TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски јавно го критикува Кличко: Не ја заврши добро работата

Вечер Прес - 26.11.2022

Во едно од ретките несогласувања на украинските челници, претседателот Володимир Зеленски упати јавна критика за градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, дека не ја завршил добро работата во организирањето на засолништа за помош на граѓаните кои под ...

ЗЕЛЕНСКИ УДРИ ПО КЛИЧКО ЗА МРАКОТ ВО УКРАИНА Шест милиони луѓе уште немаат струја, вода и греење

+инфо

Зеленски јавно го критикуваше Кличко за прв пат од почетокот на војната: „Не ја заврши работата добро“

А1 On

Почна расколот: Зеленски јавно го критикуваше Кличко

Република

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Кајгана

На секој саат има нови воздушни напади врз Херсон, вели Зеленски

Глас на Америка

Зеленски го критикуваше Кличко: Има многу поплаки, не си ја заврши работата добро

Локално

Макфакс Слободен Печат Точка MTM 24 Вести Пулс24 Centar

Дефинитивна победа за Украина?

Centar - 26.11.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го посети градот Вишгород, северно од Киев, за да види четирикатница која беше оштетена во руски ракетен напад. Украинскиот претседател посети и еден од бројните центри за вонредни состојби формирани за да ...

Украина е во мрак: Шест милиони домаќинства немаат струја, а температурите опаѓаат

МКД

Шест милиони Украинци се без струја и греење додека температурите паѓаат под нулата

Сакам да кажам

Зеленски: Шест милиони домаќинства и понатаму се без струја

Курир

Зеленски: Шест милиони домаќинства и натаму без струја

Локално

Зеленски: Повеќе од 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Опсервер

На девет месеци од инвазијата, Зеленски изјави дека Русија нема да ги „скрши“ Украинците

Р.С.Европа

4NEWS Курир Република А1 On Нетпрес Во Центар Lider Независен

ЗЕЛЕНСКИ ИМ ПОРАЧА НА РУСИТЕ: Уништувањето на инфраструктурата нема да не ослабне! МОРА ДА ГИ ВРАТИМЕ СИТЕ ТЕРИТОРИИ!

Во Центар - 25.11.2022

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска изјави дека новата стратегија за уништување на украинската инфраструктура, која Русија ја спроведува, нема да ја ослабне нивната решеност за ослободување на териториите.

Зеленски: Ова е војна на сила, отпорност, се работи за тоа кој е најсилен

А1 On

Зеленски: Стратегијата на Русија да ја турне Украина во темнина нема да ја ослабне решителноста на Киев

Макфакс

Зеленски: Уништувањето на инфраструктурата нема да не ослабне; Москва тврди дека цивилните објекти не се цел

Во Центар

Зеленски: Новата руска стратегија не функционираше, има само едно трајно решение за војната

Centar

Зеленски: Стратегијата на Русија да ја турне Украина во темнина нема да ја ослабне решителноста на Киев

MTM

Зеленски: Стратегијата на Русија да ја турне Украина во мрак нема да ја поколеба решителноста на Киев

24Инфо

Курир Опсервер Слободен Печат Сител Frontline MakPress Точка Фокус