TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Токио ќе претрпи страшни загуби од ЛОИ – цели 16 милијарди долари!

Sport 1 - 22.07.2021

Летните Олимписки игри во Токио стартуваа вчера со софтбал и фудбалскиот турнир, а утре официјално Игрите ќе бидат отворени, но веќе сега е јасно дека јапонската престолнина подобро и да не ги одржеше игрите зашто загубата од ваквиот настан без ...

Мари е оптимист: Сакам да го освојам златото во Токио

Дерби

Организаторите не ѝ дозволија на шпанска пливачка да патува со нејзиното бебе во Токио

Слободен Печат

Шпанска пливачка бесна на организаторите на ОИ: Синот што го дои не смее да биде со неа!

Локално

Прв успех на Македонците на ЛОИ - се сликаа со Ѓоковиќ! (ФОТО)

Sport 1

ФОТО | Костовски: Си посакавме златни медали со Новак

Слободен Печат

Удар за ОИ во Токио: Една држава ја повлече цела експедиција!

SportMedia

24 Ракомет Вечер Прес Спортклуб 24 Ракомет 24 Ракомет Нова ТВ Кајгана Точка

Дејан Георгиевски го дозна противникот на игрите во Токио, светскиот првак мотивира и инспирира

Дриблинг - 22.07.2021

Георгиевски сепак доби признание од медиумите на нашиот противник, Алба е фаворит на хартија, но како што деновиве пишуваат и кубанските медиуми, нема да биде лесно за Кубанецот кој треба да се бори со човекот што го елиминираше актуелниот олимписки ...

Костовски: Георгиевски размислува за медал на ЛОИ

Сител

Дејан Георгиевски уште во првото коло на ОИ со светски шампион!

Спортски

Таеквондистот Георгиевски против светскиот првак Алба во првото коло на ЛОИ

Sport 1

Георгиевски против светскиот шампион на стартот на ЛОИ во Токио

Екипа

Првиот ривал му е светскиот првак – Георгиевски има шанси за злато на ЛОИ, коефициентот во Sport Life e одличен (Фото)

Спортманија

Нашиот најголем адут за медал во Токио немаше среќа на ждрепката

Спортклуб

Спортклуб Слободен Печат SportMedia Курир IPON Република

ЛОИ Токио: Дел Потро го „пецна“ Ѓоковиќ, ова е одговорот на Србинот

Дриблинг - 22.07.2021

Новак Ѓоковиќ е веќе во Токио, стигна меѓу првите на ЛОИ, сака да добие повеќе време за адаптација во пресрет на тенискиот турнир на игрите. Србинот нема злато на Олимписките игри, сега е топ фаворит во Токио за злато, неговиот пријател и противник ...

Зверев: Се гледам себеси како човек кој може да го победи Ѓоковиќ во Токио

Gol.mk

Ѓоковиќ му одговори на Дел Потро: Пријателе…(ФОТО)

Дерби

Дел Потро со порака до Ѓоковиќ: На овие Олимписки игри имаш шанса пријателе

Екипа

ВИДЕО: Ѓоковиќ пристигна во Токио, вака Јапонците го пречекаа првиот во светот

Дриблинг

Ѓоковиќ се упати кон Токио, Дел Потро го „пецна“ со коментарот: Овојпат имаш шанса (Фото)

Дерби

Ѓоковиќ се упати кон Токио, Дел Потро го „пецна“ со коментарот: Овојпат имаш шанса (Фото)

Курир

Точка Gol.mk Вечер Прес Спортманија Спортклуб Сител Слободен Печат Дриблинг

Предупредување од шефот на СЗО: „Над 100.000 луѓе ќе починат од коронавирус ширум светот до крајот на Олимписките игри“

Точка - 21.07.2021

Шефот на СЗО изјавил дека Олимписките игри во Токио треба да бидат одржани за на светот да му докажат што може да се постигне со вистински план и доволно мерки. Тедрос Гебрејесус на состанокот на Меѓународниот олимписки комитет во Токио изјавил дека ...

Швеѓанките ја декласираа репрезентацијата на САД предводена од Андоновски🎥

Спортски

Шведска убедлива против САД, составот на Андоновски започна со пораз во Токио (Видео)

Дерби

Дебакл на фудбалерките на Андоновски на стартот на ОИ

Sport 1

Убедлив пораз за Андоновски и САД на стартот на ЛОИ во Токио (ВИДЕО)

Екипа

Потоп на Македонецот Андоновски на стартот од Олимписките игри во Токио (видео)

Спортманија

ВИДЕО: Убедлив пораз на Андоновски на Олимписките игри, крај на серијата од 44 меча без пораз на САД

Sport M

Дриблинг 24Фудбал МКД Курир Точка Р.С.Европа Алсат-М Кумановски м.

На отворањето на игрите во Токио ќе присуствуваат само 15 светски лидери

Екипа - 21.07.2021

Лидери на 15 земји во светот и различни меѓународни организации ќе бидат на церемонијата на отворањето на Летните олимписки игри во Токио. Тоа е значително помал број во однос на игрите во 2016 година во Рио де Жанеиро.

На свеченото отворање на Игрите во Токио ќе присуствуваат само 15 светски лидери

Слободен Печат

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на Олимписките игри

Точка

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на Олимписките игри

MTM

Петнаесет светски лидери ќе присуствуваат на отворањето на ЛОИ

Н.Македонија

Шефови на 15 држави и меѓународни организации ќе присуствуваат церемонијата на отворање на Олимпијадата

Курир

Шефови на 15 држави и меѓународни организации ќе присуствуваат церемонијата на отворање на Олимпијадата

Lider

Република Независен Опсервер Либертас MakPress

Данските ракометари во Токио се чувствуваат измамени: Овие Игри немаат смисла

Слободен Печат - 21.07.2021

Актуелните светски и олимписки ракометни шампиони Данците се револтирани од ограничувањата поради ситуацијата со ковид-19 по нивното пристигнување во Јапонија. Селекторот на Данска, Николај Јакобсен вели дека не гледа смисла во одржување на Летните ...

Данските ракометари огорчени: Измамени сме, оваа Олимпијада нема никаква смисла

Спортклуб

Јакобсен огорчен: Ваквите Игри се на штета на спортистите, одржувањето нема никаква логика!

SportMedia

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

Опсервер - 21.07.2021

Европскиот првак во дисциплината 400 метри мешано, рускиот пливач Иља Бородин (18), ќе ги пропушти Олимписките игри (ОИ) во Токио поради позитивен тест на коронавирус. Европскиот првак бил позитивен на тестирањето во тренинг кампот во Владивосток ...

Позитивен на ковид-19: Европскиот првак на 400 м. мешано ги пропушта ОИ

Нова ТВ

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

Либертас

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

Курир

Европскиот првак Бородин ги пропушта ОИ поради коронавирус

MakPress

Ѓоковиќ е вистински шампион – Прво на тренинг, а потоа на мала дружба и со македонските спортисти (ФОТО)

Екипа - 21.07.2021

Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа зошто е голем шампион. Покрај тоа што е неверојатен на тениските терени, тој покажува дека е многу скромен и нормален дечко и надвор од нив. По првиот тренинг кој го одржа во Токио, тој слободното време го искористи ...

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

Република

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

Lider

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Опсервер - 21.07.2021

Членот на американската безбол репрезентација Еди Алварез и кошарката Сју Бирд ќе го носат американското знаме на отворањето на Олимписките игри во Токио, објави денеска Американскиот олимписки и параолиписки комитет.

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

MakPress

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Либертас

Спортистка од Чиле е првата суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

24 Вести - 21.07.2021

Фернада Агире од Чиле е првата натпреварувачка која ќе ги пропушти Олимписките игри во Токио поради коронавирус. Таеквондистката доби позитивен тест и е изолирана. Чилеанскиот олимписки комитет известува дека Агире добро се снаоѓа, но таа нема да ...

Чилеанка и Холанѓанка се првите спортисти суспендирани од Олимпијадата поради корона вирус

Република

Две спортистки суспендирани од Олимпијадата поради коронавирус

Lider

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Опсервер

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Либертас

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Сител

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

OhridNews

MakPress

Осумте наши спортисти распослани во седум од 16. денови во кои траат олимписките игри

Алфа - 21.07.2021

Зголемениот број на спортисти и членови на делегации заболени од коронавирус во олимпиското село и во другите места каде што се сместени гостите создава хаос и страв во Токио. Директорот на организацискиот одбор Тошира Муто предупредува до слепо ...

Стартот на Олимписките игри во Токио неизвесен до последен момент

Мета

Организаторот не ја отфрла можноста за откажување на Олимпијадата во последен момент

МКД

Хаос на повидок: Јапонците ќе ги откажат Олимписките Игри „во пет до дванаесет“?!

Екипа

Извршниот директор на ОИ во Токио не отфрла радикална одлука во последен час

Дерби

Олимписките игри во Токио може да бидат откажани во последен момент!?

Спортски

„Олимписките игри би можеле да бидат откажани во последен момент“

Спортклуб

Курир Република Опсервер

Пораката на Ѓоковиќ до Федерер и Надал: Се ќе ви земам!

Спортклуб - 21.07.2021

Новак Ѓоковиќ тргнува на ОИ за Токио со големи амбиции, да донесе злато назад во Србија. По освоените три Гренд слем трофеи, сега на ред е тој да се обиде да освои злато, а потоа и комплетно да ја заокружи успешната година, со евентуално освојување ...

ВИДЕО: Андоновски тргна со пораз, Шведска ја декласира репрезентацијата на САД

Gol.mk - 21.07.2021

Американската репрезентација, предводена од Влатко Андоновски, запиша висок пораз на отворањето на олимпискиот турнир во Токио. Шведска застана на патот на САД и ги запиша првите бодови со убедливо издание на стартот (3-0).

Прв пораз на Андоновски- женската селекција на САД загуби на отворањето на ОИ!

SportMedia - 21.07.2021

После година и пол на кормилото на женската репрезентација на САД, Влатко Андоновски – Шате, загуби натпревар со неговата селекција. САД доживеа непријатен пораз од Шведска на отворањето на Олимписки игри со 3:0.

По 127 години сменето мото на Олимписките игри

Курир - 20.07.2021

Олимпиското мото е сменето на сесијата на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) во Токио (Јапонија). Тоа е одобрено едногласно. Сега мотото ќе звучи вака: „Побрзо, повисоко, посилно – заедно“.

На три дена пред стартот променето мотото на Олимписките игри во Токио

Република

„Побрзо, повисоко, посилно – заедно“ е новото мото на Олимписките игри

Опсервер

Мотото на ЛОИ: Побрзо, повисоко, посилно – заедно

Дриблинг