TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова нуклеарна проба во Северна Кореја е можна во следните 40 дена

MakPress - 28.09.2022

Првата нуклеарна проба на Северна Кореја од 2017 година би можела да се изврши меѓу 16 октомври и 7 ноември, јави јужнокорејската агенција Јонхап, повикувајќи се на официјални претставници од Националната разузнавачка агенција.

Нова нуклеарна проба во Северна Кореја е можна во следните 40 дена

24Инфо

ЗА 40 ДЕНА СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ ИЗВРШИ НУКЛЕАРЕН ТЕСТ Досега во тунелот Пунџе-ри се направени шест проби

+инфо

Нова нуклеарна проба во Северна Кореја е можна во следните 40 дена

Опсервер

Нова нуклеарна проба во Северна Кореја е можна во следните 40 дена

Сител

Нова нуклеарна проба во Северна Кореја е можна во следните 40 дена

Курир

ЈУЖНА ПРЕДУПРЕДУВА: Северна Кореја е можно да изврши нуклеарна проба во следните 40 дена

Денешен

Вечер Прес Во Центар Пулс24