TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Макфакс - 16.05.2022

Приведен 24-годишен тетовец кај кого била пронајдена дрога. Според информациите од МВР, синоќа при преглед на возилото „Голф“ на А.А. од тетовското село Јеловјане, биле пронајдени и одземени марихуана бела тврда материја и еден нож.

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Алсат-М

Тетовец ја нападнал сопругата

Макфакс

Приведен жител на Г.Речица

Курир

Тетовец ја нападнал сопругата

Точка

Тетовец ја нападнал сопругата

А1 On

Приведено 24 годишно лице од тетовско, еве што пронашла полицијата кај него

Курир

24Инфо

Приведен млад скопјанец, кај него пронајдена марихуана

Lider - 15.05.2022

На 14.05.2022 во 16:20 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода М.М.(22) од Скопје, затоа што кај него е пронајдена марихуана.

На концерт во Скопје се уапсени пет лица!

Скопје1

НЕМА ЖУРКА БЕЗ ДРОГА Полицијата приведе 12 лица при контрола на угостителски објекти

+инфо

При контрола во угостителски објекти во Скопје приведени 12 лица, пронајдена дрога

Вечер Прес

Приведени пет лица при контрола на објект за време на музички концерт во Скопје, пронајдена дрога

Сител

За време на концерт во Скопје: Приведени пет лица, пронајдена дрога

Курир

Приведени пет лица при контрола на објект за време на музички концерт во Скопје, пронајдена дрога

MakPress

24Инфо Press24 Локално Алсат-М МКД Нетпрес 24 Вести Lider

Полициска рација среде концерт во Центар, пронајдена дрога, уапсени пет лица

Слободен Печат - 15.05.2022

Притоа, кај Б.М.(45), А.С.(26), двајцата од Скопје и В.М.(27) од Р.Косово е пронајдена марихуана, кај Д.Н.(23) е пронајдена дробилка со марихуана, а кај М.А.(23) пронајдена е прашкаста ...

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

А1 On

При контрола на објект за време на концерт во Скопје приведени пет лица кај кои е пронајдена дрога

Либертас

Полицијата контролирала објект за време на концерт, кај петмина пронашла дрога

Независен

При контрола на објект за време на концерт во Скопје приведени пет лица кај кои е пронајдена дрога

Скопје инфо

За време на концерт во Скопје приведени пет лица кај кои е пронајдена дрога

Канал5

При контрола на објект за време на концерт во Скопје приведени пет лица кај кои е пронајдена дрога

Вечер Прес

Бриф Опсервер Lider Фокус