TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ му подари бел мантил на Филипче и лампиони на Шилегов

А1 On - 22.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ го повика минстерот за здравство Венко Филипче да облече бел мантил, а градоначалникот на Скопје Петре Шилегов да не троши пари за новогодишно украсување на градот. „Ако Венко си го заборавил белиот мантил, поради неговите прес ...

Андоновска: Му подаруваме бел мантил на Филипче, наместо популизам да се симне меѓу здравствените работници и ...

Курир - 22.11.2020

Крајно време е министерот Венко Филипче да облече бел мантил, да се соочи со реалноста и да оди помеѓу здравствените работници и пациентите каде што му е местото, истакна на денешната прес-конференција членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Марија Андоновска.

Андоновска: Му подаруваме бел мантил на Филипче, наместо популизам да се симне меѓу здравствените работници и ...

24Инфо - 22.11.2020

Крајно време е министерот Венко Филипче да облече бел мантил, да се соочи со реалноста и да оди помеѓу здравствените работници и пациентите каде што му е местото. Ако Венко си го заборавил белиот мантил, поради неговите прес конференции, денес ние ...