TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италијанците тврдат: Интер му понуди договор на Кавани

Спортклуб - 23.05.2020

Како што пренесуваат италијанските медиуми, управата на Интер одлучи да му понуди договор на Единсон Кавани, со цел да го вратат во Италија. Управата на Интер на Кавани му понуди тригодишен договор и сакаат да го потпишат фантастичниот напаѓач пред ...

Л’Екип: Интер му понуди тригодишен договор на Кавини, потписот е прашање на време

Дриблинг - 23.05.2020

Француски Л’Екип тврди дека Интер му понудил тригодишен догвор на Единсон Кавани, Уругваецот според истиот извор ќе ја прифати понудата. Кавани е слободен агент од ова лето, Интер му понуди договор до 2023 година, прашање на време е кога ќе биде ...

Барселона донела конечна одлука околу иднината на Гризман

СуперСпорт - 23.05.2020

Од таборот на Барселона донеле конечна одлука за францускиот фудбалер, Антоан Гризман. Офанзивецот не задоволи во првата сезона на „Камп Ноу“ па токму затоа се појавија шпекулации дека тој би можел да замине од клубот.

ФИФА дозволува Икарди да игра за Интер до крајот на сезонава во Италија!

Спортманија - 23.05.2020

Му истече позајмицата во ПСЖ, а француската лига заврши. Една од дилемите кои ги наметна пролонгирањето на сезоната во националните првенства, е што ќе биде со играчите чии позајмици се до 31 јуни или до крајот на сезоната.

Игуаин го посочи клубот во кој сака да се пензионира

Дерби - 23.05.2020

Гонзало Игуаин веќе долго години игра во Европа и тоа во Топ лигите, па така по 6 сезони мината во Реал Мадрид, премина во Наполи по што се пресели во Јувентус каде што е и денеска со тоа што мора да се напомене дека во меѓувреме беше и на позајмици ...

Игуаин: Ривер ми даде сè, размислувам да се вратам и таму да се пензионирам

Gol.mk - 23.05.2020

Иднината на Гонзало Игуаин во Јувентус и не е така сигурна. Иако Маурицио Сари е голем фан на Аргентинецот, сепак неговите години ќе го натераат тимот од Торино да размисли за разделба. Тој веќе беше на трансфер листата по неуспешните позајмици во ...

Игуаин сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата

А1 On - 23.05.2020

Напаѓачот на Јувентус Гонзало Игуаин, сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата. Аргентинецот ја започна својата кариера во аргентинските гиганти, од каде беше привлечен во Реал Мадрид во 2006 година.

Интер нема лесно да се откаже од Икарди, „светците“ повторно се на потег

Дерби - 23.05.2020

Екипата на Интер пред почетокот на оваа сезона му соопшти на Мауро Икарди дека тренерот Антонио Конте не смета на неговите услуги, па Аргентинецот иако на почетокот се противеше сепак одлучи да си замине од Милано и се пресели во таборот на Пари Сен ...

Интер кажал НЕ на понудата од ПСЖ и ги одредил условите под кои ќе направи компромис за Икарди

24Фудбал - 23.05.2020

Медиумите од Италија пренесуваат дека Интер го одбил предлогот на ПСЖ за Мауро Икарди вреден 50+10 милиони евра, „нероаѕурите“ бараат загарантирани 60 милиони плус бонуси. „Светцитe“ до крајот на месецов имаат опција во целост да го купат Мауро ...

„Втора шанса“ за Игуаин да се докаже во Англија!?

Слободен Печат - 23.05.2020

Kако што информира „Тутоспорт“, Волверхемптон и Њукасл се заинтересирани за 32-годишниот аргентински играч. Напаѓачот на Јувентус е на „мета“ на два англиски клуба, моментно има договор со италијанскиот шампион до 30 јуни 2021 година.

Пресврт: ПСЖ понуди 60 милиони евра, се чека нејзиниот одговор!

Спортклуб - 23.05.2020

Францускиот првак ПСЖ му понуди на Интер отштета од 60 милиони евра за аргентинскиот интернационалец Мауро Икарди, а „нераѕурите“ можат да добијат уште 50 милиони во разни бонуси. Што се однесува до Интер, ова е веројатно одлична сума, ако се земе ...

Интер ја одби понудата на ПСЖ за Икарди

Sport 1 - 23.05.2020

ПСЖ ќе мора да понуди повеќе пари доколку сака целосно да го откупи договорот на Мауро Икарди од Интер. Францускиот клуб вчера понуди 50 милиони евра обештетување и плус 10 милиони во бонуси, но „нераѕруите“ сакаат поголема сума.

ПСЖ со нова понуда до Интер за Икарди, но овојпат сумата е помала од договореното

Спортманија - 23.05.2020

Светците и официјално сакаат да го откупат договорот на напаѓачот Францускиот првак Пари Сен Жермен сака да го задржи Мауро Икарди и на подолго време. Аргентинскиот напаѓач дојде меѓу Светците пред почетокот на сезоната и тоа како позајмен играч од ...

Игуаин призна дека шансата повторно да игра во Ривер Плата е примамлива

Дриблинг - 23.05.2020

Аргентинскиот репрезентативец и член на италијански Јувентус, Гонзало Игуаин ги подгреа шпекулациите за негов транфер во Ривер Плата, откако изјави дека понудата од неговиот поранешен клуб е „многу заразна“.

На Икарди му падна цената, ПСЖ нуди помалку пари за трансфер

Кајгана - 23.05.2020

Француски ПСЖ испрати понуда до Интер за откуп на договорот на Мауро Икарди. Аргентинецот од почетокот на сезоната е на позајмица во ПСЖ, а во договорот на 27-годишниот напаѓач има откупна клаузула од 70 милиони евра што е активна до 31 мај.

Игуаин може да направи „романтичен“ трансфер: Размислувам како би било да се вратам

Спортски - 23.05.2020

Гонзало Игуаин веројатно ја игра својата последна сезона во дресот на Јувентус. Иако аргентинскиот напаѓач има договор со „старата дама“ до летото 2021 година се почесто се појавуваат гласини за негово враќање во родната земја поточно во Ривер Плата.

Игуаин прави романтичен трансфер: Би можел да се вратам …

Sport M - 23.05.2020

Голема е веројатноста дека Гонзало Игуаин ја игра својата последна сезона во дресот на Јувентус. Иако искусниот аргентински напаѓач има договор со Старата дама до летото 2021 година, сè повеќе има гласини за негово заминување и враќање во родната ...

Игуаин најавува „романтичен“ трансфер: Би можел да се вратам…

Спортклуб - 23.05.2020

Гонзало Игуаин многу веројатно ја игра својата последна сезона во дресот на Јувентус. Иако искусниот напаѓач има договор со Јуве до 2021 година, се почесто се шпекулира околу неговото заминување и враќање во родната земја, поточно во Ривер Плејт.

Игуаин ќе прави „романтичен“ трансфер: Тие ми дадоа сè, би можел да се вратам!

СуперСпорт - 23.05.2020

Искусниот аргентински напаѓач Гонзало Игуаин ја игра најверојатно својата последна сезона во дресот на Јувентус, иако има договор со „Старата дама“ до 2021 година. Шпекулациите кои се појавија во италијанските медиуми најавуваат трансфер на Игуаин ...

Два клуба од Англија заинтересирани за Игуаин

Опсервер - 23.05.2020

Торино, 23 мај 2020 () – Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин се најде под лупа на два англиски клуба, тврди „Тутоспорт“. Волверхемптон и Њукасл се заинтересирани за напаѓачот на Аргентина.

Барселона нема да го продаде Гризман

+инфо - 22.05.2020

Напаѓачот Антоан Гризман ќе остане во Барселона, објави „Мундо Депортиво“. Каталонскиот клуб нема намера ниту да разговара за продажбата на францускиот фудбалер. Претходно, имаше информации дека премиерлигашите Челзи и Њукасл се интересирале за ...

ПСЖ испрати понуда за Икарди

Нетпрес - 22.05.2020

Францускиот фудбалски првак Пари Сен Жермен му понудил на милански Интер 60 милиони евра за 27-годишниот аргентински напаѓач Мауро Икарди Понудата на ПСЖ се состои од 50 милиони евра обешетување, и уште десет милиони евра преку разни бонуси.

ПСЖ испрати понуда за откуп на Икарди

Спортски - 22.05.2020

Раководството на Пари Сент Жермен испрати понуда до Интер за откупување на напаѓачот Мауро Икарди, кој во моментов игра како позајмен играч во Париз. Како што е познато ПСЖ во договорот има опција да го откупи Икарди за 70 милиони евра, но не е ...

ПСЖ испратиле понуда за Икарди

Макфакс - 22.05.2020

Откако во Франција ја прекинаа фудбалската сезона Мауро Икарди се врати во Милано. Аргентинецот од почетокот на сезоната како позајмен играч од Интер играше за ПСЖ. Според договорот на клубовите ПСЖ за 70 милиони евра може да го откупи договорот на ...

ПСЖ го враќа Обамејанг во Франција

Спортски - 22.05.2020

Пари Сент Жермен ќе се обиде да го донесе напаѓачот на Арсенал, Пјер Емерик Обамејанг ова лето, пренесуваат француските медиуми. Договорот на Обамејанг истекува за една година, па Арсенал ќе мора да го продаде ова лето, а ПСЖ сака да ја искористи ...

Познати деталите од понудата: Кавани се поблиску до Интер

Спортски - 22.05.2020

Интер е во интензивни преговори со напаѓачот на ПСЖ, Едисон Кавани, пренесуваат италијанските медиуми. Кавани на крајот од сезоната ќе стане слободен играч и веќе некое време за него се борат неколку европски клубови, но Интер важи за фаворит за ...

ПСЖ понуди 50 милиони евра за Икарди

+инфо - 22.05.2020

Управата на Пари Сен Жермен му понуди на Интер сума од 50 милиони евра за напаѓачот на „нероазурите“, Мауро Икарди. Аргентинскиот стрелец минатата сезона играше во Париз на позајмица, постигнувајќи 20 гола на 28 натпревари во сите натпреварувања.

Интер е на потег: Ова е најновата понуда од ПСЖ за Икарди

Спортски - 22.05.2020

Oткако се заврши првенството во Франција, Мауро Икарди се врати во Италија, но прашање е дали ќе остане. Икарди беше на едногодишна позајмица од Интер во ПСЖ, но и понатаму не е познато дали францускиот шампион ќе го откупи неговиот договор.

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

А1 On - 22.05.2020

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани едвај чека да потпише нов договор со клубот. Уругвајскиот репрезентативец прими неколку понуди од клубови кои сакаат да го привлечат како слободен агент по завршувањето на сезоната.

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

iPortal - 22.05.2020

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани едвај чека да потпише нов договор со клубот. Уругвајскиот репрезентативец прими неколку понуди од клубови кои сакаат да го привлечат како слободен агент по завршувањето на сезоната.

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

MakPress - 22.05.2020

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани едвај чека да потпише нов договор со клубот. Уругвајскиот репрезентативец прими неколку понуди од клубови кои сакаат да го привлечат како слободен агент по завршувањето на сезоната.

ПСЖ понуди 50 милиони евра на Интер за Икарди

А1 On - 22.05.2020

Управата на Пари Сен Жермен му понуди на Интер сума од 50 милиони евра за напаѓачот на „нероазурите“, Мауро Икарди. Аргентинскиот стрелец минатата сезона играше во Париз на позајмица, постигнувајќи 20 гола на 28 натпревари во сите натпреварувања.

ПСЖ понуди 50 милиони евра на Интер за Икарди

Локално - 22.05.2020

Управата на Пари Сен Жермен му понуди на Интер сума од 50 милиони евра за напаѓачот на „нероазурите“, Мауро Икарди. Аргентинскиот стрелец минатата сезона играше во Париз на позајмица, постигнувајќи 20 гола на 28 натпревари во сите натпреварувања.

ПСЖ понуди 50 милиони евра на Интер за Икарди

MakPress - 22.05.2020

Управата на Пари Сен Жермен му понуди на Интер сума од 50 милиони евра за напаѓачот на „нероазурите“, Мауро Икарди. Аргентинскиот стрелец минатата сезона играше во Париз на позајмица, постигнувајќи 20 гола на 28 натпревари во сите натпреварувања.

Барселона нема да го продаде Гризман

А1 On - 22.05.2020

Напаѓачот Антоан Гризман ќе остане во Барселона, објави „Мундо Депортиво“. Каталонскиот клуб нема намера ниту да разговара за продажбата на францускиот фудбалер. Претходно, имаше информации дека премиерлигашите Челзи и Њукасл се интересирале за ...

Барселона нема да го продаде Гризман

Либертас - 22.05.2020

Напаѓачот Антоан Гризман ќе остане во Барселона, објави „Мундо Депортиво“. Каталонскиот клуб нема намера ниту да разговара за продажбата на францускиот фудбалер. Претходно, имаше информации дека премиерлигашите Челзи и Њукасл се интересирале за ...

Барселона нема да го продаде Гризман

MakPress - 23.05.2020

Напаѓачот Антоан Гризман ќе остане во Барселона, објави „Мундо Депортиво“. Каталонскиот клуб нема намера ниту да разговара за продажбата на францускиот фудбалер. Претходно, имаше информации дека премиерлигашите Челзи и Њукасл се интересирале за ...

Два клуба од Англија заинтересирани за Игуаин

Курир - 23.05.2020

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин се најде под лупа на два англиски клуба, тврди „Тутоспорт“. Волверхемптон и Њукасл се заинтересирани за напаѓачот на Аргентина. Триесет и две-годишниот стрелец веќе играше во Премиер лигата со екипата на Челси, ...

Два клуба од Англија заинтересирани за Игуаин

MakPress - 23.05.2020

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин се најде под лупа на два англиски клуба, тврди „Тутоспорт“. Волверхемптон и Њукасл се заинтересирани за напаѓачот на Аргентина. Триесет и две-годишниот стрелец веќе играше во Премиер лигата со екипата на Челси, ...

Премиер лига: Два клуба од Англија го бараат Игуаин

Денешен - 23.05.2020

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин се најде под лупа на два англиски клуба, тврди „Тутоспорт“. Волверхемптон и Њукасл се заинтересирани за напаѓачот на Аргентина. Триесет и две-годишниот стрелец веќе играше во Премиер лигата со екипата на Челси, ...

Интер ја одбил понудата на ПСЖ за Икарди и доставил контрапредлог

МКД - 23.05.2020

Медиумите од Италија пренесуваат дека Интер ја одбил понудата на ПСЖ за Мауро Икарди вредна 50+10 милиони евра, „нероаѕурите" бараат загарантирани 60 милиони плус бонуси. „Светцитe“ до крајот на месецов имаат опција во целост да го купат Мауро ...

Игуаин сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата

Опсервер - 23.05.2020

Торино, 23 мај 2020 () – Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата. Аргентинецот ја започна својата кариера во аргентинските гиганти, од каде беше привлечен во Реал Мадрид во 2006 година.

Игуаин може повторно да се врати на Островот, има интерес од два тима!

Sport 1 - 23.05.2020

Факт е дека Гонзало Игуаин е надвор од посакуваната форма и пред пандемијата на коронавирусот, а не пак сега. Но, и покрај тоа постојано добива понуди од големите фудбалски гиганти. Овој пат тој е на радарот на два англиски клуба, Според ...

Интерес за Игуаин покажаа два клуба од Англија

Sport M - 23.05.2020

Како што пишува „Тутоспорт“, напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин, се најде на радарот на два англикси клуба, едниот од нив е Њукасл кој стана еден од најбогатите клубови по преземањето од страна на принцот на Саудиска Арабија, Мохамед Бин Салам, ...

Игуаин сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата

Sport M - 23.05.2020

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата. Аргентинецот ја започна својата кариера во аргентинските гиганти, од каде беше привлечен во Реал Мадрид во 2006 година.

Игуаин сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата

MakPress - 23.05.2020

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин сака да ја заврши кариерата во Ривер Плата. Аргентинецот ја започна својата кариера во аргентинските гиганти, од каде беше привлечен во Реал Мадрид во 2006 година.