TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПРИСТИГНА ПРВИОТ СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА- Овој ски центар утрово забели во сиот свој сјај

Пулс24 - 24.09.2021

Снегот освен во соседна Србија и ски центарот Копаоник, пристигна и во нашата земја. Имено утрово забели ски центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај. Снегот таму се спуштил и до 1800 метри надморска височина, а најниската ...

Пристигна првиот снег во Македонија – еве какво време не очекува

ТВ21 - 23.09.2021

Освен во соседна Србија и ски центарот Копаоник, снег ни пристигна и во Македонија. Имено утрово забели ски центарот Попова Шапка. Снегот таму се спуштил и до 1800 метри надморска височина, а најниската температура достигнала 0,3 степени.

ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА Забели Шар планина ФОТО

+инфо - 23.09.2021

Сепак, метеоролозите велат дека повторно ни доаѓаат топлите денови, особено за време на викендот. Утрово забели ски центаротснег, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај. Снегот таму се спуштил и до 1.800 метри надморска височина, а најниската ...

Снег заврна и на Попова Шапка: До кога ќе трае студениот бран?

Фактор - 23.09.2021

Времето денеска ќе биде ветровито со повремено засилен северен ветер вдолж Повардарието. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени, соопшти УХМР.

Снег ја забели и Попова Шапка

24Инфо - 23.09.2021

Откако вчера снег во регионов провејуваше на Копаоник и Стара Планина во соседна Србија, утрово забели и Попова Шапка во Македонија. Skimacedonia.mk објави фотографии од Попова Шапка забелена.

Првиот снег годинава, падна на Шар Планина

Независен - 23.09.2021

Снегот денеска стигна и во македонија, оа така утрово забеле ски-центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај. Снегот таму се спуштил и до 1.800 метри надморска височина, а најниската температура достигнала 0,3 степени. Вчера.

ПРИСТИГНА ПРВИОТ СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА- Овој ски центар утрово забели во сиот свој сјај (ФОТО)

Курир - 23.09.2021

Снегот освен во соседна Србија и ски центарот Копаоник, пристигна и во нашата земја. Имено утрово забели ски центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај. Снегот таму се спуштил и до 1800 метри надморска височина, а најниската ...

Падна првиот снег во Македонија

Нетпрес - 23.09.2021

Снегот освен во соседна Србија и ски центарот Копаоник, пристигна и во нашата земја. Имено утрово забели ски центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај. Снегот таму се спуштил и до 1800 метри надморска височина, а најниската ...

ФОТО: Првиот снег пристигна и во Македонија

Press24 - 23.09.2021

Првиот снег веќе падна во нашето соседство. На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од снежната покривка во Копаоник. Денеска врнежи од снег беа забележани на ски-центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај.

Падна првиот снег во Македонија

Сител - 23.09.2021

Откако вчера беше објавено видео на социјалните мрежи од снежната покривка во Копаоник, денеска врнежи од снег беа забележани и на ски-центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај.

Фото: Падна првиот снег во Македонија

Точка - 23.09.2021

Снегот освен во соседна Србија и ски центарот Копаоник, пристигна и во нашата земја. Имено утрово забели ски центарот Попова Шапка, а Шар Планина заблеска во сиот свој сјај. Снегот таму се спуштил и до 1800 метри надморска височина, а најниската ...

Падна првиот снег и кај нас – Еве како изгледа Шапка ова утро

Градина - 23.09.2021

Невообичаено студениот бран кој ја зафати Македонија го донесе и првиот снег за оваа сезона. Во текот на изминатата ноќ паѓаше на Попова Шапка каде температурата се спушти до околу 0 степени, а се создаде и тенка снежна покривка, информира Славчо ...

Невообичаено студениот бран го донесе првиот снег во Македонија за оваа сезона – падна на Попова Шапка

Скопје24 - 23.09.2021

Невообичаено студениот бран кој ја зафати Македонија го донесе и првиот снег за оваа сезона. Во текот на изминатата ноќ паѓаше на Попова Шапка каде температурата се спушти до околу 0 степени, а се создаде и тенка снежна покривка.