток дека се е на свое место во јануари, не сте згрешиле, бидејќи и Венера и Меркур се уште се ретроградни, ...

За овие 3 хороскопски знаци започнува период на лудачка среќа која ќе ги следи во наредните 3 години

Точка - 28.01.2022

Положбата на ѕвездите и планетите во наредните 3 години ќе биде поволна за овие знаци. Пред нив е период во кој со леснотија ќе ги постигнуваат зацртаните цели, а со малку труд нивниот живот ќе стане токму онаков каков што го замислиле.

Венера конечно се движи по права линија: Следува период на изненадувања и ослободувачки искуства

Zoom - 28.01.2022

Од 19 декември минатата година, ние сме под влијание на ретроградната Венера, која нè натера да преиспитаме некои сегменти од нашите животи, почнувајќи од односите, парите и колку и како се цениме себеси, како и она што го поседуваме.

НАЈЛОШАТА БРАЧНА КОМБИНАЦИЈА: Овие два ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ воопшто не се согласуваат

Локално - 28.01.2022

Не се знае што е полошо, дали да се влезе во брачните води или да се биде во комбинација со овие хороскопски знаци. Според астролозите, Лавот и Шкорпијата се рецепт за пропаст. -Лавот е предводник и лидер.

8 вистини и заблуди за Водолијата!

4NEWS - 28.01.2022

Многу заблуди се поврзуваат со знакот Водолија. Тие се многу повеќе од „слободни духови“, а честопати толку интригантни и различни и нè тераат да сакаме да знаеме што е можно повеќе за нив.

Овие хороскопски знаци ги очекува позитивен финансиски пресврт во февруари

Екран - 28.01.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Еден од најважните астролошки настани во 2022. година ќе се случи во февруари – спојот на Марс и Венера во Јарец, ...

Колку ќе ви биде успешна врската ако со партнерот сте ист хороскопски знак?

Кумановски м. - 28.01.2022

Еве што да очекувате ако вашиот партнер е ист хороскопски знак како вас. ОВЕН – ОВЕН Кога ќе се сретнат два огнени знаци, често се случува експлозија. Односот меѓу двајца Овни може да биде непријатен ако си дозволат постојано да бидат прободени со ...

Хороскопот го разоткрива партнерот кој што сака да ве остави

Независен - 28.01.2022

Како да препознаете дека вашиот партнер сака да раскине со вас? Доволен е хороскопски знак! Не треба долго време добро да го познавате партнерот за да почувствувате дека наскоро ќе следи раскинување и тоа од негова страна.

Крајот на зимата ќе им донесе нов живот на овие 3 хороскопски знаци

Кафе пауза - 28.01.2022

Астролозите откриваат дека кон крајот на февруари 3 хороскопски знаци ќе имаат можност да започнат со позитивна трансформација, да решат некои проблеми и да се посветат на започнување нов живот – онаков каков што посакувале.

Крајот на зимата ќе им го промени животот на овие знаци!

Попара - 27.01.2022

Точно е дека 2022 година ќе биде одбележана со влегувањето на Јупитер во Овен на 11 мај, што ќе укаже на доминација на Овенот, астролозите велат дека до крајот на зимата ќе има период кој на други знаци ќе им донесе среќа и можности кои ќе го ...

СИТЕ ГИ ИЗБЕГНУВААТ! Никој не сака да излезе на СОСТАНОК СО ОВОЈ ЗНАК!

Попара - 27.01.2022

Многу луѓе го избегнуваат овој хороскопски знак и имаат сериозна причина за тоа Се работи за Близнаците, а едно истражување покажа дека дури 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со овој хороскопски знак.

Љубовен хороскоп за февруари: ТЕРЕЗИИ наоружајте се со трпение, а еден знак го чека ЉУБОВ ОД МИНАТОТО

Екран - 27.01.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Љубовниот хороскоп носи многу пресврти во текот на февруари.

Со кој хороскопски знак многумина не сакаат да излезат на состанок?

Кајгана - 27.01.2022

Доколку размислувате за сериозна врска, а вашиот партнер е роден во овој хороскопски знак, добро размислете уште еднаш. Истражување спроведено од Mind Body Green откри дека 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со луѓе родени во ...

Дали знаете кој е најреткиот хороскопски знак?

4NEWS - 27.01.2022

Во кој хороскопски знак се родени најмалку луѓе? Тоа е знак од групата земјени знаци кој е познат по својата амбиција, знак кој стои цврсто на земја и не е склон кон мечтаење. Најреткиот хороскопски знак Можеби сте го препознале хороскопскиот знак ...

Овие два хороскопски знаци се родени еден за друг!

4NEWS - 27.01.2022

Ѕвездите велат дека овие два хороскопски знаци имаат силна врска и страст и дека тоа ги прави експлозивен пар… Често се прашувате кој хороскопски знак е вашата сродна душа. Можеби ова не е правило, но често е точно – тие имаат страсни, длабоки и ...

Никој не сака да излезе на состанок со овој знак: СИТЕ ги избегнуваат!

Убавина и Здравје - 28.01.2022

Се работи за Близнаците, а едно истражување покажа дека дури 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со овој хороскопски знак. Причината е што многумина ги сметаат за лицемерни и егоцентрични, а во врските често знаат да бидат напорни, ...

Сите го избегнуваат: Никој не сака да излезе на состанок со овој хороскопски знак

Вистина.мк - 28.01.2022

Многу луѓе го избегнуваат овој хороскопски знак и имаат сериозна причина за тоа Се работи за Близнаците, а едно истражување покажа дека дури 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со овој хороскопски знак.

Рај или пекол: Што ве чека во врската или бракот ако сте ист хороскопски знак како партнерот ?!

Женски магазин - 28.01.2022

Врската помеѓу два идентични хороскопски знаци може да биде или совршена или пеколна. Некои хороскопски парови се предодредени да бидат заедно. Имено, иако не сте идентични, некои од вашите најдобри и најлоши особини можете да ги видите како ...

Што доколку е роден во истиот хороскопски знак како вашиот: Еве колку е успешна врската во ваков случај, Близнаците ...

Zoom - 29.01.2022

Еве што да очекувате ако вашиот партнер е со ист хороскопски знак како вас. ОВЕН – ОВЕН Кога ќе се сретнат два огнени знаци, често се случува експлозија. Односот меѓу двајца Овни може да биде непријатен ако си дозволат постојано да бидат прободени ...

Сите го избегнуваат: Никој не сака да излезе на состанок со овој хороскопски знак

Zoom - 29.01.2022

Многу луѓе го избегнуваат овој хороскопски знак и имаат сериозна причина за тоа Се работи за Близнаците, а едно истражување покажа дека дури 42% од луѓето тврдат дека никогаш не би се забавувале со овој хороскопски знак.