TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради несреќа, прекин на сообраќајот на патниот правец Битола – Демир Хисар

Макфакс - 30.05.2024

Од 18:50 часот поради случена сообраќајна незгода, во прекин е сообраќајот на Р1305 Битола – Демир Хисар, во двата правци, извести АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар, сообраќајот во прекин во двата правца

Либертас - 30.05.2024

– Сообраќајот на патот од Битола кон Демир Хисар е во прекин поради сообраќајна несреќа, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија. Овој патен правец е во прекин од 18:50 часот во двата правци.

Во прекин патот Битола – Демир Хисар поради сообраќајка

ТВ21 - 30.05.2024

Од 18:50 часот поради случена сообраќајна незгода, во прекин е сообраќајот на Р1305 Битола – Демир Хисар, во двата правци, известува АМСМ. Повеќе информации се очекуваат ...

Поради несреќа, прекин на сообраќајот на патниот правец Битола – Демир Хисар

Опсервер - 30.05.2024

Од 18:50 часот поради случена сообраќајна незгода, во прекин е сообраќајот на Р1305 Битола – Демир Хисар, во двата правци, извести АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Прекин на сообраќајот на патот Битола – Демир Хисар поради сообраќајка

4NEWS - 30.05.2024

Од 18:50 часот поради случена сообраќајна незгода, во прекин е сообраќајот на Р1305 Битола – Демир Хисар, во двата правци, известува АМСМ. Повеќе информации се очекуваат ...

Сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар, сообраќајот во прекин во двата правца

Frontline - 30.05.2024

Сообраќајот на патот од Битола кон Демир Хисар е во прекин поради сообраќајна несреќа, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија. Овој патен правец е во прекин од 18:50 часот во двата ...

Поради несреќа, прекин на сообраќајот на патниот правец Битола – Демир Хисар

24Инфо - 30.05.2024

Од 18:50 часот поради случена сообраќајна незгода, во прекин е сообраќајот на Р1305 Битола – Демир Хисар, во двата правци, извести АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар, сообраќајот во прекин во двата правца

Во Центар - 30.05.2024

Сообраќајот на патот од Битола кон Демир Хисар е во прекин поради сообраќајна несреќа, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија. Овој патен правец е во прекин од 18:50 часот во двата ...